کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
سلام دوستان ما اینجا یک پیام. کوچک کمک گذاشتیم
خدا یک فرشته مهربان برای ما فرستاد که کمکمون کنه
که بعدا مفصل براتون میگم
هم از وقت هم اطلاعات هم....برامون مایه گذاشت
دست خودش و همسر درد نکنه خدا هرچیز دوست داره بهشون بده
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، شاپرک ، shatsi ، peyman222 ، Colonel
(2017-06-19 ساعت 08:04)shatsi نوشته:  
(2017-06-19 ساعت 01:55)FFF1234 نوشته:  سلام دوستان من و همسرم و دخترم با کلی آرزو بلاخره به سن دیگو رسیدیم هیچ
کسی جز خدا و آدمهای با محبت تو آمریکا نداریم
حالا از مشکل بگم ما نمیتونیم جایی اجاره کنیم و تو هتل هستیم که خیلی گرونه اگه کسی فکری داره بگه

اگر از من كمكي ساخته باشد در حد توان در خدمت هستم با من تماس بگيريد

سلام دوست عزیز
من هم تازه اومدم سندیگو اگه میشه شماره خودتون رو بزارید تا من باهاتون تماس بگیرم من رو راهنمایی کنید
ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، FFF1234
(2017-06-26 ساعت 22:33)saed.asefi نوشته:  
(2017-06-19 ساعت 08:04)shatsi نوشته:  
(2017-06-19 ساعت 01:55)FFF1234 نوشته:  سلام دوستان من و همسرم و دخترم با کلی آرزو بلاخره به سن دیگو رسیدیم هیچ
کسی جز خدا و آدمهای با محبت تو آمریکا نداریم
حالا از مشکل بگم ما نمیتونیم جایی اجاره کنیم و تو هتل هستیم که خیلی گرونه اگه کسی فکری داره بگه

اگر از من كمكي ساخته باشد در حد توان در خدمت هستم با من تماس بگيريد

سلام دوست عزیز
من هم تازه اومدم سندیگو اگه میشه شماره خودتون رو بزارید تا من باهاتون تماس بگیرم من رو راهنمایی کنید
ممنون میشم
من تلفن را با پيام برايتان ارسال كردم ولي از طرف شما تماسي نگرفتم.
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: FFF1234
سلام به همه دوستان

همونطور که قبلا هم گفته بودم ، خیلی‌ وقت نمیکنم به مهاجرسرا بیام (گرچه از این به بعد بیشتر تلاش می‌کنم )

ایمیل شخصیم رو برای دوستانی که سوال دارن گذاشته بودم و با تک تک دوستانی که بهم ایمیل داده بودن صحبت کردم و اگر از دستم بر میومد کمک، امروز دیدم چند تا پیام خصوصی دارم اینجا که ، جواب دادم به همراه عذرخواهی که دیر شد

ضمنا اگر اینجا از دوستانمون کسی‌ دنبال اتاق برای اجاره میگرده برای یه مدت تا جا بیفته من می‌تونم یکی‌ از اتاق هام رو بهش اجاره بدم. راستش دنبال اینکار نبودم تا اینکه با مادر دختر خانومی صحبت کردم که چند ماهی‌ پیش ما زندگی‌ میکرد .وقتی‌ رضایت ایشون رو که دیدم و اینکه چقدر دعا‌ کرد (لطف داشت) به این فکر افتادم که اینکارو دوباره انجام بدم

در آخر از همه دوستان که اینجا به همدیگه کمک می‌کنن تشکر می‌کنم

زمان هایی پیش میاد که قلبتون درد میگیره از اینکه جواب کمک‌هاتون رو بعضی‌ ها با بدی میدن (برای خودم اتفاق افتاده) ولی‌ یقیین داشته باشید کسان دیگری هستن که قدردان خواهند بود و الان به کمکتون نیاز دارن

جواب کمک‌هاتون و خوبیهاتون رو مطمئناً خواهید دید
از امروز ۲۶ آگوست ۲۰۱۷، در خدمت شما دوستان مهاجرسرا نخواهم بود .

امیدوارم سر بلند و موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: samirakn ، FFF1234
(2017-02-18 ساعت 14:28)shatsi نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 10:55)peyman222 نوشته:  
(2017-02-16 ساعت 23:49)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، دوستانی که تجربه ی زندگی در شهرهای اطراف سن دیگو رو دارن، میشه لطفا بيان و راجع به شهرهای اطراف سن دیگو اطلاعاتی بدن.

منهم همین سوال ها رو چند بار پرسیدم ولی انگار کسی اطلاعاتی نداره که بده یا کسی به اینجا سرنمیزنه

درود ، سن ديگو كانتي شامل چند شهر ميشه از جمله شهر سن ديگو ، اسكانديدو ، پاوي ، لامسا، سانتي، لاهويا ، كرونادو و... كه تقريبا اجاره خونه و بافت شهري آنها با هم متفاوت است ، مثلا كرونادو يا لاهويا بسياري از محلاتش به علت دسترسي به ساحل زيبا مقداري گرانتر است و يا اسكانديدو و يا سانتي به علت بافت مكزيكي نشين ارزانتر، پاوي poway هم بيشتر خانواده هاي بهايي ايراني زندگي ميكنند و نسبتا قيمتهاي مناسب و جاي زيبايي است ، به شخصه تا شعاع ٣٠ مايلي down town هر جا دوستان ساكن بشن بد نيست ، اگر در مورد محل اختصاصي سوال داريد و بپرسيد بلكه بهتر بتوانم كمك كنم . ضمنا مدير قديم اين تاپيك بعيد ميدونم به اينجا سر بزنه ، من بيشتر از ٣ سال پيش اينجا تو سن ديگو ديدمش و به من گفت اونموقع كه خيلي مشغول هست ، من به مدير مهاجرسرا نامه دادم براي تغيير مدير اينجا ولي جوابي دريافت نكردم . اميدوارم يه بنده خدايي كه وقت داشته باشه مدير اينجا بشه بلكه يه جوابي به ملت بده.

این تاپیک رو من چند سال پیش باز کردم و همونطور که میدونی‌ هدف فقط کمک بوده، این یه تاپیک هست و هر کسی‌ از جمله خود شما میتونید یه صفحه باز کنید و به قول خودتون یه جواب به ملت بدید. مدیریت وجود نداره تو این تاپیک جواب .به ملت کسی‌ جواب میده که مسئولیت داشته باشه و تعهد ، در اینجا کمک‌ها اختیاری و در صورت امکان هست. یکی‌ از دلایلی که من چند وقتی‌ نبودام همین قضیست، که لطف تبدیل می‌شه به وظیفه .

من شمارو و همسرتون هم یادمه و به یاد میارم به خونتون اومدم برای اینکه بتونم کمکی‌ باشم و (فکر می‌کنم بودم) و در اون روز‌ها هرگز دریغ نکردم و شما جوری نوشتی‌ که انگار من رو اتفاقی‌ دیدی و گفتم مشغول هستم و نخواستم کمک کنم

هر کسی‌ که بتونه که کمک کنه دنبال درجه و این حرفا نیست

موفق باشی

پاسخ
(2017-07-19 ساعت 05:09)Colonel نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 14:28)shatsi نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 10:55)peyman222 نوشته:  منهم همین سوال ها رو چند بار پرسیدم ولی انگار کسی اطلاعاتی نداره که بده یا کسی به اینجا سرنمیزنه

درود ، سن ديگو كانتي شامل چند شهر ميشه از جمله شهر سن ديگو ، اسكانديدو ، پاوي ، لامسا، سانتي، لاهويا ، كرونادو و... كه تقريبا اجاره خونه و بافت شهري آنها با هم متفاوت است ، مثلا كرونادو يا لاهويا بسياري از محلاتش به علت دسترسي به ساحل زيبا مقداري گرانتر است و يا اسكانديدو و يا سانتي به علت بافت مكزيكي نشين ارزانتر، پاوي poway هم بيشتر خانواده هاي بهايي ايراني زندگي ميكنند و نسبتا قيمتهاي مناسب و جاي زيبايي است ، به شخصه تا شعاع ٣٠ مايلي down town هر جا دوستان ساكن بشن بد نيست ، اگر در مورد محل اختصاصي سوال داريد و بپرسيد بلكه بهتر بتوانم كمك كنم . ضمنا مدير قديم اين تاپيك بعيد ميدونم به اينجا سر بزنه ، من بيشتر از ٣ سال پيش اينجا تو سن ديگو ديدمش و به من گفت اونموقع كه خيلي مشغول هست ، من به مدير مهاجرسرا نامه دادم براي تغيير مدير اينجا ولي جوابي دريافت نكردم . اميدوارم يه بنده خدايي كه وقت داشته باشه مدير اينجا بشه بلكه يه جوابي به ملت بده.

این تاپیک رو من چند سال پیش باز کردم و همونطور که میدونی‌ هدف فقط کمک بوده، این یه تاپیک هست و هر کسی‌ از جمله خود شما میتونید یه صفحه باز کنید و به قول خودتون یه جواب به ملت بدید. مدیریت وجود نداره تو این تاپیک جواب .به ملت کسی‌ جواب میده که مسئولیت داشته باشه و تعهد ، در اینجا کمک‌ها اختیاری و در صورت امکان هست. یکی‌ از دلایلی که من چند وقتی‌ نبودام همین قضیست، که لطف تبدیل می‌شه به وظیفه .

من شمارو و همسرتون هم یادمه و به یاد میارم به خونتون اومدم برای اینکه بتونم کمکی‌ باشم و (فکر می‌کنم بودم)  و در اون روز‌ها هرگز دریغ نکردم و شما جوری نوشتی‌ که انگار من رو اتفاقی‌ دیدی و گفتم مشغول هستم و نخواستم کمک کنم

موفق باشی

خوب شد دوست عزيز شما بعد از چند سال شما برگشتي و جواب بعضي پستها رو دادي ، محض اطلاع شما كه حالا بعد از سالها تشريف آورديد و بقولي به تاتاپيكي كه خودتون باز كرديد برگشتيد ، اونموقع كه من اين پست رو گذاشتم سوالات بسيار بود و دوستان دنبال كسي براي پاسخ گويي ميگشتند ، من هم عنوان كردم بر اساس نظر خودت كه شما مشغولي و وقت نميكني به اين تاپيك سر بزني ، شما هم بد نيست با ديد مثبت به قضيه نگاه كني و عجيبه كه ميبينم بد برداشت كرديد ، من تو اين مدت قصدم كمك به كسايي بود كه در بدو ورود كسي رو اينجا نداشتن و فرق هم نميكنه كه كجا اينكار انجام بشود ، همانطور كه شما يك روز وقت گذاشتي و سري به ما زدي ساليان پيش و من هم ديدم كه يك كمك هر چند كوچك ميتونه گره هاي زيادي رو از اين بچه ها باز كنه ، من ممنون شما هستم كه سال ٢٠١٣ وقت گذاشتي و دوساعت به ما چيزهايي رو آموزش دادي ، من هم رويه شما رو دنبال كردم ، دنبال چيزي هم نبوده و نيستم و اينكه بد نيست ساير پست هاي من رو هم بخونيد ضمن اين سالها، در ضمن همه ما براي كمك به هم فعاليت ميكنيم نه چيز ديگه اي، اميدوارم شما انقدر فعال باشي كه اصلا احتياجي به نوشتن و خيلي چيزهاي ديگه من نباشه كه باور كن غير از زحمت براي من چيز ديگه اي نداره، خودت يك روز زحمت كشيدي آمدي و آشنايي با قضيه . اميدوارم همه با تجربه تر و پخته تر قضاوت كنيم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، FFF1234
(2017-07-19 ساعت 04:25)Colonel نوشته:  سلام به همه دوستان

همونطور که قبلا هم گفته بودم ، خیلی‌ وقت نمیکنم به مهاجرسرا بیام (گرچه از این به بعد بیشتر تلاش می‌کنم )

ایمیل شخصیم رو برای دوستانی که سوال دارن گذاشته بودم و با تک تک دوستانی که بهم ایمیل داده بودن صحبت کردم و اگر از دستم بر میومد کمک، امروز دیدم چند تا پیام خصوصی دارم اینجا که ، جواب دادم به همراه عذرخواهی که دیر شد

ضمنا اگر اینجا از دوستانمون کسی‌ دنبال اتاق برای اجاره میگرده برای یه مدت تا جا بیفته من می‌تونم یکی‌ از اتاق هام رو بهش اجاره بدم. راستش دنبال اینکار نبودم تا اینکه با مادر دختر خانومی صحبت کردم که چند ماهی‌ پیش ما زندگی‌ میکرد .وقتی‌ رضایت ایشون رو که دیدم و اینکه چقدر دعا‌ کرد (لطف داشت) به این فکر افتادم که اینکارو دوباره انجام بدم

زمان هایی پیش میاد که قلبتون درد میگیره از اینکه جواب کمک‌هاتون رو بعضی‌ ها با  بدی میدن (برای خودم اتفاق افتاده) ولی‌ یقیین داشته باشید کسان دیگری هستن که قدردان خواهند بود و الان به کمکتون نیاز دارن

سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
سپاس از تمامی بچه‌ها ی با معرفت مهاجر سرا که میان تو این تاپيک، وقت ميزارن و با صبر و حوصله جواب سوال های ما رو میدن. دوست عزیز، من و همسرم و فرزندم تا حدود ۱ سال دیگه قصد زندگی در شهرستان سن دیگو رو داریم. بغیر از خود شهر سن دیگو ، از بین شهرهای کوچیک اطرافش کدوم شهر رو پیشنهاد میدید؟ یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که چون شهرستان سن دیگو با مکزیک هم مرز است، آیا کلا جای امنی هس؟ پیشاپیش ممنون.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-07-19 ساعت 07:20)shatsi نوشته:  
(2017-07-19 ساعت 05:09)Colonel نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 14:28)shatsi نوشته:  درود ، سن ديگو كانتي شامل چند شهر ميشه از جمله شهر سن ديگو ، اسكانديدو ، پاوي ، لامسا، سانتي، لاهويا ، كرونادو و... كه تقريبا اجاره خونه و بافت شهري آنها با هم متفاوت است ، مثلا كرونادو يا لاهويا بسياري از محلاتش به علت دسترسي به ساحل زيبا مقداري گرانتر است و يا اسكانديدو و يا سانتي به علت بافت مكزيكي نشين ارزانتر، پاوي poway هم بيشتر خانواده هاي بهايي ايراني زندگي ميكنند و نسبتا قيمتهاي مناسب و جاي زيبايي است ، به شخصه تا شعاع ٣٠ مايلي down town هر جا دوستان ساكن بشن بد نيست ، اگر در مورد محل اختصاصي سوال داريد و بپرسيد بلكه بهتر بتوانم كمك كنم . ضمنا مدير قديم اين تاپيك بعيد ميدونم به اينجا سر بزنه ، من بيشتر از ٣ سال پيش اينجا تو سن ديگو ديدمش و به من گفت اونموقع كه خيلي مشغول هست ، من به مدير مهاجرسرا نامه دادم براي تغيير مدير اينجا ولي جوابي دريافت نكردم . اميدوارم يه بنده خدايي كه وقت داشته باشه مدير اينجا بشه بلكه يه جوابي به ملت بده.

من شمارو و همسرتون هم یادمه و به یاد میارم به خونتون اومدم برای اینکه بتونم کمکی‌ باشم و (فکر می‌کنم بودم)  و در اون روز‌ها هرگز دریغ نکردم و شما جوری نوشتی‌ که انگار من رو اتفاقی‌ دیدی و گفتم مشغول هستم و نخواستم کمک کنم

موفق باشی

خوب شد دوست عزيز شما بعد از چند سال شما برگشتي و جواب بعضي پستها رو دادي ، محض اطلاع شما كه حالا بعد از سالها تشريف آورديد و بقولي به تاتاپيكي كه خودتون باز كرديد برگشتيد ، اونموقع كه من اين پست رو گذاشتم سوالات بسيار بود و دوستان دنبال كسي براي پاسخ گويي ميگشتند ، من هم عنوان كردم بر اساس نظر خودت كه شما مشغولي و وقت نميكني به اين تاپيك سر بزني ، شما هم بد نيست با ديد مثبت به قضيه نگاه كني و عجيبه كه ميبينم بد برداشت كرديد ، من تو اين مدت قصدم كمك به كسايي بود كه در بدو ورود كسي رو اينجا نداشتن و فرق هم نميكنه كه كجا اينكار انجام بشود ، همانطور كه شما يك روز وقت گذاشتي و سري به ما زدي ساليان پيش و من هم ديدم كه يك كمك هر چند كوچك ميتونه گره هاي زيادي رو از اين بچه ها باز كنه ، من ممنون شما هستم كه سال ٢٠١٣ وقت گذاشتي و دوساعت به ما چيزهايي رو آموزش دادي ، من هم رويه شما رو دنبال كردم ، دنبال چيزي هم نبوده و نيستم و اينكه بد نيست ساير پست هاي من رو هم بخونيد ضمن اين سالها،  در ضمن همه ما براي كمك به هم فعاليت ميكنيم نه چيز ديگه اي، اميدوارم شما انقدر فعال باشي كه اصلا احتياجي به نوشتن و خيلي چيزهاي ديگه من نباشه كه باور كن غير از زحمت براي من چيز ديگه اي نداره، خودت يك روز زحمت كشيدي آمدي و آشنايي با قضيه . اميدوارم همه با تجربه تر و پخته تر قضاوت كنيم.

آدم‌ها با هم فرق دارند ، سلیقه‌ها ، رفتار‌ها و ...

شکی نیست که شما وقت گذاشتید و تا جائی‌ که تونستید کمک کردید.

دست مریزاد

امیدوارم به همین ترتیب ادامه داشته باشه و جوابشو خواهید دید

موفق باشی

پاسخ
(2017-07-19 ساعت 12:26)samirakn نوشته:  

زمان هایی پیش میاد که قلبتون درد میگیره از اینکه جواب کمک‌هاتون رو بعضی‌ ها با  بدی میدن (برای خودم اتفاق افتاده) ولی‌ یقیین داشته باشید کسان دیگری هستن که قدردان خواهند بود و الان به کمکتون نیاز دارن

سپاس از تمامی بچه‌ها ی با معرفت مهاجر سرا که میان تو این تاپيک، وقت ميزارن و با صبر و حوصله جواب سوال های ما رو میدن. دوست عزیز، من و همسرم و فرزندم تا حدود ۱ سال دیگه قصد زندگی در شهرستان سن دیگو رو داریم. بغیر از خود شهر سن دیگو ، از بین شهرهای کوچیک اطرافش کدوم شهر رو پیشنهاد میدید؟  یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که چون شهرستان سن دیگو با مکزیک هم مرز است، آیا کلا جای امنی هس؟ پیشاپیش ممنون.

سن دیگو بسیار امن هست ، هرچند در تمام ایالت‌ها محل هایی هست که زیاد مناسب برای خانواده نیست .

از نظر شخصی‌ من منطقه هایی مثل National City و El Cajon و San Ysidro همچنین Otay Mesa زیاد مناسب نیست. باز هم میگم به نظر شخصی‌ من

و اما منطقه‌های مناسب برای خانواده
ساحلی و اغلب گرون تر :
Solana Beach
Encinitas
Del Mar
La Jolla

San Diego
Poway
Escondido
Chula Vista

اگر هم یکم از سن دیگو دور تر مده نظرتون باشه

Temecula

چند تا از دوستان من اونجا زندگی‌ می‌کنن که راضی‌ هستن . قیمت خانه بسیار مناسب تره

ولی‌ من شخصا هرگز از سن دیگو خارج نمیشم

من خودم در سن دیگو در محله‌ Ranch زندگی‌ می‌کنم

پاسخ
(2017-07-19 ساعت 22:29)Colonel نوشته:  
(2017-07-19 ساعت 12:26)samirakn نوشته:  

سپاس از تمامی بچه‌ها ی با معرفت مهاجر سرا که میان تو این تاپيک، وقت ميزارن و با صبر و حوصله جواب سوال های ما رو میدن. دوست عزیز، من و همسرم و فرزندم تا حدود ۱ سال دیگه قصد زندگی در شهرستان سن دیگو رو داریم. بغیر از خود شهر سن دیگو ، از بین شهرهای کوچیک اطرافش کدوم شهر رو پیشنهاد میدید؟  یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که چون شهرستان سن دیگو با مکزیک هم مرز است، آیا کلا جای امنی هس؟ پیشاپیش ممنون.

سن دیگو بسیار امن هست ، هرچند در تمام ایالت‌ها محل هایی هست که زیاد مناسب برای خانواده نیست .

از نظر شخصی‌ من منطقه هایی مثل National City  و El Cajon  و San Ysidro همچنین  Otay Mesa زیاد مناسب نیست. باز هم میگم به نظر شخصی‌ من

ساحلی و اغلب گرون تر :
Solana Beach
Encinitas
Del Mar
La Jolla

San Diego
Poway
Escondido
Chula Vista

Temecula

چند تا از دوستان من اونجا زندگی‌ می‌کنن که  راضی‌ هستن . قیمت خانه بسیار مناسب تره

ولی‌ من شخصا هرگز از سن دیگو خارج  نمیشم

من خودم در سن دیگو در محله‌  Ranch  زندگی‌ می‌کنم

ممنون دوست عزیز از وقت و حوصله ی شما. میخواستم بدونم این شهر Temecula توی شهرستان سن دیگو هس یا شهرستان ريور ساید ؟ دیگه اینکه من شنیدم توی San Marcos مکزیکی زیاد هس و خوب یه جورایی هرجا مکزیکی هم باشه میزان جرم و جنایتش هم بیشتره . درسته ؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-07-20 ساعت 09:32)samirakn نوشته:  
(2017-07-19 ساعت 22:29)Colonel نوشته:  
(2017-07-19 ساعت 12:26)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان

از نظر شخصی‌ من منطقه هایی مثل National City  و El Cajon  و San Ysidro همچنین  Otay Mesa زیاد مناسب نیست. باز هم میگم به نظر شخصی‌ من

ساحلی و اغلب گرون تر :
Solana Beach
Encinitas
Del Mar
La Jolla

San Diego
Poway
Escondido
Chula Vista

Temecula

چند تا از دوستان من اونجا زندگی‌ می‌کنن که  راضی‌ هستن . قیمت خانه بسیار مناسب تره

ممنون دوست عزیز از وقت و حوصله ی شما. میخواستم بدونم این شهر Temecula توی شهرستان سن دیگو هس یا شهرستان ريور ساید ؟ دیگه اینکه من شنیدم توی San Marcos مکزیکی زیاد هس و خوب یه جورایی هرجا مکزیکی هم باشه میزان جرم و جنایتش هم بیشتره . درسته ؟

این جمله خیلی‌ نژاد پرستانه است که بگیم هرجا مکزیکی هست جرم و جنایت بیشتره ، من به شخص قبول ندارم ، منطقه ی El Cajon خیلی‌ عرب زندگی‌ می‌کنن و جرم و جنایت خیلی‌ زیاد هست ولی‌ آیا این جرم و جنایت از جانب عرب‌ها هست ؟ خیر. هزینهٔ زندگی‌ کمتر هست بنا بر این اقشار کم درامد تر زندگی‌ می‌کنن و کسانی‌ که شغل ندارن و در نتیجه شاید رو به کار‌های غیر قانونی‌ بیارن . باز هم این یه نظر شخصیه. من آسیب شناسی‌ اجتماعی نخوندم و نمیتونم دلیل اصلیش رو بیان کنم Smile

Temecula در Riverside هست

و در مورد San Marcos ، یکی‌ از دوستان من اونجا یه خونهٔ‌ خیلی‌ زیبا با هیات و باغچه و آب نما و ... داره که هزینه خرید این خونه برابر با قیمت یه آپارتمان دو خوابه تو سن دیگو هست
من از بهنویس استفاده می‌کنم برای فارسی نوشتن ، عذر می‌خوام اگه غلط املایی داره Big Grin

پاسخ
سلام به دوستان مهاجرسرا

قصد داشتم که ایرانی‌ هایی که در زمینه‌های مختلف در سن دیگو مشغول به کار هستند رو اینجا معرفی‌ کنم (مطمئناً به دردتون میخوره)

و اینکه خیلی‌ دوست دارم که بتونم یه کاری کرده باشم که ما ایرانی‌‌ها بتونیم از هم دیگه حمایت کنیم (مثل فیلیپینی‌ها ، مکزیکی‌ها ، کره‌ای ها) که درصد خیلی‌ بالایی از اینها ترجیح میدان با هموطنه خودشون معامله کنن ، و ساپورت ۲ طرف باشه

تو همهٔ مشاغل ، از دکتر ، وکیل، بانکدار، تعمیر کار، برق کار ، معلم و غیره

قبل از هر چیز دوست دارم نظرتون رو بدونم

و همینطور نظر مسئولین سایت مهاجرسرا که مطمئن شم که این دوستانمون هم موافقان

پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، POUA ، peyman222 ، dv2017 ، FFF1234
(2017-07-20 ساعت 23:47)Colonel نوشته:  
(2017-07-20 ساعت 09:32)samirakn نوشته:  
(2017-07-19 ساعت 22:29)Colonel نوشته:  سن دیگو بسیار امن هست ، هرچند در تمام ایالت‌ها محل هایی هست که زیاد مناسب برای خانواده نیست .

ساحلی و اغلب گرون تر :
Solana Beach
Encinitas
Del Mar
La Jolla

San Diego
Poway
Escondido
Chula Vista

Temecula

این جمله خیلی‌ نژاد پرستانه است که بگیم هرجا مکزیکی هست جرم و جنایت بیشتره ، من به شخص قبول ندارم ، منطقه ی El Cajon خیلی‌ عرب زندگی‌ می‌کنن و جرم و جنایت خیلی‌ زیاد هست ولی‌ آیا این جرم و جنایت از جانب عرب‌ها هست ؟ خیر. هزینهٔ زندگی‌ کمتر هست بنا بر این اقشار کم درامد تر زندگی‌ می‌کنن و کسانی‌ که شغل ندارن و در نتیجه شاید رو به کار‌های غیر قانونی‌ بیارن . باز هم این یه نظر شخصیه. من آسیب شناسی‌ اجتماعی نخوندم و نمیتونم دلیل اصلیش رو بیان کنم  Smile

Temecula در  Riverside هست

و در مورد San Marcos ، یکی‌ از دوستان من اونجا یه خونهٔ‌ خیلی‌ زیبا با هیات و باغچه و آب نما و ... داره که هزینه خرید این خونه برابر با قیمت یه آپارتمان دو خوابه تو سن دیگو هست
من از بهنویس استفاده می‌کنم برای فارسی نوشتن ، عذر می‌خوام اگه غلط املایی داره  Big Grin
ممنون از وقتت و حوصله تون. آقا من اصلا منظورم صحبت های ن ژا د پرستانه و... نبود، من هم نگفتم هر جا که مکزیکی هس جرم و جنایت بیشتره، گفتم یه جورایی ..... چون آمار و ارقام نشون میده که هر منطقه ای که مکزیکی نشينش بیشتر، درصد جرم و جنایتش هم بیشتره،من هم با جستجو تو سایت ها و پرس وجو بهش رسیدم، حالا شاید منطقی به نظر بیاد از نظر من، و ن ژ ا د پرستانه بیاد از نظر شما. حالا مثلا شما حاضرین برين مرز مکزیک و سن دیگو خونه بگیرین ؟ Big Grin باز هم ممنون از این که بعد مدت ها یه نفر تو تاپيک سن دیگو داره با صبر و حوصله جواب میده. آقا این شهر Poway چه جوره؟ ما کم کم داریم تصمیم می گیریم بريم ساکن این شهره بشیم. قیمت خونه چطور ه ؟ بعلاوه این که ما با یه بچه حتما باید خونه ی دو خوابه بگیریم؟ یعنی اجبار؟ چون بعضی جاها این جوریه. میخواستم ببینم تو شهرستان سن دیگو هم این جوریه؟
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-07-21 ساعت 02:56)Colonel نوشته:  سلام به دوستان مهاجرسرا

قصد داشتم که ایرانی‌ هایی که در زمینه‌های مختلف در سن دیگو مشغول به کار هستند رو اینجا معرفی‌ کنم (مطمئناً به دردتون میخوره)

و اینکه خیلی‌ دوست دارم که بتونم یه کاری کرده باشم که ما ایرانی‌‌ها بتونیم از هم دیگه حمایت کنیم  (مثل فیلیپینی‌ها ، مکزیکی‌ها ، کره‌ای ها) که درصد خیلی‌ بالایی از اینها ترجیح میدان با هموطنه خودشون معامله کنن ، و ساپورت ۲ طرف باشه

تو همهٔ مشاغل ، از دکتر ، وکیل، بانکدار، تعمیر کار، برق کار ، معلم و غیره

قبل از هر چیز دوست دارم نظرتون رو بدونم

و همینطور نظر مسئولین سایت مهاجرسرا که مطمئن شم که این دوستانمون هم موافقان
آقا من موافقم اما آیا اون اسامی که اینجا ميزاريد هم حاضر به کمک هستن مثل شما یه صرفا چند تا اسم ؟
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-07-21 ساعت 09:42)samirakn نوشته:  
(2017-07-20 ساعت 23:47)Colonel نوشته:  
(2017-07-20 ساعت 09:32)samirakn نوشته:  ممنون دوست عزیز از وقت و حوصله ی شما. میخواستم بدونم این شهر Temecula توی شهرستان سن دیگو هس یا شهرستان ريور ساید ؟ دیگه اینکه من شنیدم توی San Marcos مکزیکی زیاد هس و خوب یه جورایی هرجا مکزیکی هم باشه میزان جرم و جنایتش هم بیشتره . درسته ؟

این جمله خیلی‌ نژاد پرستانه است که بگیم هرجا مکزیکی هست جرم و جنایت بیشتره ، من به شخص قبول ندارم ، منطقه ی El Cajon خیلی‌ عرب زندگی‌ می‌کنن و جرم و جنایت خیلی‌ زیاد هست ولی‌ آیا این جرم و جنایت از جانب عرب‌ها هست ؟ خیر. هزینهٔ زندگی‌ کمتر هست بنا بر این اقشار کم درامد تر زندگی‌ می‌کنن و کسانی‌ که شغل ندارن و در نتیجه شاید رو به کار‌های غیر قانونی‌ بیارن . باز هم این یه نظر شخصیه. من آسیب شناسی‌ اجتماعی نخوندم و نمیتونم دلیل اصلیش رو بیان کنم  Smile

Temecula در  Riverside هست

من از بهنویس استفاده می‌کنم برای فارسی نوشتن ، عذر می‌خوام اگه غلط املایی داره  Big Grin
ممنون از وقتت و حوصله تون. آقا من اصلا منظورم صحبت های ن ژا د پرستانه و... نبود، من هم نگفتم هر جا که مکزیکی هس جرم و جنایت بیشتره، گفتم یه جورایی .....  چون آمار و ارقام نشون میده که هر منطقه ای که مکزیکی نشينش بیشتر، درصد جرم و جنایتش هم بیشتره،من هم با جستجو تو سایت ها و پرس وجو بهش رسیدم، حالا شاید منطقی به نظر بیاد از نظر من، و ن ژ ا د پرستانه بیاد از نظر شما. حالا مثلا شما حاضرین برين مرز مکزیک و سن دیگو خونه بگیرین ؟ Big Grin  باز هم ممنون از این که بعد مدت ها یه نفر تو تاپيک سن دیگو داره با صبر و حوصله جواب میده.  آقا این شهر Poway چه جوره؟ ما کم کم داریم تصمیم می گیریم بريم ساکن این شهره بشیم. قیمت خونه چطور ه ؟ بعلاوه این که ما با یه بچه حتما باید خونه ی دو خوابه بگیریم؟ یعنی اجبار؟ چون بعضی جاها این جوریه. میخواستم ببینم تو شهرستان سن دیگو هم این جوریه؟

من هم نگفتم شما نژادپرست هستین ، گفتم این جمله نژادپرستانه است .

حاضر نیستم برم مرز مکزیک نه به خاطر اینکه مکزیکی زیاد هست بلکه همونطور که گفتم جزو مناطق خوب نیست. ولی‌ حاضرم بودم برم Chula Vista که بسیار مکزیکی هم داره ولی‌ به محل کارم بسیار دور هست یا Rancho Santa Fe ولی‌ منطقهٔ بسیار گرونی هست Wink
Poway جای خوبی‌ هست ، سعی‌ کنید سمت شرقی‌ Poway نرید که بسیار به Down Town و دریا دور هست. Poway شهر خوبی‌ هست و برای خانواده مناسب ، مدارس مناسبی هم داره و به شدت تحت پوشش پلیس پس قانونی‌ رانندگی کنید Big Grin
شما مجبور نیستید خونه ۲ خوابه داشته باشین ، گرچه اگر ازLandlord خونه بگیرید که می‌شه همون صاحب خونه شاید یک سری قانون‌هایی‌ برای خودش داشته باشه ولی‌ در کل خیر . در آمریکا اغلب وقتی‌ خونه اجاره می‌کنید با مدیریت ساختمان طرف هستید نه صاحب خونه

من خیلی‌ وقت دنبال اجاره نبودام ولی‌ تا جائی‌ که میدونم زیر $۱۲۰۰ خونه پیدا نمی‌شه یا به ندرت

امیدوارم باقی‌ دوستان تو این مورد نظر بدن

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان