کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
دوستان کسی میدونه اگه من خودم بخوام فرمها برای درخواست گرین کارت و پر کنم چقدر هزینه باید پرداخت کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من امروز وقت مصاحبه گربن کارت دارم و وقتی برگشتم، اطلاعات مصاحبه رو براتون مینویسم که چی پرسیدن و چه چیزهایی خواستن. توی نامه ایی که برامون اومده بود، نوشته بودن که چه مدارکی ببریم که خیلیهاشو ما قبلن سابمیت کرده بودیم و توی نامه نوشته که unless submitted اما باز با این حال ما همه رو میبریم.
در اینجا جا داره از کاربر shimiz عزیز هم خیلی تشکر کنم که توی اول راه و ادامه خیلی خیلی به ما کمک کرد🙋
مصاحبه ویزا: ۱۷ ژانویه ۲۰۱۷
ویزا یکضرب از ابوظبی
ورود به آمریکا: ۴فوریه
ازدواج: اول می ۲۰۱۷
ارسال مدارک : ۱۴می
بیومتریک: ۲۰ جون
دریافت کمبو کارت: ۲۰ آگوست
مصاحبه برای گرین کارت: ۱۳ اکتبر
نتیجه: تایید (اپروو)
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri ، shimiz
(2017-10-10 ساعت 22:32)yarim نوشته:  دوستان کسی میدونه اگه من خودم بخوام فرمها برای درخواست گرین کارت و پر کنم چقدر هزینه باید پرداخت کنم؟

زمان ما فکر می کنم 1070 دلار بود، ولی ظاهرا عوض شده و 1225 دلار شده.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من رفتم مصاحبه و خداروشکر همه چیز خیلی عالی بود که براتون مینویسم.
طبق عادت همسرم که همیشه نیم ساعت زودتر میره سر قرارهای مهم، بالطبع نیم ساعت زودتر توی سالن بودیم. چندتا زوج و خانواده کره ای و غربی هم بودن و ما هم نشسته بودیم و به همه چیز میخندیدیم 😊
ساعت قرارمون ۱:۱۵ بود که ما ده دقیقه به یک رسیدیم و وقتی نوبتمون شد ساعت ۱:۴۵ شد.
اسم منو صدا زد و هردومون رفتیم داخل. یه راهرو باریک که توش پر از اتاقای کوچولو بود. مصاحبه گر یک خانوم حدودن ۵۰ ساله و خیلی دوستانه و خودمونی بود.

قسم خوردیم، نشستیم ، از من عکس گرفت و خیلی شمرده شروع کرد.
_ کجا و کی با هم آشنا شدین؟
وقتی من شروع کردم , چهار کلمه که گفتم حرفمو قطع کرد و پرسید اولین بار کی اومدی آمریکا؟
من گفتم فوریه.
_همین فوریه ۲۰۱۷؟
من : آره وقتی نامزد کردیم
_ اوه. عالی . زبانو توی همین هفت هشت ماه فوق العاده یاد گرفتی☺
من: بلد بودم . 😋
خلاصه اصلن جریان عوض شد. دیگه با من فقط شوخی های ریز میکرد. از همسرم پرسید کجا کار میکنه ، چند ساله اینجاس و اقامتشو از چه طریقی گرفته. هیچ مدرکی هم ازمون نخواست چون قبلن همرو فرستاده بودیم. فقط تمام کارتهای شناسایی عکسدار منو ازم گرفت، کپی کرد و بهمون برگردوند.
همین
با شوخی ها و تعارفات ، کلن ۴۰ دقیقه طول کشید.
والسلام
خیلی آسون بود.
فقط بهتون توصیه میکنم تا اونجایی که میشه با لباس رسمی برین. بی نهایت روی تصمیم گیریشون موثره. البته اینها قبلن همه تحقیقاتشونو کردن و پرونده مرور شده ولی تصمیم آخر با همین آفیسره.
به هیچ عنوان دروغ نگین چون به سرعت میفهمن. از ما یه سوالی کرد که خودش جوابشو میدونست وی یه جوری یه دستی ریز زد که بفهمه ما واقعیتو گفتیم یا نه. ما هم که جوابمون معلوم بود.
خلاصه گفت از هفته دبگه چشمتون به صندوق پست باشه. یکی دوهفته دیگه کارتت با پست میاد.
امیدوارم همتون کارتون به همین راحتی و روونی پیش بره.
مصاحبه ویزا: ۱۷ ژانویه ۲۰۱۷
ویزا یکضرب از ابوظبی
ورود به آمریکا: ۴فوریه
ازدواج: اول می ۲۰۱۷
ارسال مدارک : ۱۴می
بیومتریک: ۲۰ جون
دریافت کمبو کارت: ۲۰ آگوست
مصاحبه برای گرین کارت: ۱۳ اکتبر
نتیجه: تایید (اپروو)
پاسخ
تشکر کنندگان: shimiz
1 ماه پیش، بعد از 1 سال و 4 ماه، نامه دریافت کردم که مدارک پزشکی که از ترکیه داشتم منقضی شده و باید ظرف 1 ماه آزمایشات رو تکرار کنم و نتیجه رو به همراه فرم I-693 که توسط دکتر معتمد تکمیل و مهر و مومم شده براشون بفرستم. خدا رو شکر بیمه هم کلا قبول نمی کنن و دوباره 500 دلار هزینه آزمایشات رو از جیب مبارک دادم و بعد از یک هفته نتیجه رو براشون پست کردم. حالا بعد از 2 هفته بالاخره نامه اومده که Welcome to the United States of America، بدون قرار مصاحبه و تا 3 هفته آینده اگه پرزیدنت ترامپ باز مشکل تراشی نکنن گرین کارت میاد درب منزل.
امیدوارم برای سایر عزیزان راحت تر پیش بره.
ارسال مدارک 10-01-2015
اپروو 10-07-2015
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
بالاخره اومد!
ارسال مدارک 10-01-2015
اپروو 10-07-2015
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من ٦ ماه و نيم پیش اقدام کردم برای کرین کارت داییمی ده ساله و برداشتن کاندیشنال ،سه ماه قبل از اتمام گرين كارت دوساله موقت ، و هنوز خبري نشده و منتظرم ... نامه تمديد يك ساله هم حدودا سه هفته پس إز إرسال مدارك به دستم رسيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii
نیمای عزیز ، نگران نباش طول میکشه ، یادم نیست دقیق بگم فقط یادمه خیلی طول کشید برا منم ، شاید بعد هشت ، نه ماه ازم مدارک جدید خواستن که البته چیز زیادی اضافه بر مدارک قبل نداشتم که بفرستم ، اما بعد اون ، زیاد طول نکشید که فرستادن .
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢
(2017-11-21 ساعت 09:07)melisa نوشته:  نیمای عزیز ، نگران نباش طول میکشه ، یادم نیست دقیق بگم فقط یادمه خیلی طول کشید برا منم ، شاید بعد هشت ، نه ماه ازم مدارک جدید خواستن که البته چیز زیادی اضافه بر مدارک قبل نداشتم که بفرستم ، اما بعد اون ، زیاد طول نکشید که فرستادن .

خیلی ممنون دوست عزیزم ..
درسته طول میکشه ..
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام,من نامه مصاحبه دريافت کردم که ميگه تا حدود 3هفته ديگه مصاحبه ست.من مدارک پزشکى که از ابوظبى گرفته بودم رو همراه بقيه مدارک چند ماه پيش براشون فرستادم.الان I-693 رو بايد بدم پزشکى تکميل کنه و با خودم ببرم?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-18 ساعت 21:18)s.div نوشته:  دوستان سلام,من نامه مصاحبه دريافت کردم که ميگه تا حدود 3هفته ديگه مصاحبه ست.من مدارک پزشکى که از ابوظبى گرفته بودم رو همراه بقيه مدارک چند ماه پيش براشون فرستادم.الان I-693 رو بايد بدم پزشکى تکميل کنه و با خودم ببرم?

سلام دوست عزیز، من و همینطور دو نفر از دوستانم این فرم رو تحویل ندادیم و مشکلی پیش نیومد.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: s.div
(2017-12-19 ساعت 03:38)ziziii نوشته:  
(2017-12-18 ساعت 21:18)s.div نوشته:  دوستان سلام,من نامه مصاحبه دريافت کردم که ميگه تا حدود 3هفته ديگه مصاحبه ست.من مدارک پزشکى که از ابوظبى گرفته بودم رو همراه بقيه مدارک چند ماه پيش براشون فرستادم.الان I-693 رو بايد بدم پزشکى تکميل کنه و با خودم ببرم?

سلام دوست عزیز، من و همینطور دو نفر از دوستانم این فرم رو تحویل ندادیم و مشکلی پیش نیومد.

ممنونم عزيزم،اينطور که من تو امضاتون ديدم فاصله زمانى مصاحبه ويزا تا مصاحبه گرين کارتتون زير 6ماه بوده و مدارک پزشکى تا 6 ماه اعتبار داره ولى براى من حدود 11 ماه طول کشيده.دوستانتون هم مثل شما زير 6 ماه بودن? سوال ديگه اينکه تو نامه مصاحبتون مورد خاصى رو تيک زده بودن يا شما هرچه ميدونستين شايد احتياج بشه بردين?ببخشيد وقتتون رو گرفتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-19 ساعت 04:57)s.div نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 03:38)ziziii نوشته:  

ممنونم عزيزم،اينطور که من تو امضاتون ديدم فاصله زمانى مصاحبه ويزا تا مصاحبه گرين کارتتون زير 6ماه بوده و مدارک پزشکى تا 6 ماه اعتبار داره ولى براى من حدود 11 ماه طول کشيده.دوستانتون هم مثل شما زير 6 ماه بودن? سوال ديگه اينکه تو نامه مصاحبتون مورد خاصى رو تيک زده بودن يا شما هرچه ميدونستين شايد احتياج بشه بردين?ببخشيد وقتتون رو گرفتم

خواهش میکنم، یکی از دوستان که اواخر نوامبر ۲۰۱۶ مدیکال انجام داده و ویزا یضرب گرفته بودن، هفته پیش مصاحبه داشتن که از ایشون هم این فرم رو نخواستن. تو نامه مصاحبه چیزی رو تیک نزده بودن و من چون از قبل مدارک رو کامل فرستاده بودم  فقط البوم عکس ، حساب بانکی و... که مشترک باهمسرم داشتم رو بردم.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: s.div
(2017-12-19 ساعت 05:59)ziziii نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 04:57)s.div نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 03:38)ziziii نوشته:  سلام دوست عزیز، من و همینطور دو نفر از دوستانم این فرم رو تحویل ندادیم و مشکلی پیش نیومد.

خواهش میکنم، یکی از دوستان که اواخر نوامبر ۲۰۱۶ مدیکال انجام داده و ویزا یضرب گرفته بودن، هفته پیش مصاحبه داشتن که از ایشون هم این فرم رو نخواستن. تو نامه مصاحبه چیزی رو تیک نزده بودن و من چون از قبل مدارک رو کامل فرستاده بودم  فقط البوم عکس ، حساب بانکی و... که مشترک باهمسرم داشتم رو بردم.

خيلى لطف کردى ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من يك چند وقتى نبودم، ديگه گفتم امروز ى آپديت بكنم براتون. اول بگم كه من ٢٥ نوامبر ٢٠١٧ وقت مصاحبه داشتم. مداركى كه با خودمون برديم: نامه ى دعوت به مصاحبه، هرچيز مشتركى كه من و همسرم با هم داشتيم (مثل حساب بانكى، اجاره نامه ى خونه و...)، ته چك هاى حقوقيه همسرم كه تاريخ هاشون خيلى به روز مصاحبه نزديك بود، ترجمه ى شناسنامه ى خودم و همسرم (كه چون قبلاً براشون فرستاده بوديم ديگه ازمون نگرفتن)، كپى برابر اصل پاسپورت خودم و كپى پاسپورت همسرم. ما نيم ساعت زودتر اونجا بوديم. رفتيم طبقه ى دوم و اونجا نامه رو نشون داديم و رفتيم تو يك سالن تقريباً بزرگ، اونجا پشت يك پنجره هركسى بايد نامه اش رو ميذاشت و اونا بر ميداشتن و طبق نوبت صداش مى كردن. ما هم نامه رو گذاشتيم و منتظر نشستيم. سه نفر جلوتر از ما رفتن تو و خلاصه يك آفيسر آقا كه امريكايى هم بود اومد دم در و اسم ما رو صدا زد و رفتيم تو. اون طرف هم يك سالن بزرگ پيچ در پيچ بود كه پر اتاق بود و كلى آفيسر اونجا داشتن تو هر كدوم از اون اتاق ها مصاحبه مى كردن. ازمون آى دى هامون رو گرفت و رفتيم كه ازشون پرينت بگيريم، بعد از گرفتن پرينت هم به اتفاق رفتيم واسه مصاحبه. نشستيم و ازم اسم و فاميلم رو پرسيد، تاريخ تولدم رو پرسيد كه من جاى روز و ماه و اشتباه گفتم، سريع ازم پرسيد كه اون تاريخ اولى كه گفتى منظورت روز بود يا ماه كه منم درستش كردم ايندفعه. بعد بهم گفت يكسرى سوال ازت مى پرسم شايد خيلى خوشايد نباشه ولى تو به خودت نگير و اصلاً همسرت نمى تونه كمكت كنه و اگر متوجه نشدم بگو من برات توضيح ميدم (وقتى فرم l-864 رو پر مى كنيد يكسرى سوال اون تو هست كه با Have you ever شروع ميشه مثل آيا تا حالا عضو هيچ گروهى بوديد ....، كه جواب همه ى اون سوال ها نه است) پايين اون فرم ازتون مى پرسه كه خودتون اين فرم رو پر كرديد يا نه؟ خلاصه كه كل سوالات اون فرم رو دوباره از من پرسيد. بعد از شوهرم اسم و فاميلش رو پرسيد و اينكه چند وقته كه ا. م. ر. ك. ا. زندگى مى كنه و اينكه ما چطورى با هم آشنا شديم. بعدشم گفت هرچى مدارك مشترك داريد به ما بديد به اضافه ى اينكه به شوهرم گفت چه مداركى دارى كه به ما نشون بده تو دارى كار مى كنى كه شوهرم گفت من ته چك هام و نامه از كارفرما دارم كه هر دو رو ازش گرفت. بعدشم گفت بهم عكس نشون بديد، ما هم كه يك آلبوم عكس برده بوديم، عكس ها رو نگاه كرد و سوال پرسيد كه مثلاً اين عكس و كجا گرفتيد اينا كه تو عروسى هستند نسبتاشون با شما چيه. بعد هم گفت از نظر من كيس شما اپروو شده و همونجا يك نامه بهمون داد كه همون نامه ى خوشامد بود. بعد هم گفت يك هفته تا ده روز كارى منتظر باش كه گرين كارت بياد. و گفت از امروز حساب كن و ١ سال و ٩ ماه ديگه براى گرين كارت ١٠ سالت اقدام كن و از همين تاريخ ٢ سال و ٩ ماه بعدش براى سيتيزن شيپيت اقدام كن. كه پنج روز بعد گرين كارتم و دريافت كردم. اميدوارم كه براى همتون به خوبى و خوشى اتفاق بيفته هرچه زودتر.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان