کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
با سلام خدمت دوستان . من خواهرم قصد مهاجرت به آمریکا داریم هر دو با ویزای نامزدی . خواهرم به صورت خیلی حرفه ای آرایشگره و چیزی حدود 15 سال سابقه کاری داره . و مدارک معتبر . مقصدمون سن دیگو . و قصد داریم اونجا یک سالن کوچک بزنیم . میشه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز
خواهشا سوالي داريد عمومي مطرح بفرماييد شايد براي بقيه هم مفيد باشه و حتما هستند دوستان پيشكسوت كه اونها هم سوال رو مي بينن و راهنمايي مي كنند

2016as16XX
پرکردن فرم :اواخر May
مصاحبه : اوایل اکتبر-ابوظبی
وضعیت :نفر اصلي کیس یه ضرب -نفر دوم كيس ؛AP اپديت ٩ دسامبر، 25 ژانویه .
کلیر اوایل فوریه   :-)

پاسخ
تشکر کنندگان:
خدمت شما بزرگواران عرض كنم كه
سن ديگو خيلي شهر خوش اب و هوا و قشنگيه

با توجه به اينكه هزينه هاي زندگي در كل كاليفرنيا خيلي بيشتر از ايالتهاي ديگه هست
لطفا براي انتخاب اين ايالت با آگاهي تصميم بگيريد

دوستي سوال پرسيده بودن كه ايا جاي خوبي واسه پيشرفت هست ؟

بنده جوابم اينه كه همه جاي امريكا جا براي پيشرفت هست .

2016as16XX
پرکردن فرم :اواخر May
مصاحبه : اوایل اکتبر-ابوظبی
وضعیت :نفر اصلي کیس یه ضرب -نفر دوم كيس ؛AP اپديت ٩ دسامبر، 25 ژانویه .
کلیر اوایل فوریه   :-)

پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، pishtaz611
سلام به دوستان عزیز
می خواستم اگه ممکن باشه ذوستان محله های متوسط و خوب سن دیگو و زیپ کدهای خوبش رو برای من بنویسند .منظورم یه جایی برای شروع زندگی توی این شهر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-05 ساعت 08:38)peyman222 نوشته:  سلام به دوستان عزیز
می خواستم اگه ممکن باشه ذوستان محله های متوسط و خوب سن دیگو و زیپ کدهای خوبش رو برای من بنویسند .منظورم یه جایی برای شروع زندگی توی این شهر

با سلام من كاربر جديد و ساكن شهر شيكاگو هستم و به زودي به سن ديگو مي روم اگر كسي هر گونه سئوالي درباره شيكاگو داشته باشه من در خدمت هستم و همچنين ممنون ميشم اگر كسي خانه براي أجاره يا همخانه سراغ داشته باشه در سن ديگو . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام جناب كلنل ، من بزودي به سن ديگو خواهم امد ، ميخواستم اگر امكانش باشه منطقه هايي در سن ديگو كه در حدود همين قيمت ٨٥٠ دلار ميشه اپارتمان ١ خوابه پيدا كرد رو بفرماييد. با سپاس فرسام هستم از شيكاگو
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی هست برای اجاره کردن خونه در سن دیه گو به ما کمک کنه ؟ خانمم بارداره و بچه مدرسه ایی داریم کسی هست مارو راهنمایی کنه منطقه امن و خوب و کجا های سن دیه گو هست و همچینن برای کمک های دولتی و بیمه
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi
Exclamation 
سلام دوستان سنديگويي و همه اونهاييكه كلي سوال داريد و اوهايي كه كلي تجربه
يك گروه تو تلگرام راه اندازي كرديم كه همه با كمك هم بتونيم آينده بهتري داشته باشيم
از دوستاني كه سنديگو زندگي ميكنند خواهشميكنم به ما ملحق بشن تا از تجربيات گرانبهاشون استفاده كنيم اينم لينك عضويت در گروه است
https://telegram.me/joinchat/DdJCewqLWAnQ7E--hjix1Q

ازتون ميخوام دوستان سنديگويي خود و كساني كه سنديگو رو براي لندينگ و زندگي و يا حتي توريستي انتخاب كردن رو دعوت كنين تا بتونيم جامعه اي منسجم داشته باشيم تا شايد چراغ راهي بشود براي كساني كه سوالات گوناگوني در اين زمينه دارن پيشاپيش از همتوم ممنونم
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تعداد اعضای کیس  : ‎3 نفر
تاریخ رویت قبولی : ‎3 می‎
سربازی : معافی
شغل :شرکت خصوصی
تاریخ اولین ارسال فرم :  15 می‎
درخواست آنلاک : ‎3 مرتبه
کامل شدن و امضا فرم   DS260 :جولای 20
تاریخ دریافت نامه دوم : 20 دسابر
تاریخ مصاحبه :  9  فوریه
تاریخ مدیکال :  8  فوریه
نتیجه مصاحبه   -  AP -Administrative Processing
آپدیت ها :  13 فوریه ، 14 فوریه,17فوریه ،12 آپریل(توسط ایمیل)،،23 می(توسط ایمیل)،14 جون
کلیرینس:  14  جون
وضعیت ویزا : ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-12 ساعت 21:12)شوشینا نوشته:  سلام دوستان کسی هست برای اجاره کردن خونه در سن دیه گو به ما کمک کنه ؟ خانمم بارداره و بچه مدرسه ایی داریم  کسی هست مارو  راهنمایی کنه منطقه امن و خوب و کجا های سن دیه گو  هست و همچینن  برای کمک های دولتی و بیمه

دوست عزيز شما بهتره از for rent.com يا سايت هاي ديكه قيمت ها رو ببينيد و در ضمن يادتون باشه كه حتما rating مدرسه ها رو تو همون سايت ببينيد هر جا كه مدرسه ها ريت ٨-٩-١٠ بود براي زندكي انتخاب كنيد. در ضمن اول ورود اكه كرديت كارت از كشوراي ديكه نداشته باشيد بايد يه كوساينر داشته باشيد كه تو رنت خونه كمكتون كنه در غير اينصورت يه كمي سخت هست. در مورد كمك دولتي هم اينجا اونطوري كه من از دور و اطرافم ديدم اونايي كه خانم حامله و كودك زير ١٢ سال هستن مشكلي ندارن و كاملا دولت كمكشون ميكنه البته بازم ميتونيد سوشال سرويس ها رو از تو سايتها بخونيد و مطمىن بشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا
دوستان عزیز،
اگر برای خودتون یا آشنایانتون به دنبال کار میگردید، من در منطقه Rancho Bernardo یک کار در زمینه Retail (فروشگاه) سراغ دارم. حقوق مینیمم میدهند و بصورت تمام وقت استخدام میکنند. 40 ساعت در هفته نیاز دارند مگر اینکه خودتون نخواهید. معمولا هم کسی رو به این راحتی اخراج نمیکنند. اگر بخواهید با پرداخت حق بیمه میتونید از بیمه پزشکی و دندانپزشکی بهره مند شوید. اگر تمایل داشتید، به من پیام خصوصی بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، shatsi ، hosseinix
سلام به همه!من هم مى خواهم به سان ديگو مهاجرت كنم (ويزا كارى)البته از فنلاند چون در فنلاند زندگى ميكنم خيلى دوست دارم اونجا زندگى كنم از شرايط آب و هواى اينجا متنفرم.سوالم اينه آيا ارزش اين ريسك داره كه اقدام كنم يا نه در ضمن اينكه بچه هم دارم اگه كسي اطلا عاتى داره درباره شرايط زندگى و اينكه معمولا در چه ضمينه هاى كار بهتر گير مياد؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-30 ساعت 04:44)يقعوب نوشته:  سلام به همه!من هم مى خواهم به سان ديگو مهاجرت كنم (ويزا كارى)البته از فنلاند چون در فنلاند زندگى ميكنم خيلى دوست دارم اونجا زندگى كنم از شرايط آب و هواى اينجا متنفرم.سوالم اينه آيا ارزش اين ريسك داره كه اقدام كنم يا نه در ضمن اينكه بچه هم دارم اگه كسي اطلا عاتى داره درباره شرايط زندگى و اينكه معمولا در چه ضمينه هاى كار بهتر گير مياد؟!

درود .بنده سن دیگو زندگی نمیکنم ولی اقوام زیادی اونجا دارم باید بگم که از نظر اب و هوا عالیه و خود امریکایی ها میگن تو کل دنیا سن دیگو ولی باید دقت کنید که در کل ایالت کالیفرنیا از نظر هزینه زندگی نسبت به جاهای دیگه گرون تره و شغل هم تا اونجایی که من میدونم یکم سخت گیر میاد که البته بستگی به خودتون داره و سطح زبان انگلیسیتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسایی هم که تازه به امریکا مهاجرت میکنند معمولا اول باید برن سراغ شغل های جنرال مثل کار کردن تو فروشگاه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
درود به شما دوستان، خوب من امروز يه فرصتي كردم و چند تا از سوالاي دوستان رو خوندم ، سن ديگو يا هر شهر ديگر امريكا پر از موقعيت هاي شغلي مختلف است و توجه به اين نكته ميتونه راه گشا باشه كه ما چه توقعي از خودمون در خصوص كار كردن و كار پيدا كردن داريم ، مثلا كسي توي ايران كارمند يك شركت يا اداره بوده ، وقتي مياد اينجا نميتونه توقع داشته باشه در قدم اول كارمند دفتري يك شركت بشه و يا مثلا توي ارگاني مثلا وزارت امور خارجه كار بكنه چون مشاغل دولتي احتياج به سيتي زن دارند و مشاغل ديگر هم احتياج به حداقل تجربه ، مثلا فكر كنيد شما به امريكا آمده ايد و به فرض در اداره اي مشغول هم شده ايد ، وقتي شما اطلاعات مربوط به يك شغلي را نداشته باشيد چگونه ميتوانيد آن را به قولي هندل كنيد ، مثلا مسئول امور استخدام شركت شويد، شما قوانين كار و استخدام امريكا را نميدانيد كه هيچ ، بلكه اصول ابتدايي زندگي در امريكا را هم نميدانيد ! پس چكار كنيم؟ به نظر من ٢ كار اصلي بايد كرد با توجه به اين موضوع كه شفل در امريكا مثل ايران نيست كه مثلا شغلي براي شما پيدا بشود و در صورت از دست دادن شغل ، براي شغل بعد مصيبت عظما به آدم وارد شود ، در اينجا با خارج شدن از يك شغل هميشه مشاغل بسيار زياد ديگري وجود دارد كه شما ميتوانيد آن را اختيار كنيد مثلا امروز صندوق دار والمارت هستيد و پس فردا ميشويد صندوق دار تارگت ، اينها دو فروشگاه بزرگ امريكا هستند ، يعني اينجا خيلي نگران از دست دادن شغل به اندازه ايران نبايد بود، مسئله ديگر اينكه در ابتداي امر هر کاري كه مسئوليت كمتري دارد را اگر اختيار كنيد هم دچار فشار روحي از اينكه خيلي چيزهاي ابتدايي زندگي را نميدانيد نخواهيد شد و ديگر اينكه اعتماد به نفس در شما افزايش پيدا خواهد كرد، در كنار اينها هميشه به خود بگوييد و باور داشته باشيد كه ميتوانيد بعد از گذشت مدتي مشاغل بسيار بهتري و حتي بهتر از ايران پيدا كنيد، مورد دوم كه به كار اون دوست عيالوارمون ميومد مسئله كمك هاي اجتماعي اعم از بيمه، كمك نقدي و كمك غذايي هست ، دوستان اكيدا توصيه ميكنم در ابتداي ورود از اين كمك ها استفاده كنيد چون فلسفه وجودي اين كمك ها براي همين هست كه اقشار تازه وارد و يا كم در آمد بتونند سرپاي خود وايسن به قولي ، براي اينكار به آدرس زير برويد https://www.mybenefitscalwin.org و يك اكانت بسازيد، سپس بر حسب اينكه بچه داريد درخواست cash aid option , food assistance و health insurance نماييد و در صورت بچه نداشتن و یا مجرد بودن food assistance و health insurance قابل دسترس است ، سپس براي شما قرار ملاقاتي گذاشته ميشود كه شما ميتوانيد روز و ساعت آن را حتي عوض كنيد ، انشالله استفاده كنيد تا اينكه در آمد شما افزايش يابد و به عدد مشخصي برسد كه خود به خود اين كمك ها قطع خواهد شد. امشب كافيه من برم بخوابم .
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: omid40 ، Ccroperator ، behjat ، sahar2016 ، شوشینا ، masuodrh ، lilistar
(2016-12-31 ساعت 15:18)shatsi نوشته:  درود به شما دوستان، خوب من امروز يه فرصتي كردم و چند تا از سوالاي دوستان رو خوندم ، سن ديگو يا هر شهر ديگر امريكا پر از موقعيت هاي شغلي مختلف است و توجه به اين نكته ميتونه راه گشا باشه كه ما چه توقعي از خودمون در خصوص كار كردن و كار پيدا كردن داريم ، مثلا كسي توي ايران كارمند يك شركت يا اداره بوده ، وقتي مياد اينجا نميتونه توقع داشته باشه در قدم اول كارمند دفتري يك شركت بشه و يا مثلا توي ارگاني مثلا وزارت امور خارجه كار بكنه چون مشاغل دولتي احتياج به سيتي زن دارند و مشاغل ديگر هم احتياج به حداقل تجربه ، مثلا فكر كنيد شما به امريكا آمده ايد و به فرض در اداره اي مشغول هم شده ايد ، وقتي شما اطلاعات مربوط به يك شغلي را نداشته باشيد چگونه ميتوانيد آن را به قولي هندل كنيد ، مثلا مسئول امور استخدام شركت شويد، شما قوانين كار و استخدام امريكا را نميدانيد كه هيچ ، بلكه اصول ابتدايي زندگي در امريكا را هم نميدانيد ! پس چكار كنيم؟ به نظر من ٢ كار اصلي بايد كرد با توجه به اين موضوع كه شفل در امريكا مثل ايران نيست كه مثلا شغلي براي شما پيدا بشود و در صورت از دست دادن شغل ، براي شغل بعد مصيبت عظما به آدم وارد شود ، در اينجا با خارج شدن از يك شغل هميشه مشاغل بسيار زياد ديگري وجود دارد كه شما ميتوانيد آن را اختيار كنيد مثلا امروز صندوق دار والمارت هستيد و پس فردا ميشويد صندوق دار تارگت ، اينها دو فروشگاه بزرگ امريكا هستند ، يعني اينجا خيلي نگران از دست دادن شغل به اندازه ايران نبايد بود، مسئله ديگر اينكه در ابتداي امر هر کاري كه مسئوليت كمتري دارد را اگر اختيار كنيد هم دچار فشار روحي از اينكه خيلي چيزهاي ابتدايي زندگي را نميدانيد نخواهيد شد و ديگر اينكه اعتماد به نفس در شما افزايش پيدا خواهد كرد، در كنار اينها هميشه به خود بگوييد و باور داشته باشيد كه ميتوانيد بعد از گذشت مدتي مشاغل بسيار بهتري و حتي بهتر از ايران پيدا كنيد، مورد دوم كه به كار اون دوست عيالوارمون ميومد مسئله كمك هاي اجتماعي اعم از بيمه، كمك نقدي و كمك غذايي هست ، دوستان اكيدا توصيه ميكنم در ابتداي ورود از اين كمك ها استفاده كنيد چون فلسفه وجودي اين كمك ها براي همين هست كه اقشار تازه وارد و يا كم در آمد بتونند سرپاي خود وايسن به قولي ، براي اينكار به آدرس زير برويد https://www.mybenefitscalwin.org و يك اكانت بسازيد، سپس بر حسب اينكه بچه داريد درخواست cash aid option , food assistance و health insurance نماييد و در صورت بچه نداشتن و یا مجرد بودن food assistance و health insurance قابل دسترس است  ، سپس براي شما قرار ملاقاتي گذاشته ميشود كه شما ميتوانيد روز و ساعت آن را حتي عوض كنيد ، انشالله استفاده كنيد تا اينكه در آمد شما افزايش يابد و به عدد مشخصي برسد كه خود به خود اين كمك ها قطع خواهد شد. امشب كافيه من برم بخوابم .

در ادمه توضیحات دوست عزیزمون بگم که همسرم میگن به یه خانواده چهار نفره 700 دلار فود استمپ و برای هر بچه 400 دلار پول نقد کمک میکنن .کمک هزینه یه بچه 400 دلار معادل حقوق بازنشستگی بنده.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، lilistar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان