کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
(2017-01-17 ساعت 14:37)armin777 نوشته:  سلام  دوستان . من به شیکاگو رسیدم گرین کارتمم نگرفتن . البته قبلش کارهایی کردم که نتیجه بخش بود .درباره کارایی که کردم هرکس اطلاعات بیشتری میخواد بهم پیام خصوصی بده تا توضیح بدم .

با سلام ارمین عزیز لطفا توضییح دهید که چکار کردید تا منهم بتوانم از تجربیات شما استفاده کنم من نتوانستم به شما پیام خصوصی بدهم نمیدونم که چرا نمیشه لطفا شما به من پیام دهید اگر ممکنه با سپاس کاوه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، aydinaghajani
سلام دوستان
ما بعد از دوسال دوری از خاک امریکا با استفاده از پاس سفید، هفته گذشته بدون مشکل و سئوال و جواب از فرودگاه دالاس وارد شدیم ........ جهت اطلاع سایر دوستان و آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان مهاجرسرایی....
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، Shahram914
سلام
من يه سوال داشتم ممنون ميشم اگه پاسخگو باشيد
من و همسر و پسرم دقيقأ زماني كه ترامپ قانون تراول بن رو اجرا كرد يعني در فوريه ٢٠١٧ براي اولين بار وارد امريكا شديم ٢ ماه مونديم و در اپريل برگشتيم ايران و ٦ ماه بعد يعني در اكتبر دوباره وارد شديم و ٢٠ روز مونديم و برگشتيم، حالا سوال من اينه كه با توجه به اينكه ما قصد داريم تا شهريور ماه به طور دائم ساكن امريكا بشيم اگر الان يعني تا آخر اپريل وارد خاك امريكا نشيم آيا برامون مشكلي ايجاد ميشه ؟ ممكنه گرين كارتو ازمون بگيرن؟ چون دفعه پيش كلي توي مرز ديترويد ازمون سوال جواب كردن كه البته بهم گفتن ديترويد فرودگاهش خيلي بده و اگر از جاي ديگه اي وارد ميشدي انقدر اذيت نمي كردنتون!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز كسي تجربه‌اي جديد از بازگشت به آمريكا بعد از يك سال نداره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان كسي خودش يا از اطرافيانش بعد از يك سال برنگشته آمريكا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-12 ساعت 20:14)aydinaghajani نوشته:  
(2018-04-17 ساعت 20:01)a2pm نوشته:  دوستان كسي خودش يا از اطرافيانش بعد از يك سال برنگشته آمريكا ؟

سلام
يكسال چيزي نيست نگران نباش با خيال راحت برو، مشكلي برات پيش نمي اد شرايط حاد نيست البته اگه بار اوله

خيلي كيس ها متفاوت شده مادر من فوريه بعداز ١٦ماه اومد أصلا ازش سوْال هم نپرسيدن، همسر دوستم امروز بعد از ٥ ماه اومد گرين كارتشو گرفتن ، مهر تعليق تو پاسشون زدن و فرستادن دادگاه ، هردوشون از لس انجلس اومدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-15 ساعت 11:34)nahid.t نوشته:  
(2018-05-12 ساعت 20:14)aydinaghajani نوشته:  
(2018-04-17 ساعت 20:01)a2pm نوشته:  دوستان كسي خودش يا از اطرافيانش بعد از يك سال برنگشته آمريكا ؟

سلام
يكسال چيزي نيست نگران نباش با خيال راحت برو، مشكلي برات پيش نمي اد شرايط حاد نيست البته اگه بار اوله

خيلي كيس ها متفاوت شده مادر من فوريه بعداز ١٦ماه اومد أصلا ازش سوْال هم نپرسيدن، همسر دوستم امروز بعد از ٥ ماه اومد گرين كارتشو گرفتن ، مهر تعليق تو پاسشون زدن و فرستادن دادگاه ، هردوشون از لس انجلس اومدن

دوست من با انتشار پیغام هایی که ازش مطمئن نیستید جو حاکم رو که اتفاقا بسیار بد هم هست بدتر نکنید
شما کل داستان این کیس رو توضیح ندادید
من و همسرم 20 روز پیش بعد از 178 از فرودگاه لس آنجلس برای بار سوم وارد شدیم
بدون کوچکترین مشکلی
ممکنه تو مرزبانی از شما سوال بپرسند ولی بعد از 5 ماه که کاملا قانونی هم هست امکان نداره گرین کارت رو بگیرند
لطفا از دوستانتون کل داستان رو بپرسید و برای روشن شدن موضوع برای همه توضیح بدید.
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
(2018-05-16 ساعت 00:21)Ali--usa نوشته:  
(2018-05-15 ساعت 11:34)nahid.t نوشته:  
(2018-05-12 ساعت 20:14)aydinaghajani نوشته:  سلام

دوست من با انتشار پیغام هایی که ازش مطمئن نیستید جو حاکم رو که اتفاقا بسیار بد هم هست بدتر نکنید
بدون کوچکترین مشکلی
ممکنه تو مرزبانی از شما سوال بپرسند ولی بعد از 5 ماه که کاملا قانونی هم هست امکان نداره گرین کارت رو بگیرند
لطفا از دوستانتون کل داستان رو بپرسید و برای روشن شدن موضوع برای همه توضیح بدید.
ممنون

دوست عزيز ما در كنار اين خانواده زندگي ميكنيم و كاملا از كيس هم خبر دارم ايشون پدرشون سكته كردن و در ايران هست براي مراقبت از پدرشون مجبورن كه ايران باشن هميشه زير ٦ ماه ميان به همسر و پسرشون سر ميزنن يكماهه و ميرن اين دفعه براشون مشكل حاد پيش اومده ودقيقا گرين كارت رو گرفتن ازشون و مهر تعليق براشون زدن تو پاسش(قطعا بي ربط با مسائل برجام نيست)، و اينكه اگر پست منو با دقت خونده باشيد من اولش نوشتم كه كيس ها متفاوت هست و مادر خودم حدود١٦ماه خارج از امريكا بود ولي أصلا بهش گير ندادن، البته شرايط همسرم من هم مثل دوستمون بود ماه نوامبر بعد از ٥ ماه كه اومد بهش گير دادن كه گرين كارت ويزا نيست كه كوتاه مياييدو ميريد ولي خوشبختانه براي همسرم فقطچند تا نامه كه توش شرايط گرين كارت رو نوشته بود دادن همسرم چون نميتونه انگليسي خوب صحبت كنه از همون فرودگاه أفيسر زنگ زد به ما تذكر داد كه اگر ساكن نشه و در رفت و امد باشه حتي اگر زير ٦ ماه هم بياد بايد ٦ ماه از سال رو امريكا زندگي كنه وگرنه گرين كارت روباطل ميكنه حتي ماگفتيم ايشون مريضه براي مداوا ميره ايران گفت اينجا امكان مداوا هست . هر زمان كه أفيسر تشخيص بده شما از گرين كارت براي رفت و امد فقط استفاده ميكني ميتونه اونو باطل كنه ، همسرم مجبور شد ٦ ماه موند ولي دوباره ٣ مي رفت وتا نوامبر هم نميتونه بياد خدا به خير كنه، اينطور كه من فهميدم اينا به كساني كه رفته امد ميكنن بيشتر گير ميدن تا كساني كه ميرن و چند وقت نميان مثل مادر من، در ضمن ما اينجا ميخواهيم به هم اگاهي بديم قرار نيست همديگروگول بزنيم و اگر واقعيتي كه براي شما خوش ايند نيست ننويسيم هركس تجربه خودشو ميگه ،لحن نوشته شما آزار دهنده است ميتونستيد خيلي دوستانه تربنويسيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali--usa ، frz61
(2018-05-16 ساعت 03:22)nahid.t نوشته:  
(2018-05-16 ساعت 00:21)Ali--usa نوشته:  
(2018-05-15 ساعت 11:34)nahid.t نوشته:  خيلي كيس ها متفاوت شده مادر من فوريه بعداز ١٦ماه اومد أصلا ازش سوْال هم نپرسيدن، همسر دوستم امروز بعد از ٥ ماه اومد گرين كارتشو گرفتن ، مهر تعليق تو پاسشون زدن و فرستادن دادگاه ، هردوشون از لس انجلس اومدن

بدون کوچکترین مشکلی
ممنون

دوست عزيز ما در كنار اين خانواده زندگي ميكنيم و كاملا از كيس هم خبر دارم ايشون پدرشون سكته كردن و در ايران هست براي مراقبت از پدرشون مجبورن كه ايران باشن هميشه زير ٦ ماه ميان به همسر و پسرشون سر ميزنن يكماهه و ميرن اين دفعه براشون مشكل حاد پيش اومده ودقيقا گرين كارت رو گرفتن ازشون و مهر تعليق براشون زدن تو پاسش(قطعا بي ربط با مسائل برجام نيست)، و اينكه اگر پست منو با دقت خونده باشيد من اولش نوشتم كه كيس ها متفاوت هست و مادر خودم حدود١٦ماه خارج از امريكا بود ولي أصلا بهش گير ندادن، البته شرايط همسرم من هم مثل دوستمون بود ماه نوامبر بعد از ٥ ماه كه اومد بهش گير دادن كه گرين كارت ويزا نيست كه كوتاه مياييدو ميريد ولي خوشبختانه براي همسرم فقطچند تا نامه كه توش شرايط گرين كارت رو نوشته بود دادن همسرم چون نميتونه انگليسي خوب صحبت كنه از همون فرودگاه أفيسر  زنگ زد به ما تذكر داد كه اگر ساكن نشه و در رفت و امد باشه حتي اگر زير ٦ ماه هم بياد بايد ٦ ماه از سال رو امريكا زندگي كنه وگرنه گرين كارت روباطل ميكنه  حتي ماگفتيم ايشون مريضه براي مداوا ميره ايران گفت اينجا امكان مداوا هست . هر زمان كه أفيسر تشخيص بده شما از گرين كارت براي رفت و امد فقط استفاده ميكني ميتونه اونو باطل كنه  ، همسرم مجبور شد ٦ ماه موند ولي دوباره ٣ مي رفت وتا نوامبر هم نميتونه بياد خدا به خير كنه، اينطور كه من فهميدم اينا به كساني كه رفته امد ميكنن بيشتر گير ميدن تا كساني كه ميرن و چند وقت نميان مثل مادر من، در ضمن ما اينجا ميخواهيم به هم اگاهي بديم قرار نيست همديگروگول بزنيم و اگر واقعيتي كه براي شما خوش ايند نيست ننويسيم هركس تجربه خودشو ميگه ،لحن نوشته شما آزار دهنده است ميتونستيد خيلي دوستانه تربنويسيد

اگر خدای نکرده لحن صحبت من شما رو ناراحت کرد من عذر میخوام
دقیقا منظور من همین بود که شرایط کیس رو بیشتر توضیح بدید
میتونم بپرسم دوست شما چه تاریخی گرین کارت گرفته ؟ ودقیقا چندبار تا الان ورود و خروج داشته؟
همچنین الان که گرین کارت رو گرفتن وضعیت ایشون چی هست؟
تاریخ دادگاه رو تعیین کردن؟

پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t
(2018-05-16 ساعت 08:45)Ali--usa نوشته:  
(2018-05-16 ساعت 03:22)nahid.t نوشته:  
(2018-05-16 ساعت 00:21)Ali--usa نوشته:  دوست من با انتشار پیغام هایی که ازش مطمئن نیستید جو حاکم رو که اتفاقا بسیار بد هم هست بدتر نکنید
بدون کوچکترین مشکلی
ممنون

دوست عزيز ما در كنار اين خانواده زندگي ميكنيم و كاملا از كيس هم خبر دارم ايشون پدرشون سكته كردن و در ايران هست براي مراقبت از پدرشون مجبورن كه ايران باشن هميشه زير ٦ ماه ميان به همسر و پسرشون سر ميزنن يكماهه و ميرن اين دفعه براشون مشكل حاد پيش اومده ودقيقا گرين كارت رو گرفتن ازشون و مهر تعليق براشون زدن تو پاسش(قطعا بي ربط با مسائل برجام نيست)، و اينكه اگر پست منو با دقت خونده باشيد من اولش نوشتم كه كيس ها متفاوت هست و مادر خودم حدود١٦ماه خارج از امريكا بود ولي أصلا بهش گير ندادن، البته شرايط همسرم من هم مثل دوستمون بود ماه نوامبر بعد از ٥ ماه كه اومد بهش گير دادن كه گرين كارت ويزا نيست كه كوتاه مياييدو ميريد ولي خوشبختانه براي همسرم فقطچند تا نامه كه توش شرايط گرين كارت رو نوشته بود دادن همسرم چون نميتونه انگليسي خوب صحبت كنه از همون فرودگاه أفيسر  زنگ زد به ما تذكر داد كه اگر ساكن نشه و در رفت و امد باشه حتي اگر زير ٦ ماه هم بياد بايد ٦ ماه از سال رو امريكا زندگي كنه وگرنه گرين كارت روباطل ميكنه  حتي ماگفتيم ايشون مريضه براي مداوا ميره ايران گفت اينجا امكان مداوا هست . هر زمان كه أفيسر تشخيص بده شما از گرين كارت براي رفت و امد فقط استفاده ميكني ميتونه اونو باطل كنه  ، همسرم مجبور شد ٦ ماه موند ولي دوباره ٣ مي رفت وتا نوامبر هم نميتونه بياد خدا به خير كنه، اينطور كه من فهميدم اينا به كساني كه رفته امد ميكنن بيشتر گير ميدن تا كساني كه ميرن و چند وقت نميان مثل مادر من، در ضمن ما اينجا ميخواهيم به هم اگاهي بديم قرار نيست همديگروگول بزنيم و اگر واقعيتي كه براي شما خوش ايند نيست ننويسيم هركس تجربه خودشو ميگه ،لحن نوشته شما آزار دهنده است ميتونستيد خيلي دوستانه تربنويسيد

اگر خدای نکرده لحن صحبت من شما رو ناراحت کرد من عذر میخوام
دقیقا منظور من همین بود که شرایط کیس رو بیشتر توضیح بدید
میتونم بپرسم دوست شما چه تاریخی گرین کارت گرفته ؟ ودقیقا چندبار تا الان ورود و خروج داشته؟
همچنین الان که گرین کارت رو گرفتن وضعیت ایشون چی هست؟
تاریخ دادگاه رو تعیین کردن؟

ايشون گرين كارتشونو٢٠١٤ گرفتن وازاون موقع تا حالا در رفت و امد هستن سالي دوبار ميومدن ،هر بار دو ماه يا سه ماه حداكثر ميموندن، راستش ديروز كه خيلي اشفته بودن ، امروز كه بيشتر پرسيدم اينطور گفتن كه گرين كارتشونو گرفتن يك سري كاغذ دادن كه مظمونش اينه كه فقط يكبار ديگه حق خروج از امريكا رو دارن تا قبل از سيتي زني و با اين كاغذ ها ميتونن وارد بشن و ديگه تا زمان سيتي زن شدن اجازه خروج ندارن خيلي كيس شون عجيبه ظاهرا أفيسر نهايت بدجنسي در حق شون كرده الانم طفلي ها خودشون گيج هستن فعلا ميخواهن با وكيل صحبت كنن من هر اطلاعاتي كه راجبه كارشون بهم بگن براي اطلاع بقيه اينجا بازگو ميكنم، لطفا اگه كسي هم اطلاعاتي داره كه ميتونه بهشون كمك كنه بده خيلي ممنون ميشيم
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61
با سلام.
من و همسرم ۱۸ ماهه که با گرین کارت از آمریکا خارج شدیم و در ایران هستیم.علتش هم این بود که وقتی برگشتیم باردار شدم و در ایران زایمان کردم و الان کودک ۹ ماهه دارم.همچنین چون اولین بار بود که آمریکا میرفتیم خانه و ماشین و ... را رها کرده بودیم و باید برای فروش اونها برمیگشتیم.قصد داریم قبل از پایان دوسال به آمریکا بازگردیم.پاس سفید هم نداریم.بنظر شما برای ورود مجدد به آمریکا دچار مشکل میشویم؟
سوال دوم هم اینکه من برای گرفتن نامه ی اجازه ی ورود برای فرزندم با سفارت سوییس تماس گرفتم و گفتند که دیگه صادر نمیکنند و ما باید با سفارتهای همسایه تماس بگیریم.پروسه ی دقیقش رو میدونید؟
متشکرم
CASE NUM: 2016AS74##
روییت قبولی:8may
ارسال فرم ها:16may
کارنت:12April
مصاحبه: 21june
سفارت: Yerevan
نتیجه: خودم یکضرب،همسرم ap بخاطر سربازی نیروی هوایی ارتش ،هر دومون مهندس عمران و شاغل در شرکت مهندسین مشاور(خصوصی)
آپدیت ۲۱جون،۲۳جون(صدور ویزای خودم)،۲۰جولای بخاطر ایمیل،۷آگوست آپدیت دوخطی،۸آگوست or و اعلام کلیریی در سایت سفارت ارمنستان
کلیری همسرم:۸آگوست پس از تنها۴۷ روز در کمال ناباوری!صدور ویزا:22آگوست(پیکاپ با آژانس ایران-آنکارا که خیلی دقیق و بموقع پاس رو تحویلمون دادن.)
مقصد:کالیفرنیا-اورنج کانتی منزل اقوام Big Grin بعدش شاید هیوستون
...Golden year of lottery, I believe
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-19 ساعت 13:37)K.ONE نوشته:  با سلام.
من و همسرم ۱۸ ماهه که با گرین کارت از آمریکا خارج شدیم و در ایران هستیم.علتش هم این بود که وقتی برگشتیم باردار شدم و در ایران زایمان کردم و الان کودک ۹ ماهه دارم.همچنین چون اولین بار بود که آمریکا میرفتیم خانه و ماشین و ... را رها کرده بودیم و باید برای فروش اونها برمیگشتیم.قصد داریم قبل از پایان دوسال به آمریکا بازگردیم.پاس سفید هم نداریم.بنظر شما برای ورود مجدد به آمریکا دچار مشکل میشویم؟
سوال دوم هم اینکه من برای گرفتن نامه ی اجازه ی ورود برای فرزندم با سفارت سوییس تماس گرفتم و گفتند که دیگه صادر نمیکنند و ما باید با سفارتهای همسایه تماس بگیریم.پروسه ی دقیقش رو میدونید؟
متشکرم

سلام دوست عزیز. اول تبریک برا نی نی، ایشالا که قدمش پر از سلامتی و شادی باشه. من نیز در ایران زایمان کردم اما فعلا با پاس سفید ایران هستیم، راجع به سوال اول دوستانی که به تازگی رفتن بهتر می تونن نظر بدن. اما راجع به سوال دوم میتونم راهنمایی کنم.
اون جوری که من تحقیق کردم و از یکی از دوستان که این راه رو رفتن پرسیدم جريانش این جوریه:
طبق قانونی که هست اگه مادر گرین کارت داشته باشه بچه تا زیر دو سال می تونه بدون ویزا وارد خاک آمریکا بشه و حتی هزینه صدور گرین کارتشم دولت آمریکا پرداخت می کنه يه شرطی ام داره و اون اینکه تو فاصله قبل از ورود به آمریکا مادر سفری بدون بچه ش نداشته باشه. این یه قانون، در پایان لینک قانون رو براتون می زارم. شما یه پرینت از این قانون رو همراه خودتون داشته باشین. بعدم مدارک مورد نیاز گرین کارت مادر و گواهی تولد بچه و ترجمه شناسنامه مادر است. شما به سفارت سوئیس در تهران مراجعه می کنید. عملا سفارت سوئیس کاری که انجام میده گواهی تولد نوزاد رو تایید می کنه اگه شما گواهی تولد و ترجمه رسمی کنید قانونا با اونم می تونید وارد بشید.این دوست عزیز گفتن که جدیدا سفارت سوئیس ی کم داره سخت می گیره و به یکی از دوستانشون که شرایط ما و شما رو داره گفته باید ایمیل بزنید سفارت آمریکا یا اداره مهاجرت اگه اونا بگن ما انجام میدیم. والبته این دوست عزیز گفتن که : با تحقیقاتی که قبلا انجام دادن نیازی به تائید سفارت سوئیس نیست. چون این یه قانون. چون قوانین مرتب داره عوض میشه، سفارت سوئیس هم ميخاد خودش رو راحت کنه.
شما می تونین یه ایمیل به سفارتي که ویزا ازش گرفتین بزنين و جواب اونا رو هم پرینت کنین.لینک متن قانون رو هم برا سفارت بفرستین. اما بنظرم شما به جای تماس با سفارت سوئیس با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کنید و از اونا نامه کتبی بگیرید، عملا سفارت هایی که کارهای ایرانی هارو انجام میدن مثل سفارت ایروان و ابوظبی زیر نظر سفارت آمریکا در یونان فعالیت می کنن. این دوستمون خودش با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کرده بودن و متن قانون رو هم داشتن و نامه هم از سفارت سوئیس گرفته بودم البته قبل از این که سفارت سوئیس گیر بده. و گفتن که سفارت سوئیس اصلا کار خاصی انجام نمی ده فقط ی نامه می زاره روی ترجمه گواهی تولد و ترجمه شناسنامه مادر و همین قانونی که براتون فرستادم و تقریبا تو نامه ش می نويسه.
دوست عزیز من رو هم در جریان بزارين چون من هم شرایط شما رو دارم. بعلاوه این که تو تاپيک"شرایط زایمان در آمریکا" هم می تونین برين. اینم لینکش :
https://www.mohajersara.org/forum/thread...ge-12.html
اینم لینک قانون
https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM020102.html
دوست عزیز، وقتی به سلامتی وارد شدين، حتما بیاین و بنويسين که چی شد ، تا به ماها نیز کمکی کرده باشین.
موفق باشید.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.ممنونم بابت توضیحات کامل و دقیقتون.چشم حتما
پیگیری میکنم و نتیجه رو اینجا میذارم.
نتیجه: خودم یکضرب،همسرم ap بخاطر سربازی نیروی هوایی ارتش ،هر دومون مهندس عمران و شاغل در شرکت مهندسین مشاور(خصوصی)
آپدیت ۲۱جون،۲۳جون(صدور ویزای خودم)،۲۰جولای بخاطر ایمیل،۷آگوست آپدیت دوخطی،۸آگوست or و اعلام کلیریی در سایت سفارت ارمنستان
کلیری همسرم:۸آگوست پس از تنها۴۷ روز در کمال ناباوری!صدور ویزا:22آگوست(پیکاپ با آژانس ایران-آنکارا که خیلی دقیق و بموقع پاس رو تحویلمون دادن.)
پاسخ
تشکر کنندگان: majid7 ، samirakn
(2018-05-19 ساعت 21:45)samirakn نوشته:  
متشکرم

سلام دوست عزیز. اول تبریک برا نی نی، ایشالا که قدمش پر از سلامتی و شادی باشه. من نیز در ایران زایمان کردم اما فعلا با پاس سفید ایران هستیم، راجع به سوال اول دوستانی که به تازگی رفتن بهتر می تونن نظر بدن. اما راجع به سوال دوم میتونم راهنمایی کنم.
اون جوری که من تحقیق کردم و از یکی از دوستان که این راه رو رفتن پرسیدم جريانش این جوریه:
طبق قانونی که هست اگه مادر گرین کارت داشته باشه بچه تا زیر دو سال می تونه بدون ویزا وارد خاک آمریکا بشه و حتی هزینه صدور گرین کارتشم دولت آمریکا پرداخت می کنه يه شرطی ام داره و اون اینکه تو فاصله قبل از ورود به آمریکا مادر سفری بدون بچه ش نداشته باشه. این یه قانون، در پایان لینک قانون رو براتون می زارم. شما یه پرینت از این قانون رو همراه خودتون داشته باشین. بعدم مدارک مورد نیاز گرین کارت مادر و گواهی تولد بچه و ترجمه شناسنامه مادر است. شما به سفارت سوئیس در تهران مراجعه می کنید. عملا سفارت سوئیس کاری که انجام میده گواهی تولد نوزاد رو تایید می کنه اگه شما گواهی تولد و ترجمه رسمی کنید قانونا با اونم می تونید وارد بشید.این دوست عزیز گفتن که جدیدا سفارت سوئیس ی کم داره سخت می گیره و به یکی از دوستانشون که شرایط ما و شما رو داره گفته باید ایمیل بزنید سفارت آمریکا یا اداره مهاجرت اگه اونا بگن ما انجام میدیم. والبته این دوست عزیز گفتن که : با تحقیقاتی که قبلا انجام دادن نیازی به تائید سفارت سوئیس نیست. چون این یه قانون. چون قوانین مرتب داره عوض میشه، سفارت سوئیس هم ميخاد خودش رو راحت کنه.
شما می تونین یه ایمیل به سفارتي که ویزا ازش گرفتین بزنين و جواب اونا رو هم پرینت کنین.لینک متن قانون رو هم برا سفارت بفرستین. اما بنظرم شما به جای تماس با سفارت سوئیس با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کنید و از اونا نامه کتبی بگیرید، عملا سفارت هایی که کارهای ایرانی هارو انجام میدن مثل سفارت ایروان و ابوظبی زیر نظر سفارت آمریکا در یونان فعالیت می کنن. این دوستمون خودش با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کرده بودن و متن قانون رو هم داشتن و نامه هم از سفارت سوئیس گرفته بودم البته قبل از این که سفارت سوئیس گیر بده. و گفتن که سفارت سوئیس اصلا کار خاصی انجام نمی ده فقط ی نامه می زاره روی ترجمه گواهی تولد و ترجمه شناسنامه مادر و همین قانونی که براتون فرستادم و تقریبا تو نامه ش می نويسه.
دوست عزیز من رو هم در جریان بزارين چون من هم شرایط شما رو دارم. بعلاوه این که تو تاپيک"شرایط زایمان در آمریکا" هم می تونین برين. اینم لینکش :
اینم لینک قانون
دوست عزیز، وقتی به سلامتی وارد شدين، حتما بیاین و بنويسين که چی شد ، تا به ماها نیز کمکی کرده باشین.
موفق باشید.

سلام.من با سفارت ارمنستان مکاتبه کردم و گفتن چون بیشتر از یکسال خارج از آمریکا بودید ما نمی توانیم برای فرزندتون نامه ی اجازه ی ورود صادر کنیم.
گویا دوباره باید وقت سفارت بگیریم و بریم و دلایل بیاریم.یعنی یه وقت مصاحبه ی جدید!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-15 ساعت 23:10)K.ONE نوشته:  
(2018-05-19 ساعت 21:45)samirakn نوشته:  
متشکرم

اینم لینک قانون
موفق باشید.

سلام.من با سفارت ارمنستان مکاتبه کردم و گفتن چون بیشتر از یکسال خارج از آمریکا بودید ما نمی توانیم برای فرزندتون نامه ی اجازه ی ورود صادر کنیم.
گویا دوباره باید وقت سفارت بگیریم و بریم و دلایل بیاریم.یعنی یه وقت مصاحبه ی جدید!!
دوست عزیز به گمانم مشکل خاصی نباشه، چون این یک قانون هست ، شما به نظرم متن این قانون رو پرینت کنین و همراه خودتون داشته باشین و به ایرلاین نشون بدین. چون الان مسئله فقط ایرلاین هست ، و گرنه فرودگاه اونجا که کاملا در جریان هستن.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان