کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-12-12 ساعت 21:22)afshin4749 نوشته:  متاسفانه با این اقدام تروریستی دوشنبه دهم سپتامبر در نیویورک که تصور هم میکنم خالی از قصد و نیت هم نبوده ، دیگه بطور کلی بحث مهاجرت با لاتاری و خانوادگی کاملا بسته شد!!! چون دیروز ترامپ دیگه خیلی خیلی این مسئله رو عمیق کرد و حتی گفت که شخص مورد نظر از طریق کیس خانوادگی از بنگلادش وارد آمریکا شده !!!
هر روز بدتر از دیروز !!
متاسفانه من در حال اقدام برای اعضای درجه یک خانواده م  بودم که فکر کنم راهشون با این قضیه کاملا سد شد !!!!!

سلام دوست عزیز
مهاجرت از طریق خانواده ویا لاتاری از طریق تصویب کنگره وسنا تبدیل به قانون شده است وشخص ترام پ با یک دستور نمی تواند موارد قانونی روکنسل کند برای این کار باید دولت لایحه ای به کنگره بدهد واین لایحه درکمیسیون ها مورد بحث قرار بگیرند وبعد با نوبت به صحن علنی بیاید که همه این موارد زمانبراست درضمن باید اکثریت نمایندگان موافق آن باشند.این لایحه را قبلا دولت به کنگره داده است وبا مخالفت نمایندگان دمکرات و تعدادی از نمایندگان جمهوری خواهان مواجه شده است مخصوصا سناتور مک کین که از اعضای شاخص جمهوری خواه است .شاید تغییراتی درقانون کنونی مهاجرت بوجود بیاید ولی اینکه بطور کل مهاجرت کنسل شود بعید است چون طبق قانون اساسی کشور برپایه مهاجرین تشکیل شده است وساختار مهاجرتی کشورباید باقی بماند بنابراین چون شما برای افراد درجه یک خانواده اقدام کرده اید نگران نباشید وامیدوار به آینده باشید اگر هم به فرض محال چنین باشد عطف به ماسبق نمی شود وکسایی که پرونده دارند را شامل نمی شود.درضمن اجرای آن اگر هم تصویب شود لااقل یک دهه زمان میبرد چون مرحله ای آنرا اجرامیکنند
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، مامان دو قلو ها ، tamoko89 ، dv2017 ، mulan1979 ، makhayat
سلام دوستان عزیز
رای دادگاه نهم استیناف درروز23دسامبر اعلام می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، مامان دو قلو ها ، dv2017 ، mulan1979
(2017-12-12 ساعت 22:58)farrokh33 نوشته:  
(2017-12-12 ساعت 21:22)afshin4749 نوشته:  متاسفانه با این اقدام تروریستی دوشنبه دهم سپتامبر در نیویورک که تصور هم میکنم خالی از قصد و نیت هم نبوده ، دیگه بطور کلی بحث مهاجرت با لاتاری و خانوادگی کاملا بسته شد!!! چون دیروز ترامپ دیگه خیلی خیلی این مسئله رو عمیق کرد و حتی گفت که شخص مورد نظر از طریق کیس خانوادگی از بنگلادش وارد آمریکا شده !!!
هر روز بدتر از دیروز !!
متاسفانه من در حال اقدام برای اعضای درجه یک خانواده م  بودم که فکر کنم راهشون با این قضیه کاملا سد شد !!!!!

سلام دوست عزیز
مهاجرت از طریق خانواده ویا لاتاری از طریق تصویب کنگره وسنا تبدیل به قانون شده است وشخص ترام پ با یک دستور نمی تواند موارد قانونی روکنسل کند برای این کار باید دولت لایحه ای به کنگره بدهد واین لایحه درکمیسیون ها مورد بحث قرار بگیرند وبعد با نوبت به صحن علنی بیاید که همه این موارد زمانبراست درضمن باید اکثریت نمایندگان موافق آن باشند.این لایحه را قبلا دولت به کنگره داده است وبا مخالفت نمایندگان دمکرات و تعدادی از نمایندگان جمهوری خواهان مواجه شده است مخصوصا سناتور مک کین که از اعضای شاخص جمهوری خواه است .شاید تغییراتی درقانون کنونی مهاجرت بوجود بیاید ولی اینکه بطور کل مهاجرت کنسل شود بعید است چون طبق قانون اساسی کشور برپایه مهاجرین تشکیل شده است وساختار مهاجرتی کشورباید باقی بماند بنابراین چون شما برای افراد درجه یک خانواده اقدام کرده اید نگران نباشید وامیدوار به آینده باشید اگر هم به فرض محال چنین باشد عطف به ماسبق نمی شود وکسایی که پرونده دارند را شامل نمی شود.درضمن اجرای آن اگر هم تصویب شود لااقل یک دهه زمان میبرد چون مرحله ای آنرا اجرامیکنند

ممنون از پاسخ دلگرم کننده ی شما، اما قضیه از یک هفته ی پیش کاملا متفاوت شد و خیلی از سناتورها و نمایندگان و همچنین دادگاه عالی با بسیاری از موارد مطرح شده موافقت کردن و گفتند که رییس جمهور مسئول جان شهروندان آمریکاست و اگر طرح در این زمینه ارائه بدهد در جهت حفاظت از مردم است. در حال حاضر هم اگر دقت کرده باشید میبینید که فرایند مهاجرت و ویزا دهی برای هفت کشور ذکر شده متوقف شده و برای افراد نامه نیز ارسال شده. اما بله حق با شماست از بین بردن موارد قانونی کار یکی دو روز نیست و بنده هم به این امر واقف هستم اما روی صحبت من در حال حاضر با توقف فرایند ویزا دهی ست چون خود سفارتها هم کلا گیج شدن و تنها کاری رو که کردن توقف بوده و شما میبینید که تاپیکهای مهاجرسرا در این خصوص عملا تعطیل شده و کسی نه پستی میفرسته و نه خبری از دریافت ویزا !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، mulan1979 ، farrokh33 ، bhb32 ، makhayat
(2017-12-13 ساعت 03:15)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-12 ساعت 22:58)farrokh33 نوشته:  
هر روز بدتر از دیروز !!

سلام دوست عزیز

ممنون از پاسخ دلگرم کننده ی شما، اما قضیه از یک هفته ی پیش کاملا متفاوت شد و خیلی از سناتورها و نمایندگان و همچنین دادگاه عالی با بسیاری از موارد مطرح شده موافقت کردن و گفتند که رییس جمهور مسئول جان شهروندان آمریکاست و اگر طرح در این زمینه ارائه بدهد در جهت حفاظت از مردم است. در حال حاضر هم اگر دقت کرده باشید میبینید که فرایند مهاجرت و ویزا دهی برای هفت کشور ذکر شده متوقف شده و برای افراد نامه نیز ارسال شده. اما بله حق با شماست از بین بردن موارد قانونی کار یکی دو روز نیست و بنده هم به این امر واقف هستم اما روی صحبت من در حال حاضر با توقف فرایند ویزا دهی ست چون خود سفارتها هم کلا گیج شدن و تنها کاری رو که کردن توقف بوده و شما میبینید که تاپیکهای مهاجرسرا در این خصوص عملا تعطیل شده و کسی نه پستی میفرسته و نه خبری از دریافت ویزا !!!

سلام دوست عزیز
ناامیدانه فکر نکنید همین الان اگربرایتان مشکلی نیست برای فامیل درجه یک اقدام کنید حتی اگر به فرض چند وقت بعد قانون مهاجرت تغییر کنه چون شما پرونده مهاجرتی تشکیل دادید شامل کیس شما نمیشه هرچند که باید امیدوار بود چون دمکرات ها رقیب دولت هستند سعی میکنند مخالف باشند حتی اگر موافق تغییر درمهاجرت باشند نمی گذارند این کار مهم به نام جمهوری خواهان تمام شود درضمن درسنا که تعدادنمایندگان 51 به 48 به نفع جمهوری خواهان بود با پیروزی نامزد دمکرات ایالت آلاباما تعداد دمکراتها به 49 رسید واین یعنی دولت برای پیش بردن لوایحش با سختی مواجه است وباید برای هر طرحی امتیاز بدهد تا موفق شود واین می تواند موفقیت خوبی باشدوجلوی خود رایی ویکه تازی دولت گرفته می شود.
راجع به پست های مهاجرسرا که نوشته بودید ...نه کسی پستی میفرسته ونه خبری از ویزا...باید عرض کنم ما ایرانیان اگر ویزا نگیریم درهمه جا پست میذاریم وآه وفغان که درحق ما ظلم شده ولی اگر ویزا بگیریم برای منافعمان سکوت می کنیم وبه هیچ کس خبر نمی دهیم تا ازگزند محفوظ بمانیم اگر هم کسی دراین مدت ویزا گرفته با اطمینان میگم هیچگونه یادداشتی درمهاجرسرا نذاشته .میترسه مثلا دیگران که ویزا نگرفتن به سفارت زنگ بزنند ویا ایمیل بفرستند که چرا به فلانی ویزا دادید وبه ماندادید.درهرصورت این هم جزو فرهنگ ماشده وبا این نسل نمیشه کاریش کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، afshin4749 ، mulan1979 ، Hadi_20 ، bhb32 ، tamoko89 ، makhayat ، sina454
(2017-12-13 ساعت 11:38)farrokh33 نوشته:  
(2017-12-13 ساعت 03:15)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-12 ساعت 22:58)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز
ناامیدانه فکر نکنید همین الان اگربرایتان مشکلی نیست برای فامیل درجه یک اقدام کنید حتی اگر به فرض چند وقت بعد قانون مهاجرت تغییر کنه چون شما پرونده مهاجرتی تشکیل دادید شامل کیس شما نمیشه هرچند که باید امیدوار بود چون دمکرات ها رقیب دولت هستند سعی میکنند مخالف باشند حتی اگر موافق تغییر درمهاجرت باشند نمی گذارند این کار مهم به نام جمهوری خواهان تمام شود درضمن درسنا که تعدادنمایندگان 51 به 48 به نفع جمهوری خواهان بود با پیروزی نامزد دمکرات ایالت آلاباما تعداد دمکراتها به 49 رسید واین یعنی دولت برای پیش بردن لوایحش با سختی مواجه است وباید برای هر طرحی امتیاز بدهد تا موفق شود واین می تواند موفقیت خوبی باشدوجلوی خود رایی ویکه تازی دولت گرفته می شود.
راجع به پست های مهاجرسرا که نوشته بودید ...نه کسی پستی میفرسته ونه خبری از ویزا...باید عرض کنم ما ایرانیان اگر ویزا نگیریم درهمه جا پست میذاریم وآه وفغان که درحق ما ظلم شده ولی اگر ویزا بگیریم برای منافعمان سکوت می کنیم وبه هیچ کس خبر نمی دهیم تا ازگزند محفوظ بمانیم اگر هم کسی دراین مدت ویزا گرفته با اطمینان میگم هیچگونه یادداشتی درمهاجرسرا نذاشته .میترسه مثلا دیگران که ویزا نگرفتن به سفارت زنگ بزنند ویا ایمیل بفرستند که چرا به فلانی ویزا دادید وبه ماندادید.درهرصورت این هم جزو فرهنگ ماشده وبا این نسل نمیشه کاریش کرد
با تشکر فراوان به خاطر دادن روحیه.
یه مثال هم بزنم راجع به بند آخر.
یکی از رفیق هام که تاریخ مصاحبش یک روز قبل از من بود, ویزای خودش رو بعد از حدود سه ماه AP گرفت و با این که عضو انجمن هم بود ولی هیچ موقع اطلاع نداد اینجا. منظورم اینه که خیلی ها هستن که میان ویزاشون رو میگیرن و دوست ندارن که تو انجمن حتی به صورت نا شناس بزارن! در واقع مصداق همون خر که از پل گذشت...
در ضمن اگه اشتباه نکنم تعداد سناتورهای دموکرات به علاوه سناتور آلاباما 47 نفر و 2 نفر سناتور مستقل و 51 سناتور جمهوری خواه هست.
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، makhayat ، dv2017 ، bhb32 ، mulan1979 ، zamini1975 ، armehraboon ، shahin61
(2017-12-13 ساعت 16:19)tamoko89 نوشته:  
(2017-12-13 ساعت 11:38)farrokh33 نوشته:  [quote='afshin4749' pid='766569' dateline='1513118722']
با تشکر فراوان به خاطر دادن روحیه.
یه مثال هم بزنم راجع به بند آخر.
با شما موافقم بخاطر اینکه در زمان ما یعنی حدود شش هفت سال پیش هم همین وضعیت از طرف خیلی از دوستان بود!! البته من به اونها حق میدادم برای اینکه جوی درست شده بود که میگفتن اگر به شخص سوء نیت داری گفته بشه ممکنه زنگ بزنه سفارت و کار رو خراب کنه که البته اینطور هم نبود!! سفارتی که بخواد تصمیماتش رو براساس یک ناشناس اون هم از طریق تلفن و یا ایمیل عوض کنه یا بر مبنای اون تصمیم گیری کنه به درد خودش میخوره. اما من قویا اعتقاد دارم که اشخاص نباید تا روز دریافت ویزا چیزی در مورد مهاجرتشون حتی به اعضای نزدیک خانواده چیزی بگن !! اونها قصد سوء ندارن ولی ممکنه با بیان این موضوع و در میان گذاشتنش با دیگران این مشکل رو بوجود بیارن نه از طرف سفارت بلکه از سوی مسائل داخلی. بنده خودم تا ویزام رو نگرفته بودم حتی به پدر و مادرم هم در این مورد چیزی نگفتم !! اگر پستهای شش هفت سال پیش منو بخونید متوجه میشید که بارها و بارها این رو تکرار کردم. این اعتقاد از اونجا در من بوجود اومد که روزی مدیر عامل شرکت ما جلسه ای تشکیل داد در خصوص بیرون رفتن اطلاعات مالی از شرکت. چون من در اون زمان مدیر مالی اون شرکت بودم ایشون در جلسه بیشترین تاکید رو به من داشتن که شما تا زمان افشاء صورتهای مالی بصورت عمومی نباید چیزی به دیگران بگید چرا که این یه اصله که میگن :
رازی رو که تو خودت نمیتونی پیش خودت نگه داری، اطمینان داشته باش که دیگران هم نگهدار اون نخواهند بود.
برای همین بنده معتقدم که بیان تا نتیجه ی قطعی کار بسیار اشتباهیست. بارها و بارها پیش از اون جلسه ی اون روز شرکت برام پیش اومده بود که وقتی تصمیمی رو در زندگی میگرفتم و جلوتر اون رو به دیگران گوشزد میکردم ، نمیشد که نمیشد !! اما پس از اون جلسه دیگه این تصمیم رو گرفتم که تا بدست آوردن نتیجه ی کامل چیزی به کسی نگم و از اون پس همه چیز روال عادی رو طی کرد و من در اغلب اوقات موفق میشدم و نتیجه رضایت بخشی رو بدست می آوردم و حتی بعد از اون هم چیزی نمیگفتم !! حالا اگر یک عده ای بیان نمیکنن یکی بخاطر دلشوره هایی ست که از این موضوع دارن و یکی هم همان مستاق خرت از پل بگذره ست !!
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، tamoko89 ، dv2017 ، farrokh33 ، mulan1979 ، Spiritual ، armehraboon ، shahin61 ، Samand
درود...دوستان یه سوال... من خواهرم تا چند ماه دیگ سیتیزن میشه میخواست واسه پدر و مادرم اقدام کنه...الان با این قانون چطور بایدwiaver بشن؟؟؟؟یعنی چجوری باید ثابت کرد واسه منافع امریکا مفیدی؟؟تو این چند روز به ایرانیا ویزا ندادن؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود...دوستان یه سوال....من خواهرم تا چند ماه دیگه سیتیزن امریکا میشه میخواست واسه پدر و مادرم اقدام کنه...الان با این قانون جدید چجوری باید waivers بشن؟؟چجوری باید ثابت کنن واسه منافع امریکا مفیدن؟!! کسی اطلاع نداره تو این چند روز به ایرانیا ویزا دادن یانه؟و اینکه احتمال داره قانون عوض بشه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
🔹'ترامپ در سومین فرمان مهاجرتی‌اش، قانون را نقض کرده'

🔻دادگاه تجدید نظر علیه فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ حکم داد.

🔻قضات این دادگاه در حکم خود گفته‌اند که ترامپ در سومین فرمان مهاجرتی‌اش، قانون را نقض کرده و همچنین نتوانسته است که در دادگاه نشان بدهد ورود آن گروه افرادی که تلاش می‌کند از سفرشان به آمریکا جلوگیری بکند «برای منافع ایالات متحده زیان بار است.»

🔻این فرمان مهاجرتی ترامپ پذیرش مهاجر و مسافر از چند کشور با جمعیت عمدتا مسلمان از جمله ایران را به شدت محدود می‌کند.

http://bbc.in/2l24Eho
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، sina454 ، mulan1979 ، farrokh33 ، sh.parsa ، shahin61 ، Spiritual ، bhb32
بلی. ایشون قانون را نقض کرده ولی متاسفانه سوپریم کورت هم این نقض قانون را تایید کرده.........امیدوارم مدتی بعد این محدودیت سفر برای این کشورها من جمله ایران ملغی شود.
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، mulan1979 ، farrokh33 ، dv2017 ، sh.parsa ، shahin61 ، bhb32
شایستگی به جای پیوندهای زنجیره ای خانوادگی برای صدور گرین کارت

دولت ترامپ می‌خواهد شایستگی را جایگزین پیوندهای زنجیره‌ای خانوادگی کند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرده است دو مظنون، یکی درگیر در حمله تروریستی در شهر هریزبرگ در ایالت پنسلوانیا و دیگری مرتبط با پولشویی تروریستی، هر دو با استفاده از قانون مهاجرت زنجیره‌ای به آمریکا مهاجرت کرده‌اند.

به گفته رئیس جمهور، «مقدس ترین وظیفه دولت، حفاظت از جان شهروندان است و این وظیفه شامل تامین امنیت در مرزهای آمریکا و اجرای قوانین مهاجرت است.»

دولت پرزیدنت ترامپ خواهان تغییر قانون مهاجرت، از مهاجرت زنجیره ای به مهاجرت بر پایه شایستگی است.

موافقان مهاجرت بر پایه شایستگی می‌گویند که قانون فعلی مهاجرت موجب پایین ماندن دستمزدها می‌شود و این گونه مهاجران را تشویق به ادغام در جامعه و فرهنگ آمریکا نمی‌کند. موافقان همچنین می‌گویند با تغییر قانون مهاجرت، نرخ مهاجرت به آمریکا پایین خواهد رفت و تضمین می‌شود که مهاجرانی که به آمریکا می‌آیند، دارای مهارت هستند و احتمالا نیازی به خدمات دولتی نخواهند داشت.

اما منتقدان می‌گویند، اقتصاد آمریکا به کارگران غیرماهر نیز نیاز دارد و تغییر از نظام زنجیره ای به شایسته سالاری به صنایعی که نیاز به کارگران غیرماهر دارند، آسیب می‌رساند.منتقدان همچنین می‌گویند که مهاجرت بر پایه شایستگی، هزینه‌های بیشتری را بر دولت تحمیل می‌کند زیرا باید هزینه نقل مکان آنها به آمریکا را پرداخت کند. هزینه‌ای که خانواده‌ها در مهاجرت زنجیره‌ای، خود متقبل آن هستند.منتقدان، همچنین مهاجرت بر پایه شایسته سالاری را غیرآمریکایی می‌دانند.

https://goo.gl/oJxGTJ
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، dv2017 ، sina454 ، tamoko89 ، bhb32 ، farrokh33 ، makhayat ، Samand
درود
یکی از اعضای سنا از ترامپ خواست که برای نشان دادن حمایت عملی از مردم ایران، شهروندان آن را از فهرست منع سفر به امریکا حذف کند

اسم طرف رو پیدا کنم، براتون می فرستم دوباره

پ.ن: پیشنهاد بن کاردین به ترامپ درباره ایران
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
توافق دیوان‌عالی آمریکا برای بررسی قانونی بودن فرمان مهاجرتی پرزیدنت ترامپ

بر اساس توافق صورت گرفته اعضای دیوان عالی در ماه آوریل استدلال‌های نماینده دولت و مخالفان فرمان را خواهند شنید و تصمیم نهایی خود را درباره این پرونده تا پایان ماه ژوئن اعلام خواهند کرد.
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: tabangigs ، dv2017 ، farrokh33 ، sina454 ، razraz
واکنش‌های متفاوت به طرح دولت پرزیدنت ترامپ برای اصلاح قانون مهاجرت آمریکا

طرح پیشنهادی دولت پرزیدنت ترامپ برای اصلاح در قانون مهاجرت، که این هفته در کنگره بررسی می‌شود با واکنش‌های موافق و مخالف بسیاری روبرو شده است.

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، در یک سخنرانی ضمن حمایت از این طرح، جایگزین کردن نظام مهاجرتی فعلی آمریکا را با سیستم شایسته سالاری، در چارچوب منافع ملی کشور دانست.

او گفت: «زمان آن فرا رسیده که ضوابط هوشمندانه‌ای در قانون مهاجرت، به کار گرفته شود. مردم آمریکا مدتی طولانی برای این تغییر صبر کرده‌اند. هیچ چیز غلط و غیراخلاقی در برقراری این سیاست جدید مهاجرتی، که به نظر ما قدرت و عظمت آمریکا را بیشتر می‌کند، وجود ندارد.»

کریستین نیلسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز روز جمعه ۶ بهمن با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود را از طرح پیشنهادی اصلاح قانون مهاجرت ابراز کرد.

طرح پیشنهادی، راه قانونی را برای شهروندی نزدیک به دو میلیون مهاجر غیرقانونی که در زمان کودکی توسط پدر و مادرشان به آمریکا آورده شده‌اند، فراهم می‌کند. با این حال، این طرح به سبب پیوند خوردن آن با شرایطی نظیر تصویب ساخت دیوار مرزی مکزیک و آمریکا و پایان بخشیدن به برنامه مهاجرت خانوادگی و لاتاری گرین کارت، با مخالفت‌هایی نیز روبرو شده است.

خورخه ماریو کابررا، از ائتلاف برای حقوق مهاجران، درباره این طرح گفت: «این طرح، راه به جایی نمی‌برد؛ از اصل و اساس قابل اجرا نیست و ما آن را رد می کنیم. پیشنهادات مطرح شده در این طرح، شرایط بسیار ناگواری را به مهاجران و خانواده‌های آنها تحمیل می‌کند و قابل قبول نیست.»

موافقان طرح پیشنهادی پرزیدنت ترامپ، یکی از نقاط اصلی تمرکز آن را تامین امنیت ملی می‌دانند.

جان کورنین، سناتور جمهوریخواه، گفت: «این درباره امنیت مرزهای ماست. درباره اصلاح برخی از نقص‌های سیستم مهاجرتی کشور است که اجازه می‌دهد، مجرمان از آن سوءاستفاده کنند. و البته راهی برای اعطای شهروندی به کسانی است که در کودکی به صورت غیر قانونی وارد آمریکا شده اند.»

این در حالیست که سارا پی یرز، از موسسه سیاستگذاری مهاجرت، گفت: «این طرح تقریبا مشکل یک پنجم افراد بدون مدارک اقامت را حل می‌کند و در عوض فهرست بلند بالایی از سیاست‌های سفت و سخت را به قوانین مرزی و مهاجرت می‌افزاید.»

بحث درباره طرح پیشنهادی رئیس جمهوری، هفته آینده در مجلس نمایندگان و سنا ادامه می‌یابد.
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، sina454 ، dv2017
🇺🇸⚖ حذف ویزای لاتاری و مهاجرت از طریق خانوادگی در یک قدمی تصویب.
کاخ سفید ساعتی پیش اعلام کرد که به توافقی با کنگره دست یافته که بر اساس آن در قبال گشودن راه برای اعطای اقامت قانونی به افرادی که در کودکی به صورت غیر قانونی وارد آمریکا شده اند، کنگره با حذف امکان درخواست ویزای مهاجرتی برای اعضای خانواده به غیر از همسر و فرزند زیر ۲۱ سال و همچنین برنامه لاتاری موافقت خواهد کرد‌. همچنین کنگره مبلغ ۲۵ میلیارد دلار نیز به ساخت دیوار در مرز مکزیک و بهبود حفاظت از مرزها اختصاص خواهد داد.
بدین ترتیب قسمتی از طرح تغییر اساسی سیستم مهاجرتی آمریکا که در ابتدا با مخالف های جدی روبرو شده بود در یک قدمی تصویب قرار گرفته است.
این قانون عطف بماسبق نخواهد شد و افرادی که تا قبل از تصویب این قانون درخواست های خود را ثبت کرده اند مشمول آن نخواهند شد.
تصویب این طرح به ضرر افرادی خواهد بود که مایلند فرزندان بالای ۲۱ سال، والدین و یا خواهر و برادر خود را به آمریکا بیاورند. اما این طرح با حذف ویزاهای لاتاری و خویشاوندی تعداد بیشتری ویزا را به همسران و فرزندان زیر ۲۱ سال و همچنین متخصصین اختصاص می دهد که باعث کاهش زمان انتظار برای دریافت گرین کارت در این گروه ها خواهد شد.
دفتر وکالت کیانوش رزاقی در آینده جزئیات بیشتری را در رابطه با تاثیرات این قانون و نحوه اجرای آن منتشر خواهد کرد.
@attorneykrazaghi
🇺🇸⚖با توجه به سوالات زیادی که در رابطه با قانون جدید مهاجرتی به دفتر وکالت کیانوش رزاقی می رسد توجه شما را به سه نکته در این رابطه جلب می کنیم:
۱- با اینکه این قانون هنوز تصویب نشده و تعداد زیادی از نمایندگان دموکرات نیز با آن موافق نیستند اما کاخ سفید اعلام کرده که با حداقل ۶۰ سناتور برای رای مثبت به آن به توافق رسیده است. لذا احتمال تصویب و اجرای این قانون بسیار زیاد است.
۲- هنوز جزئیات دقیق این قانون از جمله زمان و نحوه اجرای آن معلوم نیست چراکه این گونه موارد معمولا در جریان تصویب نهایی دچار تغییراتی می شود اما کاخ سفید اعلام کرده که قصد عطف بماسبق کردن این قانون را ندارد.
۳- توصیه دفتر وکالت کیانوش رزاقی از نخستین روزهای مطرح شدن بحث تغییرات اساسی در قوانین مهاجرتی آمریکا عدم تاخیر در ثبت درخواست ها بر اساس قوانین فعلی بوده است و ما همچنان توصیه می کنیم تمام افرادی که واجد شرایط هستند برای بستگان خود اقدام کنند.
👈 دارندگان گرین کارت نمی توانند برای والدین و خواهر و برادر خود درخواست ویزای مهاجرتی داشته باشند.
👈 افرادی که در مصاحبه سیتی زن شیپ قبول شده اما هنوز قسم نخورده اند هنوز شهروند آمریکا محسوب نمی شوند‌.
پاسخ
تشکر کنندگان: Kami R ، mulan1979 ، dv2017 ، tamoko89 ، razraz ، farrokh33 ، yami ، Shahram914

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان