کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2019-01-14 ساعت 15:36)im52 نوشته:  سلام به هموطنای عزیزم . تمام این 135 صفحه رو خوندم . با انتظار شما عزیزان مشکلاتتون ، تلاشتون ، شادی و رضایتتون برای این انتخاب سخت و شخصیتتون ( وقتی به نظرات و مطالبی که در این سالها و گذشت زمان دقت کنیم این مورد هم مشهوده ) چند هفته است که زندگی کردم . بی تعارف از کمک های بی دریغ و پر از محبت عزیزان هموطنم به همدیگه هر چه قدر به صفحات آخر نزدیک شدم کمتر و کمتر دیدم . اون اوایل چنان لذتی میبردم که اگر کاری باعث میشد این خوندن قطع بشه باز در اولین فرصت به مهاجر سرا برمیگشتم و ... . بعد گله ها و ناراحتیهایی دیدم و چون با نمونه هاشون برخورد داشتم و میتونستم خودم رو جای شما بزارم من هم ناراحت میشدم . دوست دارم نام ببرم از عزیزایی که با وقت گذاشتن و خوبی ذاتی خودشون این بخش از سایت مهاجر سرا رو ( سیاتل ، ایالت واشنگتن ) نه تنها به نظر  من بلکه به نظر بقیه دنبال کنندگان و بخصوص مدیرانی که برای تقدیر پست میزاشتن پربار و قابل استناد کردن . در حالیکه خودشون با سختیهای مهاجرت و مشغله روزمره گرفتار بودن اما برای اینکه راه افرادی مثل من رو هموار کنن از استراحت خودشون میگذشتن . از همتون ممنونم و امیدوارم هر روز از روز قبل موفق تر و شاد تر باشید . دوستان گل و نازنین مثل جناب آقای امیر مهاجر که هنوز هم میبینم گاهی برای جلوگیری از اشتباه دیگران  در راهنمایی پست میزارن و گاهی تشکرشون رو در پایین پستها میبینم . مثل سرکار خانم مهتاب 2251 که دلم برای پستهاشون و راهنمایی های دلسوزانشون تنگ شده . مثل ehsansh  عزیز که جاشون خالیه شدید و انشاالله که به خوبی های روزگار مشغول باشن . مثل peyman1355 که براشون همین آرزو ها رو دارم . مثل apoornaki عزیز که ایشون هم خبری ازشون نیست و امیدوارم با خانواده محترم به سلامت باشند و .... همینجا بگم با توجه به اینکه آمریکا مثل کشور عزیزمون نیست که امروزش با فردا زمین تا آسمون فرق کرده باشه هنوز هم پستهای سالهای قبل قابل استفاده و مشکل گشای عزیزان جدیدتره که میبینم یه سئوال حتی با اختلاف یک صفحه باز تکرار میشه . شما عزیزی که داری تصمیم بزرگ مهاجرت رو عملی میکنی اصلا سخت نیست که از ابتدا تمام صفحات رو بخونی و به جوابت برسی . کاش وضعیت کشور خودمون اینقدر فاجعه نبود که مجبور باشیم خاک خودمون رو برای زندگی بهتر ترک کنیم . ببخشید که طولانی شد . یه زحمت هم دارم برای هر عزیزی که جواب سئوال من رو میدونه ( و یا منت میگذاره و تحقیق میکنه ) و قبلش بگم که با گشتن در اینترنت به جوابم نرسیدم . شغلم من لیتو گرافی دیجیتال و 14 سال سابقه کار در چاپخانه به عنوان مسئول لیتوگرافی چاپخانه و چاپ افست . با توجه به اینکه در ایران این شغل به صورت تجربیه و مدرکی از دانشگاه ندارم آیا امکان پیدا شدن کار در این زمینه در آمریکا هست و به طور کلی این شغل دراونجا چه وضعیتی داره لازم به توضیحه که به طور مشخص اگر بخوام بگم اپراتوری دستگاه پلیت ستر هایدلبرگ سوپرا ستر و آشنایی با برنامه های مخصوص خودش یعنی متا دایمنشن و متا شوتر . ( این دستگاه یک پرینتر خیلی بزرگه که پلیت چاپ رو میگیره و بعد با بستن پلیت به دستگاه چاپ کار چاپ انجام میشه ) این شغل در اینجا به عنوان لیتوگراف دیجیتال شناخته میشه در حالیکه به این نام در اینترنت چیزی نیست و حتما در اونجا به نام دیگه ای شناخته میشه و دونستن عنوان شغل در اونجا هم راهگشا است . چاپ افست محدوده وسیعی رو پوشش میده که از چاپ کتاب و کاتالوگ ، بروشورهای تبلیغاتی گرفته تا مواردی مثل چاپ سربرگ و اوراق اداری و این مشخصه که هیچ شهری نیست که بی نیاز از این چیزها باشه و مثلا بگبم در فلان شهر تمرکز به این فعالیتهای اقتصادی و چنین موردی نیست  . پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم . . خداوند نگهدار همتون .

این سیستم مربوط به هایدلبرگ میشه و در آمریکا شما میتونید تحت عنوان prepress و سیستم computer to plate جاب سرچ کنید

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: im52 ، copol
تشکر دوست گرامی آیا اطلاعاتی در مورد وضعیت شغلی در این زمینه هم دارید . بخصوص اینکه مدرکی وجود ندارد امکان پیدا شدن کار مرتبط هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer
(2019-02-10 ساعت 15:37)im52 نوشته:  تشکر دوست گرامی آیا اطلاعاتی در مورد وضعیت شغلی در این زمینه هم دارید . بخصوص اینکه مدرکی وجود ندارد امکان پیدا شدن کار مرتبط هست .

خواهش میکنم
لینک زیر را ببنید اگر مربوط به زمینه کاری شماست، برای آنها رزومه و درخواست کار ارسال کنید. درحال حاضر بهترین گزینه شما جستجوی سایتهای کاریابی و مطالعه کلمات کلیدی مربوط به تخصص شماست.
اولین بار است که در مهاجرسرا در مورد این شغل صحبت میشود و احتمالا اطلاعات زیادی از اینجا دریافت نخواهید کرد. البه این شغل در آمریکا وجود دارد. میزان دریافتی و حقوق بسته به میزان تخصص و تجربه شما احتمالا بین ساعتی ۱۵ تا ۲۵ دلار خواهد بود.

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: im52 ، marshall_r
(2019-02-11 ساعت 09:58)Persischer نوشته:  
(2019-02-10 ساعت 15:37)im52 نوشته:  تشکر دوست گرامی آیا اطلاعاتی در مورد وضعیت شغلی در این زمینه هم دارید . بخصوص اینکه مدرکی وجود ندارد امکان پیدا شدن کار مرتبط هست .

خواهش میکنم
لینک زیر را ببنید اگر مربوط به زمینه کاری شماست، برای آنها رزومه و درخواست کار ارسال کنید. درحال حاضر بهترین گزینه شما جستجوی سایتهای کاریابی و مطالعه کلمات کلیدی مربوط به تخصص شماست.
اولین بار است که در مهاجرسرا در مورد این شغل صحبت میشود و احتمالا اطلاعات زیادی از اینجا دریافت نخواهید کرد. البه این شغل در آمریکا وجود دارد. میزان دریافتی و حقوق بسته به میزان تخصص و تجربه شما احتمالا بین ساعتی ۱۵ تا ۲۵ دلار خواهد بود.

تشکر از توجه و پاسخ شما دوست گرامی
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdif
با درود فراوان به همه دوستان ساکن در شهر زیبای سیاتل
آیا فردی هست که کانال تلگرام ایرانیان مقیم سیاتل یا ایالت واشنگتن رو داشته باشه.
من در حال حاضر ساکن کشور استرالیا هستم و
تا چند ماه آینده قصد مهاجرت به آمریکا رو دارم و اکر همه چیز جور بشه قراره در سیاتل ساکن بشم.
با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز مهاجرسرایی
اول از همه باید تشکر بکنم از عزیزان و سرورانی که با در اختیار گذاشتن تجربیاتشون واقعا باعث راهنمایی ما تازه وارد ها شدن
تشکر ویژه از امیر مهاجر عزیز، مهتاب خانوم ehsansh گل و آرش خان
تمام این تاپیک رو خوندم چون واقعا علاقه مند شدم به ایالت واشنگتون و مخصوصا سیاتل
من برنده لاتاری 2021 هستم و اگر خدا بخواد کرونا اوکی بشه احتمالا مقصدم سیاتل باشه.
شغلم برنامه نویسی موبایل و دقیقا اندرویده، زبانمم خوبه و خیلی امیدوارم که سریعا بتونم شغل پیدا کنم هرچند که تلاش میکنم از ایران هم اقدام کنم براش.
از اونجایی که آمریکا فامیل نزدیک ندارم بهترین کار برای من airbnb در بدو ورود هست...
طبق مطالعاتی که اینجا داشتم محله های بولیوی و کرکلند عالی هستن.

در کل مورد خاصی نمونده که بپرسم فقط اگر نکته خاصی یا پیشنهادی داشته باشید حسابی استقبال میکنم.
ضمنا به شدت از این گروه های تلگرامی که باعث متروکه شدن این انجمن پربار شده واقعا بیزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh313 ، امیر مهاجر
سلام، من درحال حاضر در ویرجینبا زندگی می کنم و قصد دارم مکان زندگی ام رو تغییر بدم و بیام به سمت سیاتل، هیچ اطلاعاتی ندارم، هر نظر و راهنمایی می تونه کمک بسیار خوبی برای من باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز. من تازه به آمریکا اومدم و سیاتل زندگی میکنم. ورود من با فراگیر شدن کرونا یکی شد و متاسفانه موقعیتی نداشتم که بتونم دوست و همزبونی پیدا کنم. اینجا خیلی احساس تنهایی میکنم Sad مخصوصا این موقع سال با این شرایط آب و هوای سیاتل. میخواستم بدونم اگر کسی هست که مثل من تازه وارده و دنبال کسی برای معاشرت و دوستی هست که تو شهر سیاتل هم زندگی میکنه خیلی خوشحال میشم که با هم آشنا بشیم و اگر دوست داره پیام بده. ممنونم!!
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان