کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
سلام دوستان.
من و خانم و بچه سه سالم هفته پيش مصاحبه داشتيم. (ابوظبي)
در عين ناباوري به من(نفر اصلي ) ويزاي يك ضرب داد ولي خانمم چون كه دانشجوي دكترا بود كليرنس خورد و افيسر ازش خواست رزومش را بفرسته. ايميلي كه گفت بهش رزومه را ارسال كنيد AbuDhabiIV@state.gov بود. همون روز يه ايميل از همين ادرس براي من ارسال شد كه از خانمم خواسته بود با فشار دادن دكمه Reply بر روي همين ايميل به سوالات فرم DS5535 پاسخ بده و توش نوشته بود CV را هم بفرستيد.
ما هم همين كار رو كرديم يعني ريپلاي و پاسخ به سوالات در همونجا و ضميمه كردن رزومه و ارسال. چند دقيقه بعد يه ايميل Autoreply از همين ادرس اومد كه نوشته بود به اين ايميل پاسخ ندهيد و كلي مطلب ديگه...

سوال من اينه كه اين ايميل همون كانفرميشن هست يا يه ايميل ديگه مياد؟

و اينكه ايا نياز هست رزومه را جداگانه هم به اون ادرس AbuDhabiIV@state.gov ارسال كنيم؟

خيليم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-02-01 ساعت 11:19)alireza88 نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 05:51)یاس23 نوشته:  
(2017-01-31 ساعت 23:17)alireza88 نوشته:  سلام
بله این همون کلیرنس معروفه  در شرایط عادی حداقل 6 ماه طول میکشید
باتوجه به شرایط فعلی خدا میدونه چقدر طول میکشه

ممنون از پاسختون.ولی پس چرا افیسر  بدون اینکه ازش بپرسیم گفت 2 الی 3ماه ؟و خیلی خوشبین بود
سلام
این جمله را به همه میگه  به ما هم گفت به چند نفر دیگه که من میشناسم گفت  که بعد از گذشت 6 ماه هنوز جوابی برایشان نیامده

(2017-08-13 ساعت 10:48)A+R نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان ، لطفا و خواهشا عزیزانی که در کیس خانوادگی کلیر و یا آپدیت میشن در این بخش اطلاع رسانی کنند. به خدا ماهم خوشحال میشم و هم به طوری امیدوار . ما که 4 ماه هست حتی آپدیت هم نداشتیم.

ما هفته ای یکبار آپدیت داریم ولی یکسال و نیم هست که تو مرحله AP هستیم
پاسخ
(2017-08-21 ساعت 09:57)faya نوشته:  
(2017-08-17 ساعت 12:27)Sasa-t نوشته:  دوستان سلام

من بعد از ۱۴ ماه و نیم توی ای پی بودن دیشب کلیر شدم. بعد از یکساله شدن و تغییر وضعیتم تو سایت سیس از AP به Expiring soon به سفارت ایمیل دادم و اطلاع دادم که بعد از تقریبا سه هفته وضعیت به حالت قبل برگشت. همچنین فرم DS-260 رو هم خودم ریسابمیت کردم و براشون فرستادم که در هر دو مرحله بالا من اپدیت شدم (به تاریخ ۲۰ ژوئن) دیگه اپدیتی نداشتم تا اینکه دو هفته پیش به سفارت ایمیل دادم که ۱۴ ماه هست توی ای پی هستم و لطفا به من وضعیتم رو بگن و آیا باید بیام برای مدیکال جدید یا خیر؟ که جوابی دریافت نکردم و اپدیتی نشدم تا پریشب ۱۵ آگوست که اپدیت شدم  و همینطور ۱۶ آگوست که همراه با or شدن بود. دو خطی رو دیشب چک کردم که دو خطی نبود و یه خطی هست همچنان. در سایت سفارت نیز اطلاع از کلیری به تاریخ ۱۶ آگوست را دادن. انشالله این شروعی برای کلیری خانوادگی ها باشه.

در ضمن نوشتن که ویزا در این ماه آماده نیست و ندارن و باید بعد از ۱ اکتبر تا قبل از ۱ دسامبر به سفارت همراه با مدیکال و پاسپورت شخصا حضور پیدا کنم.

سلام خيلي خيلي خوشحال شدم كه امروز اين خبر را ديدم. بدليل مشغله كاري دوسه ماهي بود نتونستم به سايت سربزنم و امروز خبراي خوب ديدم. خدارا شكرو هزاران تبريك كه بالاخره اين پروسه اداري مزخرف حل شد.
فقط حتما حتما در اسرع وقت ويزا را بگيريد.من اگر جاي شما بودم دوم اكتبر پشت در سفارت بودم.به اميد كليير شدن همگي دوستان منتظر

سلام فایا جان چطوری؟ Smile مرسی عزیزم. حتما هفته اول اکتبر اونجا خواهم بود. انشالله دوستان دیگه هم سریع تر کلیر بشن
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
(2017-08-22 ساعت 13:53)Mary nadim نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 11:19)alireza88 نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 05:51)یاس23 نوشته:  ممنون از پاسختون.ولی پس چرا افیسر  بدون اینکه ازش بپرسیم گفت 2 الی 3ماه ؟و خیلی خوشبین بود
سلام
این جمله را به همه میگه  به ما هم گفت به چند نفر دیگه که من میشناسم گفت  که بعد از گذشت 6 ماه هنوز جوابی برایشان نیامده

(2017-08-13 ساعت 10:48)A+R نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان ، لطفا و خواهشا عزیزانی که در کیس خانوادگی کلیر و یا آپدیت میشن در این بخش اطلاع رسانی کنند. به خدا ماهم خوشحال میشم و هم به طوری امیدوار . ما که 4 ماه هست حتی آپدیت هم نداشتیم.

این جور که معلومه به هممون گفتن سه چهار ماه من که رفتم تو هفت ماه Sad
پاسخ
(2017-08-23 ساعت 14:35)feri.p نوشته:  
(2017-08-22 ساعت 13:53)Mary nadim نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 11:19)alireza88 نوشته:  سلام

این جور که معلومه به هممون گفتن سه چهار ماه من که رفتم تو هفت ماه  Sad

با سلام و تبریک به SaSa و آرزوی سرعت گرفتن روند کلیر شدن برای همه دوستان ، میگم ما بعد از گذشت چهار و نیم ماه بدون آپدیت آیا لازمه ایمیل بزنیم به امارات یا این ایمیل ها تاثری نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Sasa-t
(2017-08-24 ساعت 08:17)A+R نوشته:  
(2017-08-22 ساعت 13:53)Mary nadim نوشته:  ما هفته ای یکبار آپدیت داریم ولی یکسال و نیم هست که تو مرحله AP هستیم

با سلام و تبریک به SaSa و آرزوی سرعت گرفتن روند کلیر شدن برای همه دوستان ، میگم ما بعد از گذشت چهار و نیم ماه بدون آپدیت آیا لازمه ایمیل بزنیم به امارات یا این ایمیل ها تاثری نداره؟

Agha hame khanevadegia e mail bezanid lottorya hey email mizanan kareshon mire jolo maha hame saket neshestin in hafte bish az 100 nafar lottary clear shodan yerevan ama case khanevadegi 4 nafar faghat
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، farrokh33
(2017-08-24 ساعت 08:43)shayan_yg نوشته:  
(2017-08-23 ساعت 14:35)feri.p نوشته:  این جور که معلومه به هممون گفتن سه چهار ماه من که رفتم تو هفت ماه  Sad

Agha hame khanevadegia e mail  bezanid  lottorya hey email mizanan kareshon mire jolo maha hame saket neshestin in hafte bish az 100 nafar lottary    clear shodan yerevan ama case khanevadegi 4 nafar faghat

اقا شايان به كي بديم اخه شما بگو ما إيميل ميديم
به إيميل نيست
من تا اونجا كه خبر دارم دوستان خانوادگي إيميل دادن و جواب هميشگي از سفارت گرفتن ديگه داره صبرم تموم ميشه بخدا
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
(2017-08-24 ساعت 14:36)vanima نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 08:43)shayan_yg نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 08:17)A+R نوشته:  با سلام و تبریک به SaSa و آرزوی سرعت گرفتن روند کلیر شدن برای همه دوستان ، میگم ما بعد از گذشت چهار و نیم ماه بدون آپدیت آیا لازمه ایمیل بزنیم به امارات یا این ایمیل ها تاثری نداره؟

Agha hame khanevadegia e mail  bezanid  lottorya hey email mizanan kareshon mire jolo maha hame saket neshestin in hafte bish az 100 nafar lottary    clear shodan yerevan ama case khanevadegi 4 nafar faghat

اقا شايان به كي بديم اخه شما بگو ما إيميل ميديم
به إيميل نيست
من تا اونجا كه خبر دارم دوستان خانوادگي إيميل دادن و جواب هميشگي از سفارت گرفتن ديگه داره صبرم تموم ميشه بخدا

Baba bachehaye lottary hey email mizanan maha hichi man ke zadam.ke email zadam goftam agha chera enghad tol mikeshe man zendegim dare dochare moshkel mishe o az in harfa hala dige nemidonam
پاسخ
(2017-08-21 ساعت 11:20)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان.
در عين ناباوري به من(نفر اصلي ) ويزاي يك ضرب داد ولي خانمم چون كه دانشجوي دكترا بود كليرنس خورد و افيسر ازش خواست رزومش را بفرسته. ايميلي كه گفت بهش رزومه را ارسال كنيد AbuDhabiIV@state.gov بود. همون روز يه ايميل از همين ادرس براي من ارسال شد كه از خانمم خواسته بود با فشار دادن دكمه Reply بر روي همين ايميل به سوالات فرم  DS5535 پاسخ بده و توش نوشته بود CV را هم بفرستيد.  
ما هم همين كار رو كرديم يعني ريپلاي و پاسخ به سوالات در همونجا و ضميمه كردن رزومه و ارسال. چند دقيقه بعد يه ايميل Autoreply از همين ادرس اومد كه نوشته بود به اين ايميل پاسخ ندهيد و كلي مطلب ديگه...

و اينكه  ايا نياز هست  رزومه را جداگانه هم به اون ادرس AbuDhabiIV@state.gov ارسال كنيم؟

خيليم ممنون
سلام دوست عزيز
پدر و مادر من هم ٢٦ جولاي ابوظبي مصاحبه داشتند و دقيقا همين فرم رو از پدرم خواستن چون كار دولتي داشتن و افيسر به پدرم گفته بودن كه تا سه هفته دديگه كارشون انجام ميشه، ، فرم رو پر كرديم و ايميل كرديم ولي هيچ ايميلي كه كانفرم كنه براي ما از سفارت نيومد الان سه هفته تمام شده و هيچ اپديتي هيچ كجا صورت نگرفته ميشه لطفا بفرماييد توي ايميلي كه بعد از إرسال اين فرم براتون فرستادن چي گفتن؟ و اينكه اگر كسي از دوستان ميدونه من چطور ميتونم پيگيري كنم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
پاسخ
(2017-08-24 ساعت 23:13)Neha نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 11:20)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان.
در عين ناباوري به من(نفر اصلي ) ويزاي يك ضرب داد ولي خانمم چون كه دانشجوي دكترا بود كليرنس خورد و افيسر ازش خواست رزومش را بفرسته. ايميلي كه گفت بهش رزومه را ارسال كنيد AbuDhabiIV@state.gov بود. همون روز يه ايميل از همين ادرس براي من ارسال شد كه از خانمم خواسته بود با فشار دادن دكمه Reply بر روي همين ايميل به سوالات فرم  DS5535 پاسخ بده و توش نوشته بود CV را هم بفرستيد.  

و اينكه  ايا نياز هست  رزومه را جداگانه هم به اون ادرس AbuDhabiIV@state.gov ارسال كنيم؟

خيليم ممنون
سلام دوست عزيز
پدر و مادر من هم ٢٦ جولاي ابوظبي مصاحبه داشتند و دقيقا همين فرم رو از پدرم خواستن چون كار دولتي داشتن و افيسر به پدرم گفته بودن كه تا سه هفته دديگه كارشون انجام ميشه، ، فرم رو پر كرديم و ايميل كرديم ولي هيچ ايميلي كه كانفرم كنه براي ما از سفارت نيومد الان سه هفته تمام شده و هيچ اپديتي هيچ كجا صورت نگرفته ميشه لطفا بفرماييد توي ايميلي كه بعد از إرسال اين فرم براتون فرستادن چي گفتن؟ و اينكه اگر كسي از دوستان ميدونه من چطور ميتونم پيگيري كنم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

سلام.
ايميلي كه براي ما اومده بود از ادرس AbuDhabiIV@state.gov بود و به شكل زير:
----------------------------------------------
............... Dear

In order to complete the processing for your U.S. visa, please complete the questionnaire following the steps below:

1. Hit reply to this email
2. Fill in the questionnaire with appropriate responses
3. Hit the send button when form is completely filled up
4. Do not/not print the form and scan it into another email
5. Do not send the form in any other format like pdf, jpg or ……

If you fail to submit the below questionnaire properly, your email will be deleted and your administrative processing will be subject to further delay.

Note:- Please send us a complete CV(resume)

Your application cannot be finalized until you have submitted this questionnaire. You may continue to check the status of your case online at:
http://www.abudhabiniv.net

متقاضی محترم ويزا،
به منظور تکمیل پروسه ویزای ایالات متحده آمريكا شما، مستلزم است پرسشنامه زیر را بترتيب زير تكميل فرماييد:

1- اين ايميل را با فشار به دكمه (reply ) براى پاسخ آماده كنيد.
2- به كلية سئولات پرسشنامه دقيقاً پاسخ دهيد.
3- بعد از تكميل پرسشنامه، دكمه (send ) فشار دهيد.
4- پرسشنامه را بهيچوجه چاپ و در ايميل ديگرى اسكن نكنيد.
5- بهيچوجه فُرمت آنرا تغيير ندهيد مثل (pdf ) (jpg) و يا .....

چنانچه پرسشنامه زيرا بطور صحيح و بر طبق راهنمائى فوق تكميل و ارسال نشود، مراحل ادارى انجام نخواهد شد.

درخواست شما بدون اين پرسش نامه تكميل نخواهد يافت. شما ميتوانيد همچنان به بررسی وضعیت پرونده خود درا ين سايت انترنتى بپردازيد:
http://www.abudhabiniv.net
----------------------------------------------------------

همين طور كه ميبيند نوشته حتما با فشار دادن دكمه ريپلاي به اين ايميل پاسخ سوالات را بديد
وقتي ريپلاي زديم تو صفحه اي كه اومد همون سوالات مربوط به فرم DS5535 خط به خط نوشته شده بود كه جاي خالي داشت كه ما جواب ها را تو همون صفحه ريپلاي نوشتيم و send كرديم.

اما چند دقيقه بعد از اون يه ايميل از همون ادرس AbuDhabiIV@state.gov اومد كه توش نوشته بود:
-----------
***** Thank you for the email to US Embassy Abu Dhabi Immigrant Visa Unit. This is an automatic reply, do not respond to this email. *****

Inquiries must be submitted through this link http://abudhabiivo.net/contactus.aspx
All other links, emails, duplicate requests, or spam will be automatically deleted or marked spam.
Please look at the FAQ – if your question is below, you will not receive a response.

Frequently Asked Questions (FAQ)

When will my administrative processing be completed?
Most cases are resolved within three to nine months of the visa interview depending on the individual circumstances of each person. All updates will be posted online – continue checking the website regularly for updates. If we need additional information, we will update the website. Visa applicants are reminded not to make any non-refundable travel plans until they receive their visas.

Where can I file an immigrant visa petition?
All petitions must be filed in the United States with the United States Citizenship
...............
............
-------------------------
حالا ما نميدونيم اين ايميل همون كانفرميشن هست يا اينكه نه؟
ضمن اينكه اولش نوشته
Inquiries must be submitted through this link http://abudhabiivo.net/contactus.aspx
كه يه ادرس ديگه است!!!
--------------
واقعا اين اوظبي كارشون عجيب غريبه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mosa10dei ، Neha ، farrokh33
(2017-08-22 ساعت 13:53)Mary nadim نوشته:  ما هفته ای یکبار آپدیت داریم ولی یکسال و نیم هست که تو مرحله AP هستیم

ما هم نزدیک به یکساله که درحالت ap هستیم
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
اقا ای میل بزنید کیس های ازدواجی همینجوری مونده دیگه شورشو در اوردن من زدم حالا خود دانید نق گرفتنیه دادنی نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-28 ساعت 20:23)alireza88 نوشته:  
(2017-08-23 ساعت 14:35)feri.p نوشته:  این جور که معلومه به هممون گفتن سه چهار ماه من که رفتم تو هفت ماه  Sad

ما هم  نزدیک به یکساله که درحالت ap  هستیم
با سلام بد چیزی هست این انتظار و آدم خیلی اراده میخواد که بتونه در این زمان کذایی تا کلیر شدن خوب از فرصت ها استفاده کنه ، آدم یه طورایی میره تو حالت کوما ، امیدوارم دوستان ضمن حفظ امیدواری ، این زمان خوب رو از دست ندن . از طرفی هم امیدوارم خانوادگی ها هم از این رکود خارج بشن و 100 تا 100 تا کلیر بشن. دوستانی که زبانشون خوبه شاید نامه نگاری بد نباشه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-31 ساعت 02:00)abedi110 نوشته:  سلام دوستان عزیز
لطفا یکی به من توضیح بده این یک خطی ، دو خطی یا or که میگویند چیه و چطوری میشه فهمید ؟!!!!

سلام ، ما هم روز 31 July مصاحبه داشتيم,خيلي نگران هستيم ، كيس ما IR1 هستش و الان همسرم تو ap هست. ميشه لطفا توضيح بدين كه چطور ميشه از سناتور نامه گرفت؟
و آيا شما كلير شدين؟
ممنون ميشم اگه پاسخ بدين?
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،من ديروز و پريروز ٦و٧ سپتامبر پس از ١٤ ماه و ٢٣ روز!دوخطي و بلافاصله or شدم.البته تا اين لحظه نامه كليري برام نيومده.كيس من خانوادگي(f4) ومصاحبه سفارت انكارا بوده.اميدوارم همه دوستاني كه وضعيت مشابه دارند بزودي كلير بشن و اين دوران تموم بشه.ضمنا مورد ديگري (كيس نامبر جداگانه)هم كه از اقوام بود دقيقا مثل من دو خطي و or شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88 ، Sudeh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان