کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

خبر خوش براي متقاضيان ويزاي امريكا
دستور اجرايي اقاي ترامپ در دادگاه تجديد نظر نيز رد شد
دادگاه تجديد نظر راي خود را براي دستور اجرايي اقاي ترامپ برعليه ايشان صادر كرد
خدايا دستمو رها نكن...
من مامانِ دوتا پسر كوچولو... كه خيلي بهت احتياج داره دورت بگردم...تو دستمو بگير...
پاسخ
تشکر کنندگان: onasiss
رئیس جمهوری آمریکا دستور مهاجرتی "تجدید نظر شده" خود را روز ٦ مارس امضا کرد اما اجرای این دستور هم توسط نظام قضایی کشورش متوقف شده است
یک دادگاه تجديدنظر فدرال آمریکا علیه دستورالعمل مهاجرتی جنجال برانگیز دونالد ترامپ رای داده است. آقای ترامپ با آن فرمان قصد داشت که مانع از ورود مهاجر و مسافر از ایران و پنج كشور با جمعیت عمدتا مسلمان به ایالات متحده بشود.

شبعه چهارم دادگاه تجدیدنظر فدرال پنجشنبه (۲۶ مه) حکم داد که هدف اصلی دستور آقای ترامپ تبعیض علیه مسلمانان است و درخواست وکلای دولت برای ابقای فوری آن به دلایل امنیت ملی را رد کرد.

این دادگاه - مستقر در ریچموند مرکز ایالت ویرجینیا - ۱۳ قاضی دارد. حکم با ۱۰ رای موافق در برابر ۳ رای مخالف صادر شد.

قاضی راجر گریگوری، رئیس دادگاه، حین قرائت حکم گفت که دولت از «واژه مبهم» امنیت ملی برای توجیه آن منع استفاده می‌کند ولی این دستور به «تعصب دینی، غرض و تبعیض» آغشته است.

او با استناد به شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ و دستیارانش که خواهان منع کامل ورود مسلمانان به آمریکا شده بودند، گفت دستور مهاجرتی هدفش ممانعت از ورود پیروان یک دین خاص به کشور است که می تواند ناقض قانون اساسی ایالات متحده باشد.

وزارت دادگستری آمریکا - که به عنوان وکیل دولت در این پرونده عمل می‌کند - از حکم یک قاضی فدرال ایالت مریلند به شعبه چهارم تجدیدنظر شکایت کرده بود.

دادگاه فدرال شعبه مریلند اجرای دستور رئیس جمهوری در مورد ممنوعیت صدور ویزا را متوقف کرد اما در مورد منع پذیرش پناهجو حکمی نداد. آقای ترامپ آن حکم را "تجاوز بی سابقه از مرز قضایی" خوانده بود.

هم اکنون شعبه نهم دادگاه تجديد نظر فدرال - مستقر در سان فرانسیسکو - نیز با پرونده مشابه‌ای روبرو است اما هنوز در مورد آن راى نداده است. پرونده پس از آن به دادگاه تجدیدنظر کشیده شد که یک قاضی فدرال ایالت هاوایی دستور مهاجرتی آقای ترامپ را به حالت تعلیق درآورد.

این دومین فرمان آقای ترامپ در مورد محدودیت ورود شهروندان چند کشور مسلمان به آمریکاست. اجرای دستور قبلی او نیز در پی اعتراضات گسترده و صدور احکام توسط دادگاه‌های فدرال از جمله شعبه نهم تجدیدنظر متوقف شد.
خدايا دستمو رها نكن...
من مامانِ دوتا پسر كوچولو... كه خيلي بهت احتياج داره دورت بگردم...تو دستمو بگير...
پاسخ
تشکر کنندگان: KORYO
(2017-05-25 ساعت 08:50)FFF1234 نوشته:  
(2017-05-25 ساعت 03:31)Alirezania نوشته:  بچه هاما ۲ خطی شدیم، آپدیت از آمریکا بوده نه از سفارت آمریکا تو آنکارا، تقریبا ساعت ۳ بعد از به وقت کالیفرنیا آپدیت شدیم که می شه ۲ و نیم بامداد ایران و ۱ و نیم ترکیه

برای اینکه سر در گم نشید مثل من کارهاتونو شروع کنید

سلام
ببخشید میشه بگید منظورتون از کارهاتون چیه و چه کارهایی باید بعد از کلیری انجام بدیم
اگه خدا خواست ماهم کلیر شدیم حداقل بدونیم
ممنون
شماره کیس: ‎2017AS61xx‎
رویت نامه اول: 10 اکتبر ‎2016‎
ارسال فرم260: 16 اکتبر 2016
درخواست آنلاک: 06 مارچ 2017
سابمیت مجدد: 09 مارچ ‎2017‎
تعداد افراد کیس: تغییر از یک به دو نفر در زمان آنلاک به دلیل ازدواج
کارنت شدن: 9 مارچ ‎2017‎
دریافت نامه دوم:28 مارچ ‎2017‎
مصاحبه: 4 می 2017، ایروان(تغییر از آنکارا به ایروان)
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت :نفر اول 5<=== ، 8، 10 و 11 می------- 16 جون،10 و 17 جولای آپدیت با ایمیل (ایمیل=گل آفساید) و 26 جولای دوخطی
نفر دوم 5 و 11 می <=== دو خطی
کلیر شدن هر دو نفر 27 جولای
ارسال مدارک به پست ارمنستان 7 آگست
دریافت ویزا از پست ارمنستان 10 آگست
ورود به آمریکا 7 اکتبر 2017
الهی به امیدتو
پاسخ
تشکر کنندگان: Alirezania
ما هم از اول دو خطی خوردیم فردای روز مصاحبه در ابوظبی
(2017-05-26 ساعت 01:37)mostafa2017 نوشته:  
(2017-05-25 ساعت 22:57)minaz00 نوشته:  دوستان ما هم کلیرنس خوردیم منتها از همین اول دو خطی هست.. معنی خاصی داره؟

تبریک فراوان

من بودم به وجهه مثبتش فکر میکردم تا منفیش. به نظر من که خیلی خوبه از اول دوخطی. ولی تا الان ندیده بودم دوستان بعد مصاحبه این طور سریع دو خطی بشن (شایدم کسی تا حالا چک نکرده بود اینقدر سریع). 1-2 هفته صبر کنین، شاید کلیر هستین و داره کارهای پایانیتون انجام میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یکی به من بگه دوخطی چیه Big Grin
کيس نامبر: ‎2017AS7###‎
تعداد افراد: 2
سفارت: Abudhabi
مشاهده قبولی: 2 Oct
ارسال فرم: 18 Oct
نامه دوم: 24 May
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-26 ساعت 13:01)س.ح نوشته:  یکی به من بگه دوخطی چیه Big Grin

وقتی سایت سیس رو با نرم افزار موزیلا فایر فاکس باز میکنی، بعد از اینکه اطلاعاتت رو وارد کردی و اون صفحه AP اومد ی تیکه از متن پاراگراف اول رو انتخاب کن (مارک کن که آبی رنگ بشه) و کلیک راست کن. از صفحه ای که باز میشه گزینه View Selection Source رو انتخاب کن. یک صفحه برات باز میشه، اگه کل متنی که نوشته تو یک خط باشه یعنی شما یک خطی هستید. اگر تو دو خط نوشته شده باشه (که خط دوم با In addition شروع میشه) شما دو خطی شده اید. دوستان قدیمی میگن بعد از گذشت تقریبا یک ماه از دو خطی شدن Or میشید. منظور از Or هم اینه که تو همون متن AP یجا تو خط چهارم نوشته Mailed/availalable که وقتی Or بشید تبدیل میشه به Mailed or available.
احتمالا فردای روزی که Or میشید کیس نامبرتون تو سایت سفارت وارد میشه و ایمیل کلیر شدن براتون ارسال میشه.
امیدوارم توضیحات کافی و قابل درک بوده باشه.
به امید کلیر شدن همه دوستان
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehran72 ، س.ح ، KORYO
(2017-05-26 ساعت 12:30)Mehran72 نوشته:  ما هم از اول دو خطی خوردیم فردای روز مصاحبه در ابوظبی
(2017-05-26 ساعت 01:37)mostafa2017 نوشته:  
(2017-05-25 ساعت 22:57)minaz00 نوشته:  دوستان ما هم کلیرنس خوردیم منتها از همین اول دو خطی هست.. معنی خاصی داره؟

تبریک فراوان

من بودم به وجهه مثبتش فکر میکردم تا منفیش. به نظر من که خیلی خوبه از اول دوخطی. ولی تا الان ندیده بودم دوستان بعد مصاحبه این طور سریع دو خطی بشن (شایدم کسی تا حالا چک نکرده بود اینقدر سریع). 1-2 هفته صبر کنین، شاید کلیر هستین و داره کارهای پایانیتون انجام میشه.

کلیر شدین الان؟ چند وقت از مصاحبه می گذره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: KORYO
ای بابا این کلیرنس ما کی تموم میشه.... 3 ماه گذشت دیگه.... خسته شدیم
Case number:2017as3XXX
تاریخ رویت: 15 می
تاریخ تکمیل فرم: 28 می
تاریخ کارنت: 12 دسامبر
تاریخ نامه دوم: 20 دسامبر
تاریخ سفارت: 23 فوریه
سفارت : آنکارا تغییر به ایروان توسط kcc
تاریخ دریافت ویزا:من و دخترم یکضرب شوهرم ap
تاریخ ورود به آمریکا:من و دخترم 1 مارچ برای اکتیو کردن گرین کارت..... ورود بدون دردسر
ایالت ویرجینیا  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان چند ساعتي ميشه كه رسيدم امريكا ، فقط به يه مشكل بر خوردم ممنون ميشم كمك كنيد ( از اينكه اين سوْال و اينجا مطرح ميكنم معذرت ميخوام ، تاپيك مورد نظر و اخه پيدا نكردم)
دوستانى كه ويزا گرفتن ، وقتي ميرى ويزا رو از پست DHL ميگيرى ، اون خانمه ٢ تا برگه كه توش يه سرى توضيحات داده به زبان انگليسى همراه با اون پاكت بهت ميده، من اون ٢ برگه رو گم كردم ، لطفا اگه كسي اونو داره توضيح بده كه چى توش نوشته بوده، يا عكس بگيره بفرسته ، لطفا كمكم كنيد?
اين ادرس تلگرامم هست. ehsan2005@
برنده :2016.  3 May
 برنده خودم ١ نَفَر

سربازي: معافيت
••Case: 54
Interview page: 28 March
Interview time: 11 May

Interview place: Armenia- Yerevan
پاسخ
تشکر کنندگان: ranaghg ، KORYO
(2017-05-25 ساعت 18:07)majj نوشته:  با سلام و تشکر از راهنمایی شما
کاملاگ صحیح قرمودید , چک کردم یدیم کیس نامبر ها همه مال انکاراست. با اینکه از آدرس زیر استقاده کردم
https://am.usembassy.gov/wp-content/uplo...us-xml.txt
برای ارمنستان راهی وجود نداره که متوجه بشویم پرونده ما در چه وضعیتی قرار دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟
بک دنیا تشکر از کمک شما.
به امید موفقیت شما ودیگر دوستان درگروه که انرژی های مثبت مبدهند.

خیلی ممنونم، نه متاسفانه تا اونجایی که من میدونم راهی نیست، ولی با توجه به نحوه کلیری کلی سفارت ها شاید حدودی بتونید حدس بزنید که کی کلیر میشید یا دارید به کلیری نزدیک میشید، مثلا من که 48xx هستم احتمال میدم تا اواخر جولای و اوایل آگوست باید کلیر شم، همینطوری حدودی میشه حدس زد و اطلاعاتی که من هم میدم نمی‌تونه قطعی بگه کی کار تموم میشه، امیدوارم که شما و همه دوستان خیلی زودتر از اونی که فکر می‌کنم کلیر بشن.
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: ranaghg
بعد از ۲روز ۲ خطی بودن امروز اور شدیم ???
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: hsh85 ، shahin41 ، mostafa2017 ، farhhad ، ranaghg ، Paniz888 ، onasiss ، V_B ، m_baghaei ، mahdis932
آقا بالاخره منم به جمع شما پیوستم.  Big Grin

حالا دیگه هر روز میریم یک خطی و دو خطی رو چک میکنیم.  Smile  Smile

با امید به خدا امیدوارم همه دوستان منتظر در صف کلیر بشن.  Rolleyes

انرژی +++++++++یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: farhhad ، ranaghg ، hsh85 ، Ali--usa ، onasiss ، V_B ، m_baghaei ، soruosh ، Alirezania ، KORYO
سلام من چک کردم یه خطی شدم یعنی چی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من چک کردم یه خطی شدم یعنی چی؟
کیس نامبر:**2017as2
مصاحبه:6 دسامبر ابوظبی
اپدیتها:12 دسامبر/25 اپریل/27 اپریل/2می/15می/17می
نتیجه:ap
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-26 ساعت 16:51)mostafa2017 نوشته:  آقا بالاخره منم به جمع شما پیوستم.  Big Grin

حالا دیگه هر روز میریم یک خطی و دو خطی رو چک میکنیم.  Smile  Smile

با امید به خدا امیدوارم همه دوستان منتظر در صف کلیر بشن.  Rolleyes

انرژی +++++++++یادتون نره

خوش اومدي مصطفي جان
من يه دو ماه و نيمي ميشه تو اين جمع صميمي هستم
يه سري گروه تلگرامي هست كه خيلي پرشعور و حرارت ساعت به ساعت گزارش ميدن
اگه خواستي لينكشو برات تو خصوصي بفرستم

پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، V_B ، soruosh ، KORYO

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان