کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
دوستان عزيز سلام،
اميدوارم سرشار از اميد و محبت باشيد.
خوب كم وبيش هممون خبر رو شنيديم و نگرانيم از اينكه چه خواهد
در پي نگراني ها و سوالهايي كه براي هممون ايجاد شده، بنده شخصا با ‎Homeland Security‎ صحبت كردم و طبق صحبتهايي كه شد، "فعلا" دستور كار مشخصي براي عدم صدور ويزا و يا ممانعت از ورود هموطنان ايراني عزيزمون به مامورين مرزباني و ‎USA CUSTOM‎ ابلاغ نشده، و تمامي امور ويزا و ورود ايرانيان به امريكا كما في السابق روند عادي خودش رو طي مي كنه.
ولي به هر حال ممكنه برخي از عزيزان نگران ورود اقوامشون به امريكا باشن و دلهره اين رو داشته باشن كه شايد دم مرز مشكلي براشون ايجاد بشه. به همين منظور، بنده همينجا شماره ي تلفن ‎Borders Patrol‎ رو اعلام مي كنم تا شما عزيزان بتونيد آمار و اخبار دقيقتري درباره ي ورود و خروج عزيزانتون و همينطور هر گونه تغييرات احتمالي در روند صدور ويزا رو از طريق اين اداره به آدرس ‎https://www.cbp.gov‎ مستقيما پيگيري كنيد و ديگران رو هم درباره ي اين مقوله مطلع بفرماييد.
‎Inside USA Borders Patrol: (877) 227-5511
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، gbtm ، lilistar
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، دوستانی که تجربه ی زندگی در شهرهای اطراف سن دیگو رو دارن، میشه لطفا بيان و راجع به شهرهای اطراف سن دیگو اطلاعاتی بدن.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، pishtaz611
(2017-02-16 ساعت 23:49)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، دوستانی که تجربه ی زندگی در شهرهای اطراف سن دیگو رو دارن، میشه لطفا بيان و راجع به شهرهای اطراف سن دیگو اطلاعاتی بدن.

منهم همین سوال ها رو چند بار پرسیدم ولی انگار کسی اطلاعاتی نداره که بده یا کسی به اینجا سرنمیزنه
پاسخ
(2017-02-18 ساعت 10:55)peyman222 نوشته:  

منهم همین سوال ها رو چند بار پرسیدم ولی انگار کسی اطلاعاتی نداره که بده یا کسی به اینجا سرنمیزنه

درود ، سن ديگو كانتي شامل چند شهر ميشه از جمله شهر سن ديگو ، اسكانديدو ، پاوي ، لامسا، سانتي، لاهويا ، كرونادو و... كه تقريبا اجاره خونه و بافت شهري آنها با هم متفاوت است ، مثلا كرونادو يا لاهويا بسياري از محلاتش به علت دسترسي به ساحل زيبا مقداري گرانتر است و يا اسكانديدو و يا سانتي به علت بافت مكزيكي نشين ارزانتر، پاوي poway هم بيشتر خانواده هاي بهايي ايراني زندگي ميكنند و نسبتا قيمتهاي مناسب و جاي زيبايي است ، به شخصه تا شعاع ٣٠ مايلي down town هر جا دوستان ساكن بشن بد نيست ، اگر در مورد محل اختصاصي سوال داريد و بپرسيد بلكه بهتر بتوانم كمك كنم . ضمنا مدير قديم اين تاپيك بعيد ميدونم به اينجا سر بزنه ، من بيشتر از ٣ سال پيش اينجا تو سن ديگو ديدمش و به من گفت اونموقع كه خيلي مشغول هست ، من به مدير مهاجرسرا نامه دادم براي تغيير مدير اينجا ولي جوابي دريافت نكردم . اميدوارم يه بنده خدايي كه وقت داشته باشه مدير اينجا بشه بلكه يه جوابي به ملت بده.
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، samirakn ، pishtaz611 ، lilistar ، eblis_67 ، moonwalk
(2017-02-18 ساعت 14:28)shatsi نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 10:55)peyman222 نوشته:  

درود ، سن ديگو كانتي شامل چند شهر ميشه از جمله شهر سن ديگو ، اسكانديدو ، پاوي ، لامسا، سانتي، لاهويا ، كرونادو و... كه تقريبا اجاره خونه و بافت شهري آنها با هم متفاوت است ، مثلا كرونادو يا لاهويا بسياري از محلاتش به علت دسترسي به ساحل زيبا مقداري گرانتر است و يا اسكانديدو و يا سانتي به علت بافت مكزيكي نشين ارزانتر، پاوي poway هم بيشتر خانواده هاي بهايي ايراني زندگي ميكنند و نسبتا قيمتهاي مناسب و جاي زيبايي است ، به شخصه تا شعاع ٣٠ مايلي down town هر جا دوستان ساكن بشن بد نيست ، اگر در مورد محل اختصاصي سوال داريد و بپرسيد بلكه بهتر بتوانم كمك كنم . ضمنا مدير قديم اين تاپيك بعيد ميدونم به اينجا سر بزنه ، من بيشتر از ٣ سال پيش اينجا تو سن ديگو ديدمش و به من گفت اونموقع كه خيلي مشغول هست ، من به مدير مهاجرسرا نامه دادم براي تغيير مدير اينجا ولي جوابي دريافت نكردم . اميدوارم يه بنده خدايي كه وقت داشته باشه مدير اينجا بشه بلكه يه جوابي به ملت بده.
ممنون دوست عزیز از این که وقت گذاشتين و پاسخ دادين، من شهر خاصيش مد نظرم نیس، اما همن که مثلا گفتين اون ۲ شهر مکزیکی نشین هستن، خوب می تونه اطلاعات خوبی باشه. ما دو نفر هستیم، ميخايم بريم یه شهر اطراف سن دیگو، برا ما ایرانی ها کدوم شهر مناسب تر؟ به لحاظ قیمت کرایه خونه ها ؟ کدوم شهر امن تر هس ؟ شهر چولا ويستا چه جوره؟ البته فقط اسمش رو شنیدم، یا شهر ال کجون، ممنون میشم یه کم با جزئیات بیشتر بگید. ممنون
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-02-18 ساعت 15:44)samirakn نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 14:28)shatsi نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 10:55)peyman222 نوشته:  منهم همین سوال ها رو چند بار پرسیدم ولی انگار کسی اطلاعاتی نداره که بده یا کسی به اینجا سرنمیزنه

ممنون دوست عزیز از این که وقت گذاشتين و پاسخ دادين، من شهر خاصيش مد نظرم نیس، اما همن که مثلا گفتين اون ۲ شهر مکزیکی نشین هستن، خوب می تونه اطلاعات خوبی باشه. ما دو نفر هستیم، ميخايم بريم یه شهر اطراف سن دیگو، برا ما ایرانی ها کدوم شهر مناسب تر؟ به لحاظ قیمت کرایه خونه ها ؟ کدوم شهر امن تر هس ؟ شهر چولا ويستا چه جوره؟ البته فقط اسمش رو شنیدم، یا شهر ال کجون، ممنون میشم یه کم با جزئیات بیشتر بگید. ممنون

نميدونم شما تا به حال امريكا بوده ايد يا نه ؟ چون تمام اين شهرها به نوعي جزء سن ديگو محسوب ميشوند و مثل تفاوت بين تهرانپارس و شمرون ميمونن ، بسته به پولي كه هزينه ميكنيد ميتونه جاي زندگي متفاوت باشه ، از صفر دلار تا الا ماشالله دلاري رو كه ميخواييد هزينه كنيد به من بگيد تا من بتونم نظرمو بهتون بگم ، تازه اين نظر من هست ، البته من بسته به كارم خيلي از اين محلها رو ميشناسم ولي خوب شما ممكنه بهترين جاي تهران بشينيد ولي مثلا همسايه خوبي نداشته باشيد ،. به هر حال دوست داشتيد تماس بگيريد با من .
پاسخ
تشکر کنندگان: ad48 ، peyman222 ، nora ، pishtaz611
با سلام خدمت دوستان عزیزی که در شهر سن دیگو زندگی می کنند. من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی مواد در مقطع فوق لیسانس هستم و به زودی به آمریکا مهاجرت میکنم و میخام که در سن دیگو زندگی کنم. میخاستم از دوستان بپرسم که یه مهندس مواد میتونه درآمدی داشته باشه که به راحتی از پس سن دیگو بربیاد؟ با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-04-01 ساعت 00:45)satorihope نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیزی که در شهر سن دیگو زندگی می کنند. من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی مواد در مقطع فوق لیسانس هستم و به زودی به آمریکا مهاجرت میکنم و میخام که در سن دیگو زندگی کنم. میخاستم از دوستان بپرسم که یه مهندس مواد میتونه درآمدی داشته باشه که به راحتی از پس سن دیگو بربیاد؟ با سپاس

من راجب مهندس مواد چیزی نمیدونم. ولی در امریکا هر شهری زندگی کنی با هر شغلی دخل و خرجت میخونه باهم. هر شغلی در سن دیگو داشته باشی از پس زندگی برمیای. ولی اگر شغل خوب داشته باشی میتونی زندگی بهتری داشته باشی.
ساکن آمریکا
پاسخ
سلام به دوستان برای کسب اطلاعات از اقدامات پیش رو و بررسی ایالت کالیفرنیا و اطلاع از اخبار و تجربیات میتوانید در کانال مربوط به اون و یا گروههای مرتبط عضو بشید
‎https://t.me/CaliforniaChannel
پاسخ
سلام دوستان من و همسرم و دخترم با کلی آرزو بلاخره به سن دیگو رسیدیم هیچ
کسی جز خدا و آدمهای با محبت تو آمریکا نداریم
حالا از مشکل بگم ما نمیتونیم جایی اجاره کنیم و تو هتل هستیم که خیلی گرونه اگه کسی فکری داره بگه
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
(2017-06-19 ساعت 01:55)FFF1234 نوشته:  سلام دوستان من و همسرم و دخترم با کلی آرزو بلاخره به سن دیگو رسیدیم هیچ
حالا از مشکل بگم ما نمیتونیم جایی اجاره کنیم و تو هتل هستیم که خیلی گرونه اگه کسی فکری داره بگه

اگر از من كمكي ساخته باشد در حد توان در خدمت هستم با من تماس بگيريد
پاسخ
تشکر کنندگان: FFF1234
(2017-06-19 ساعت 01:55)FFF1234 نوشته:  سلام دوستان من و همسرم و دخترم با کلی آرزو بلاخره به سن دیگو رسیدیم هیچ

دوست عزیز خوش اومدین.
برای ورود از شهرهای کوجکتر و ارزونتر شروع کنید.چندسال اول خیلی مهمه.اگه من برگردم ۳ سال قبل هیچ وقتی کالیفرنیا نمیومدم.خیلی جاهای بهتر از کالیفرنیا هست.مخصوصا برای گسانی که جدید میان و دنبال پیشرفت هستن.
این نظر منه ممکنه اشتباه باشه.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: MahmoudTouyserkani
(2017-06-19 ساعت 09:58)alireza62 نوشته:  

دوست عزیز خوش اومدین.
برای ورود از شهرهای کوجکتر و ارزونتر شروع کنید.چندسال اول خیلی مهمه.اگه من برگردم ۳ سال قبل هیچ وقتی کالیفرنیا نمیومدم.خیلی جاهای بهتر از کالیفرنیا هست.مخصوصا برای گسانی که جدید میان و دنبال پیشرفت هستن.
این نظر منه ممکنه اشتباه باشه.

سلام دوست عزیز،
شما که اونوری و تجربه بیشتری از اون محیط داری، ممکنه چند شهر را که احساس میکنی واسه شروع مناسبه و جا برای پیشرفت داره و همچنین با سلیقه ایرانیها جور در میاد را نام ببرید؟
لطفا چند شهر را به ترتیب اولویت نام ببرید که دامنه انتخاب ما هم بیشتر باشه.
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
قسمت اول مستند "از سرزمین مادری تا سرزمین فرصتها"
تحصیل و زندگی دانشجویان ایرانی در آمریکا

در یوتیوب https://www.youtube.com/watch?v=e9_UW1vmPDI
در تلگرام https://t.me/aidinpictures/36

اگر تمایل به شرکت در قسمت های بعدی مستند دارید و یا پیشنهاد ، انتقادی دارید برای من در همینجا و یا به ایمیل aidin.eslami@gmail.com  ارسال کنید.

با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi
سلام به دوستان عزیز
در مورد استفاده از کمکهای دولتی که دو سه صفحه قبل بهش اشاره کردن،باید بگم به استناد گفته افراد با تجربه ساکن امریکا، استفاده ار این کمکها بعدا تو citizenship شدن تاثیر منفی میذاره پس لطفا مراقب باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان