کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
فقط اینکه ، اینم اضافه کنم ، اگه کلا گرین کارت دوم رو به کسی ندن مثلا به واقعی بودن ازدواج شک کنن ، یا ... اون که حتما نمیتونن برا سیتیزنی اقدام کنن ، اما قبلش نتیجه معلوم میشه ، مشکلی نباشه اونجوریم نیست که تا اونوقت نیاد . ضمنا یه برگه بعد اقدام برا گرین کارت دوم ، بهتون میدن که چون اولی اکسپایر میشه بتونین تا گرفتن دومی با اون برگه و گرین کارت تاریخ گذشتتون سفراتون رو انجام بدین ، که اینم باز طبق تجربه من با همون کارت تاریخ گذشته و برگه به کانادا رفتم و برگشتم بدون هیچ سوال و جوابی ، پس مشکلی نی .
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985
(2017-06-16 ساعت 09:15)melisa نوشته:  فقط اینکه ، اینم اضافه کنم ، اگه کلا گرین کارت دوم رو به کسی ندن مثلا به واقعی بودن ازدواج شک کنن ، یا ... اون که حتما نمیتونن برا سیتیزنی اقدام کنن ، اما قبلش نتیجه معلوم میشه ، مشکلی نباشه اونجوریم نیست که تا اونوقت نیاد . ضمنا یه برگه بعد اقدام برا گرین کارت دوم ، بهتون میدن که چون اولی اکسپایر میشه بتونین تا گرفتن دومی با اون برگه و گرین کارت تاریخ گذشتتون سفراتون رو انجام بدین ، که اینم باز طبق تجربه من با همون کارت تاریخ گذشته و برگه به کانادا رفتم و برگشتم بدون هیچ سوال و جوابی ، پس مشکلی نی .

ممنون ملیسا جان بابت توضیحات کاملتون، اینطور که متوجه شدم کلا سه ماه قبل از اکسپایر شدن گرین کارت اول، میتونیم هم برای گرین کارت دوم و هم سیتیزنی اقدام کنیم درسته؟
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
(2017-06-16 ساعت 09:15)melisa نوشته:  فقط اینکه ، اینم اضافه کنم ، اگه کلا گرین کارت دوم رو به کسی ندن مثلا به واقعی بودن ازدواج شک کنن ، یا ... اون که حتما نمیتونن برا سیتیزنی اقدام کنن ، اما قبلش نتیجه معلوم میشه ، مشکلی نباشه اونجوریم نیست که تا اونوقت نیاد . ضمنا یه برگه بعد اقدام برا گرین کارت دوم ، بهتون میدن که چون اولی اکسپایر میشه بتونین تا گرفتن دومی با اون برگه و گرین کارت تاریخ گذشتتون سفراتون رو انجام بدین ، که اینم باز طبق تجربه من با همون کارت تاریخ گذشته و برگه به کانادا رفتم و برگشتم بدون هیچ سوال و جوابی ، پس مشکلی نی .

ممنونم از پاسختون. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-16 ساعت 10:21)ziziii نوشته:  

ممنون ملیسا جان بابت توضیحات کاملتون، اینطور که متوجه شدم کلا سه ماه قبل از اکسپایر شدن گرین کارت اول، میتونیم هم برای گرین کارت دوم و هم سیتیزنی اقدام کنیم درسته؟

آره سوال خیلی خوبیه پس اگه میشه که با هم اقدام کنیم واسه جفتش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه عزیز
زمانی که برای سیتیزنی اقدام می کنید باید ۳ سال از زمان اخذ گرین کارت اول گذشته باشه. به عبارتی امروز که گرین کارت اول رو گرفتین، یک سال و نه ماه بعد واسه گرین کارت دوم اپلای می کنین و یکسال بعدش برای سیتیزن شیپی
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، melisa ، behnamshokri ، نيما ٩٢
تو قانون به صراحت نوشته باید برای حداقل سه سال دارنده گرین کارت باشید تا بتونید اپلای کنید. پس یکسال بین گرین کارت دوم و سیتیزنیتون فاصله هست.
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، نيما ٩٢
Man ba vizaye namzadi omadam , ezdevajamam sabt kardam , darkhast social dadam nayomade , mikham marale green card, ejaze khoroj va ejaze karo bdonam , va en k en aya nayomadan social bad az2 mah b eghdam nakardan baraye green card marbot mishe
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-18 ساعت 12:28)sepideh Hasan نوشته:  Man ba vizaye namzadi omadam , ezdevajamam sabt kardam , darkhast social dadam nayomade , mikham marale green card, ejaze khoroj va ejaze karo bdonam , va en k en aya nayomadan social bad az2 mah  b eghdam nakardan baraye green card marbot mishe

شما برای اقدام برای گرین کارت، اجازه کار و اجازه ورود هیچ نیازی به سوشال نامبر ندارین، من خودم بدون سوشال اقدام کردم و سوشالم رو 4 ماه بعدش گرفتم. با توجه به کندی ادارات آمریکا بهتره هرچه زودتر اقدام کنین. ولی در مورد اینکه چرا سوشالتون دو ماه بعد از اقدام نیومده نظری ندارم. می تونین باهاشون تماس بگیرین و پیگیری کنین.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-16 ساعت 10:21)ziziii نوشته:  

نه عزیزم ، سه ماه قبل اکسپایر شدن گرین کارت اول برای گرین کارت دائم اقدام میکنین که ده ساله هست . اما برای سیتیزنی سه ماه قبل از سه سال از تاریخ گرفتن گرین کارت اول اقدام میکنین ، یعنی اولی دوسال ، دومی سه سال . با هم نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاملا مشخصه ، گرین کارت اولی دوسالس پس قبل تموم شدنش باید اقدام کنین برای دومی . سیتیزن شدن از طریق ازدواج سه سالس ، پس سه ماه قبل سه سال میتونین اقدام کنین فقط تاریخش رو گاهی اشتباه میکنن ، از تاریخ ورود یا ازدواج حساب نمیشه ، از تاریخ گرین کارت حساب میشه ، سه سال که گرین کارت دارین میتونین سیتیزن بشین ، حالا این سه ماه مونده برا ارسال مدارکه که ز اونزمان میتونین مدارک رو بفرستین ، زودتر نمیشه .
پاسخ
(2017-05-22 ساعت 09:55)melisa نوشته:  
(2017-05-02 ساعت 19:56)MansourM نوشته:  سلام به دوستان،براي تمديد گرين كارت دو ساله ازدواجي همراه فرم I_751 چه مداركي لازم هست بفرستيم و في I_751 به چه صورت هست .آيا نياز به فرستادن عكس ازدواج حساب بانكي مشترك و تكس وبيمه و...هست يا فقط فرم پر شده I_751 كافيه؟لطفا هر كي اطلاعي داره با جزئيات راهنمايي كنه چون گوگل كردم و رو uscis يكم برام مبهمه.
یادم نی کامل مدارک رو برات بکم ، اما سه ماه قبل از پایان دو سال دوباره مدارک و پول میفرستین که دوباره عکس و انگشت نگاری هم داره ، ممکنه حتی مصاحبه هم داشته باشه که البته برای ما نداشت ،  گرین کارت دائمم حدود هفت، هشت  ماه بعداز ارسال مدارک بدستم رسید ، حالا اگه پیدا کردم تو نوشته های قبلیم برات میفرستم .
از این مدارک هر چی داری بذار هر چی بیشتر بهتر
Copies of the passport and green card of …
• A check for $[680] , the fee for this form. My wife entered the US on a K-1 visa.
Three sworn affidavits by U.S. citizen friends, attesting to our relationship and marriage. The original affidavit must be submitted and also contain the following information regarding the person making the affidavit: his or her full name and address; date and place of birth; relationship to you or your spouse, if any; and full information and complete details explaining how the person acquired his or her knowledge.

• A copy of our 2015,2016 joint federal and state tax returns .Also include all required schedules ,statements and any attachments such as W-2 records

• Legible copies of mine and my wife driver’s licenses and identity cards from the appropriate state’s motor vehicle department.

• 401K or other retirement plan with spouse listed as beneficiary
• Letter from my company of the designation of my life insurance to …
• Letter from bank showing a joint checking account with transaction history .
• Letter from my company about Health insurance showing a joint policy.
• Pictures of us together with family and friends
• Copies of Christmas cards and other holiday cards addressed to us both

• A deed, showing co-ownership of your property

• Lease or mortgage contracts showing joint occupancy and/or ownership of your communal residence

Copy of the tax statement for 2016 and 2015, which we received for our checking account at FirstSavings Bank.

• Original of a recent statement from our stock broker at Merrydale Stockbrokers.

• Copies of various car insurance notices. State Farm Insurance policy and driver designation.

• Copy of the title of our car, showing joint ownership.

• Copy of our Sam's Club cards on a joint account.

• Documentation of any vacations that you have taken, including flight itineraries, hotel bills, pictures of you together on vacation

• Utility bills, credit card bills, and other types of bills which have both of your names on them. Since many utilities will only put a bill in one person's name, some bills in one name and other bills at the same address but in the other spouse's name serve the same purpose: showing your financial & social lives intermingled

Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
من آخر چولای باید مداکم رو ارسال کنم دوستم که تازه ارسال کرده دو هفته بعدش برگه تمدید یکساله براش اومده شما هم اگه نامه ای دریافت کردین و یا اطلاعات بیشتر در مورد این مدارک مورد نیاز دارین بدین ممنون Cool

(2017-06-28 ساعت 04:36)shaya نوشته:  
(2017-05-22 ساعت 09:55)melisa نوشته:  
(2017-05-02 ساعت 19:56)MansourM نوشته:  سلام به دوستان،براي تمديد گرين كارت دو ساله ازدواجي همراه فرم I_751 چه مداركي لازم هست بفرستيم و في I_751 به چه صورت هست .آيا نياز به فرستادن عكس ازدواج حساب بانكي مشترك و تكس وبيمه و...هست يا فقط فرم پر شده I_751 كافيه؟لطفا هر كي اطلاعي داره با جزئيات راهنمايي كنه چون گوگل كردم و رو uscis يكم برام مبهمه.
یادم نی کامل مدارک رو برات بکم ، اما سه ماه قبل از پایان دو سال دوباره مدارک و پول میفرستین که دوباره عکس و انگشت نگاری هم داره ، ممکنه حتی مصاحبه هم داشته باشه که البته برای ما نداشت ،  گرین کارت دائمم حدود هفت، هشت  ماه بعداز ارسال مدارک بدستم رسید ، حالا اگه پیدا کردم تو نوشته های قبلیم برات میفرستم .
از این مدارک هر چی داری بذار هر چی بیشتر بهتر

Copies of the passport and green card of …
• A check for $[680] , the fee for this form. My wife entered the US on a K-1 visa.
Three sworn affidavits by U.S. citizen friends, attesting to our relationship and marriage. The original affidavit must be submitted and also contain the following information regarding the person making the affidavit: his or her full name and address; date and place of birth; relationship to you or your spouse, if any; and full information and complete details explaining how the person acquired his or her knowledge.

• A copy of our 2015,2016 joint federal and state tax returns .Also include all required schedules ,statements and any attachments such as W-2 records  

• Legible copies of mine and my wife driver’s licenses and identity cards from the appropriate state’s motor vehicle department.

• 401K or other retirement plan with spouse listed as beneficiary
• Letter from my company of the designation of my life insurance to …
• Letter from bank showing a joint checking account with transaction history .
• Letter from my company about Health insurance showing a joint policy.
• Pictures of us together with family and friends
• Copies of Christmas cards and other holiday cards addressed to us  both

• A deed, showing co-ownership of your property

• Lease or mortgage contracts showing joint occupancy and/or ownership of your communal residence

Copy of the tax statement for 2016 and 2015, which we received for our checking account at FirstSavings Bank.

• Original of a recent statement from our stock broker at Merrydale Stockbrokers.

• Copies of various car insurance notices. State Farm Insurance policy and driver designation.

• Copy of the title of our car, showing joint ownership.

• Copy of our Sam's Club cards on a joint account.

• Documentation of any vacations that you have taken, including flight itineraries, hotel bills, pictures of you together on vacation

• Utility bills, credit card bills, and other types of bills which have both of your names on them. Since many utilities will only put a bill in one person's name, some bills in one name and other bills at the same address but in the other spouse's name serve the same purpose: showing your financial & social lives intermingled

Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
https://t.me/joinchat/AAAAAEJgmCh7sYSx-CVriw

گروه نامزدي
متقاضي ويزاي نامزدي
تاريخ مصاحبه: ٢٩نوامبر ارمنستان
نتيجه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
Merc azizam, mamnonam , man bara green kart eghdam kardam , bhem goftan bad az eghdame green kart miyad socialamp

(2017-06-22 ساعت 19:02)behnamshokri نوشته:  
(2017-06-18 ساعت 12:28)sepideh Hasan نوشته:  Man ba vizaye namzadi omadam , ezdevajamam sabt kardam , darkhast social dadam nayomade , mikham marale green card, ejaze khoroj va ejaze karo bdonam , va en k en aya nayomadan social bad az2 mah  b eghdam nakardan baraye green card marbot mishe

شما برای اقدام برای گرین کارت، اجازه کار و اجازه ورود هیچ نیازی به سوشال نامبر ندارین، من خودم بدون سوشال اقدام کردم و سوشالم رو 4 ماه بعدش گرفتم. با توجه به کندی ادارات آمریکا بهتره هرچه زودتر اقدام کنین. ولی در مورد اینکه چرا سوشالتون دو ماه بعد از اقدام نیومده نظری ندارم. می تونین باهاشون تماس بگیرین و پیگیری کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri
سلام به همگی، من سه هفته دیگه هم اجازه کارم و هم گواهینامه رانندگیم منقضی می شن، 2 ماه پیش برای تمدید اجازه کار اقدام کردم، ولی خبری نشده، کسی در جریان هست که الان با این وضعیت چطور باید گواهیناممو تمدید کنم؟؟؟
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان