کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2017-03-08 ساعت 01:23)m_baghaei نوشته:  بادرود به دوستان،
کیس ما امروز،7مارچ واسه بار سوم آپدیت شد. این نشون میده سفارتها دارن کارشون طبق روال قبلی انجام میدن.

صبور و پایدار باشید

مبارک باشه توی این موقعیت خبره خوبیه امیدوارم خبرهای خوب بیاد هم برای شما
هم برای ما و همه دوستان
شما چند روز قبل ایمیل دادید؟
چون بعد از ایمیل اپدیت میاد
شما چک کن ببین دوخطی شدید؟
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
رادیو فردا
ایالت هاوایی می‌گوید تلاش می‌کند فرمان تازه مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، که مانع از ورود شهروندان ایران و پنج کشور دیگر می‌شود، را به‌طور موقت به حال تعلیق درآورد.

آقای ترامپ ۱۶ اسفند ماه، پس از کشمکش‌های حقوقی میان دولت و دادگاه‌های فدرال ایالات متحده، فرمان مهاجرتی تازه‌ای را صادر کرد که بر اساس آن صدرو روادید و ورود شهروندان ایران و پنج کشور دیگر، که عمدتا مسلمان‌نشین هستند، موقتا برای مدت ۹۰ رو متوقف می‌شود.

فرمان تازه، برخلاف فرمان صادرشده در هشتم اسفند ماه، عراق را در بر نمی‌گیرد و در عین‌حال استثناء‌هایی را نیز برای صدور روادید در نظر گرفته‌است. از سوی دیگر جلوی اقامت شهروندانی که در حال حاضر روادید معتبر آمریکا دارند را نمی‌گیرد.

با این‌همه دادستان ایالت هاوایی آن را «همچنان منع ورود مسلمانان» در نسخه‌ای تازه توصیف کرده‌است. داگ چین، دادستان کل هاوایی، گفته است این فرمان «به بهانه امنیت ملی، همچنان مهاجران و پناهجویان را هدف گرفته است و راه را برای محدودیت‌های بیشتری باز گذاشته‌است».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بارها تاکید کرده است که هدف از صدور فرمان مهاجرتی، حفاظت از امنیت آمریکا و مردم آن کشور است و هدف از دستور او مسلمانان نیستند، چراکه ورود شهروندان ده‌ها کشور مسلمان‌نشین دیگر منع نشده‌است.

وزارت دادگستری آمریکا نیز گفته است «مطمئن هستیم اقدام رئیس‌جمهوری قانونی‌ و برای حفظ امنیت ملی و کشور ما است».

روز گذشته شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه نیز به دفاع از فرمان جدید آقای ترامپ اقدام کردند. با این همه سناتور جمهوری‌خواه لامار الکساندر گفته اجرای آن باید فقط تا زمانی طول بکشد که روند بررسی پیشنه‌ها و اصلاحات لازم در صدور روادید به پایان برسد.

اما شماری از نمایندگان ارشد حزب دمکرات که در کنگره در اقلیت است، به انتقاد از فرمان تازه پرداخته‌اند. برای نمونه نانسی پلوسی، رهبر این حزب در مجلس نمایندگان گفته است «شکل تازه‌ای که دولت ترامپ به فرمان مهاجرتی داده، در وجه غیراخلاقی و غیرقانونی آن، در هدف خطرناکش یعنی جلوگیری از ورود مسلمان و پناهجویان، هیچ تغییری نداده است».
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، فام مج ، behz_mohaj ، ََAfra ، V_B ، FFF1234
(2017-03-08 ساعت 08:39)FFF1234 نوشته:  
(2017-03-08 ساعت 01:23)m_baghaei نوشته:  بادرود به دوستان،
کیس ما امروز،7مارچ واسه بار سوم آپدیت شد. این نشون میده سفارتها دارن کارشون طبق روال قبلی انجام میدن.

صبور و پایدار باشید

مبارک باشه توی این موقعیت خبره خوبیه امیدوارم خبرهای خوب بیاد هم برای شما
هم برای ما و همه دوستان
شما چند روز قبل ایمیل دادید؟
چون بعد از ایمیل اپدیت میاد
شما چک کن ببین دوخطی شدید؟

درود برشمادوست گرامی، بنده انجام وظیفه میکنم.
به امید کامیابی شما و همه دوستان عزیز
شماره کیس: ‎2017ASXXX               ‎
تاریخ رویت قبولی:         ‎2016 - may 5‎
تعداد افراد کیس:            3
نظام وظیفه:                خرید خدمت
کنسولگری:                  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016 - may 13
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016 - may 18‎
کارنت شدن کیس:        ‎2016 - agu 14
تاریخ دریافت نامه دوم:   ‎2016 - agu 22            
تاریخ مصاحبه:               ‎2016 - oct 21
نتیجه:AP
آپدیتها:12دسامبر،11و15و16 می توسط سیس.
7فوریه، 7مارچ توسط ایمیل
دریافت ایمیل کلیرنس:16می
ایشود: 31می
پاسخ
تشکر کنندگان: FFF1234 ، milad.abadani
(2017-03-07 ساعت 15:18)Ali--usa نوشته:  
(2017-03-07 ساعت 01:44)bahareh75 نوشته:  واقعا لاتاري ٢٠١٧ تمام شد؟!!!ديگه اميدي نداشته باشيم؟!!باااورم نميشه!خداياااا

تحلیل بسیار خوب از دوست عزیزمون خوش لحن

(2017-03-07 ساعت 14:26)خوش لحن نوشته:  سلام دوستان

روي سخنم با برندگان لاتاري 2017 هستش

نود روز بعد از 26 اسفند ميشه 26 خرداد مصادف با 16 جون.   يعني زماني كه يك هفته قبلش كارنتي هاي آگوست اعلام شده

پس اگه حتي اين قانون موقت باشه و بعد از نود روز لغو بشه دوستان چند حالت پيدا مي كنند

1- اونهايي كه ap خوردن سه ماه و نيم فرصت دارند كه كلير بشن. به احتمال زياد اين دوستان به مشكل بر نمي خورن

2-اونهايي كه كارنت شدن و نامه دوم دريافت نكردند براي ماه آگوست دعوت به مصاحبه ميشن (يعني از يازدهم مرداد به بعد) پس كمتر از دو ماه براي پروسه اداري وقت دارن

3- اونهايي كه كارنت نشدن براي ماه سپتامبر دعوت به مصاحبه ميشن يعني كمتر از يك ماه وقت دارند كه پروسه اداري رو طي كنند.

من فكر مي كنم گروه اول به مشكل بر نمي خورن

گروه دوم 50 /50

و گروه سوم احتمال ضعيف داره ويزا بگيرن مگر اونهايي كه يه ضرب ويزا ميگيرن

بر اساس تجربيات سنوات قبل معمولا فرايند ap در ماه هاي آخر خيلي سريعتر ميشه يعني سفارت ها تمام وقتشون رو روي اينكار ميزارن

به نظر من با توجه به شرايط موجود،  تمام گزينه ها رو روي ميز داشته باشيد و فقط متكي به يك برنامه مشخص نباشيد

کاملا با نظر شما موافق هستم. هم در مورد 3 حالت که توضیح دادید و هم
در مورد گزینه های روی میز.
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان: خوش لحن
(2017-03-04 ساعت 21:05)shahin41 نوشته:  
(2017-03-04 ساعت 09:29)onasiss نوشته:  [quote='shahin41' pid='745324' dateline='1488546593']

با سلام
بنظرم پاسخ درست را میتوانید در همین انجمن و در لینک زیر ببینید

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

Ready به معنای کلیر شدن و آماده بودن ویزا نیست.

سلام من رو به شك انداختيد
اگر اشتباه ميكنم لطفا من رو اصلاح كنيد
فرض بر اين باشه كه يه كيس لاتاري ٢ نفر ست يه زوج و برنده آقا ست و خانم زير مجموعه كيس اقا
بعد از مصاحبه اقا اي پي و خانم ردي ميشن
اين به اين معنا نيست كه خانم هيچ مشكلي نداشتهو اي پي نخورده ولي فقط اقا اي پي خورده؟

سلام
تا اونجایی که من میدونم پرونده شما میتونه به این صورت باشه :
آقا بعد از مصاحبه،  AP شده.
خانم هم مصاحبه شده ولی هنوز پرونده ایشان در سایت،  آپدیت نشده.
و تا اونجایی که من میدونم،  تا زمانی که برنده اصلی کلیر نشه،  بقیه اعضای کیس کلیر نمیشن.
شما روی شماره پرونده خانم که احتمالا در آخرش 02 نوشته کلیک کنید و در بالای صفحه تاریخ آپدیت ایشان را ببینید. سپس با تاریخ آپدیت خودتان مقایسه کنید.
[/
دوست عزیز تاریخ اپدیت نفر دوم که ready هست 4 روز بعد از نفر اوله
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
شما هم من سایت سفارت آنکارا برای چک کردن مشکل دارید و باز نمیشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
جالبه با vpn پیشه چک کرد

گل بود به چمن نیز آراسته شد
پاسخ
ازشون پرسیدم اگر میشه سریع تار کلییر کنن و ما که ۵ ماه منتظریم رو کلیر کنن تا قبل حکم‌جدیدویزا رو بدن اینو جواب دادن:
Unfortunately, our office does not have the authority to
influence the completion of the administrative processing.

Until the effective date of the new Executive Order (March 16, 2017) our office will continue to process visa applications while applying all appropriate screening measures and in accordance with any court orders.

We will keep the public informed about changes affecting visa procedures and travelers to the United States, as we receive operational guidance and instruction. Therefore, we encourage you to monitor www.travel.state.gov frequently for further updates. 

Sincerely,

Immigrant Visa Unit

U.S. Embassy, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: saba rad ، milad.abadani
دوستان عزیز من از بازماندگان لاتاری ۲۰۱۴ هستم که با وجود کلیر شدن به علت تمام شدن سقف ویزا موفق به دریافت ویزا نشدم و بلافاصله به کانادا اومدم و الان حدود دو سال و نیم هست که اینجا هستم
واقعا ویزا نگرفتن خیلی سخته ولی اطمینان داشته باشید چیزی رو از دست نمیدید اینجا هم مشکلات خودش رو داره اوضاع کار اصلا خوب نیست مدارک و سوابق کارتون قابل قبول نیست خرج بالا هست همیشه شهروند درجه دو هستید و تبعیض نژادی بهتون فشار میاره اصلا اون چیزهایی که در فکرتون هست زمین تا آسمون با واقعیت فرق داره
خوش باشید
پس بچسبید به زندگیتون و غصه نخورید
case no=4xxx,abu dhabi
After the game, the king and the pawn go into the same box.
interview:18mar
updates:18mar,19mar,20mar,8jul,15jul(email),7aug,17aug,28aug
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، خوش لحن ، milad.abadani
با فرمایش داش علی کاملا موافقم. آدمیزاد همیشه در حال حسرت خوردنه. ما هم جزو همون گروه آخر ۲۰۱۴ بودیم که ویزا گرفتن. بعد از ۳ سال فرانسه خوندن تازه ویزای کانادا رو گرفته بودیم که لاتاری برنده شدیم. کلا پروسه کانادا رو بستیم و چسبیدیم به امریکا.بعدش هم فایل نامبر بالا و کسری ویزا. بالخره ویزا رو گرفتیم اما هنوزم گاهی اوقات فکر میکنم شاید اگر میرفتیم کانادا برامون بهتر بود.....
پاسخ
دوستان کسی هست بتونه من رو راهنمایی کنه؟
الان ما بخاطر نقص پرونده در پروسه ap هستیم و ازمون خواستن ناقصی هارو پست کنیم نه ایمیل.
کسی اینجا هست که این اتفاق براش افتاده باشه؟
و همراه پستی که فرستادین برگه بارکددار از usvisa گرفته باشین؟
من باید فردا اینارو بفرستم و اکانتمون تو usvisa مشکل داره که علی رغم چندین بار تماس و پیگیری هنوز حل نشده تا این برگه رو بگیرم.
ممنون میشم اگر کسی چیزی میدونه کمکم کنه.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
(2017-03-10 ساعت 00:12)Sudeh نوشته:  دوستان کسی هست بتونه من رو راهنمایی کنه؟
الان ما بخاطر نقص پرونده در پروسه ap هستیم و ازمون خواستن ناقصی هارو پست کنیم نه ایمیل.
من باید فردا اینارو بفرستم و اکانتمون تو usvisa مشکل داره که علی رغم چندین بار تماس و پیگیری هنوز حل نشده تا این برگه رو بگیرم.

اگر‌نتونیگستی بگیری اسم کامل با شماره کیس با تاریخ تولد حتما رو همه مدارک بنویس که داحت تر بتونن پیدا کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: Sudeh ، milad.abadani
(2017-03-10 ساعت 00:12)Sudeh نوشته:  دوستان کسی هست بتونه من رو راهنمایی کنه؟

با سلام
دوست عزيز سايت مشتريان سفارت دو مرحله ثبت نام دارد.
اگر سايت مشتريان سفارت قرار مصاحبه كيس شما خطا مي دهد. بايد مراحل زير انجام دهيد.

موقع ثبت نام در c‎sc‎ وقتی پیغام داد کیس آماده نیست بايد با ایمیلی مورد اشکال رو اعلام کنیم به این آدرس ایمیل بزنيد :
‎esee_contactus+tr+ivcasenumber+fa@visaops.net‎
متن ايميل:
‎Case Number:‎
‎Name:...........‎
Date ‎of birth.............‎
Foreign ‎State Chargeability: IRAN‎

‎Dear Sir/Madam,‎

‎My interview is scheduled for August in Ankara. I have tried to designate a post office on CSC website, but it is not possible since my case status is: "IN TRANSIT". Considering that I must send the post office registration receipt along with my other documents to US embassy as soon as , I would really appreciate if you kindly consider solving this matter.‎
Regards,
‎.................‎
در جواب از اين آدرس این ایمیل ‎: info@gssvisa.zendesk.com‎ براي پاسخگويي به این شکل براي شما ارسال مي شود :

‎# Please type your reply above this line #‎
Your ‎request (#.................) has been deemed solved. To reopen, reply to this email or follow the link below:‎
http://gssvisa.zendesk.com/requests/.................
‎The Contact Desk Support Team (U.S Visa and Consular Services)‎

‎Jul 11, 3:19 PM EDT‎

‎Dear Applicant,‎

‎Your case number has been loaded to the system and is good to schedule appointment as well as registering for courier services.‎

‎Best regards,‎
The ‎Contact Desk Support Team‎

و وقتی لینکش رو باز می كنيد صفحه ای میاد ‎: https://gssvisa.zendesk.com
و ایمیل و پسورد از شما می خواهد بعد از اتمام اين مراحل به سايت باز مي گرديد و مراحل را مجددا انجام مي دهيد و ثبت نام را كامل مي كنيد.
بعد از شناسايي كيس شما شما بايد گزينه كه بخش كنسولي از من خواست مدارك بيشتري ارسال كنم كليك كنيد و بعد در قسمت دليل درخواست ناقض مدرك بنوسيد و بعد مكان پستي مورد نظر از مكان هاي مورد نظر در ليست مشخص كنيد و در مرحله بعد فرم باركددار پرينت كنيد. و به همراه مدارك درخواستي كه آماده كرديد به پست مورد نظر تحويل بدهيد. اگر صدور ويزا شما منوط به ارسال اين مدارك باشد بعد از ٣روز كاري (در صورتي كه به تعطيلات پايان هفته تداخل نداشته باشد) صادر مي شود و اگر به تعطيلات آخر هفته تداخل پيدا كند بعد از ٥ روز كاري ويزا شما صادر مي شود. و اگر صدور ويزاي شما احتياج به مراحل اداري بيشتر داشته باشد مراتب آفيسر از طريق ايميل به شما ارسال مي كند.
موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: behz_mohaj ، Sudeh
دوستان من به سفارت ارمنستان ایمیل زدم در جوابم گفتند که سفارت ارمنستان بررسی پرونده ها و دادن زمان مصاحبه رو برای تمام پرونده ها انجام میده و این پروسه بعد از 16 مارچ نیز ادامه خواهد داشت آیا منظورش اینه که بعد از اجرایی شدن حکم دوم آقای ترامپ همچنان ویزای لاتاری صادر میشه؟؟ یا اینکه تحقیقاتشون انجام میدن و بعد از سی روز ویزا میدن؟؟ خیلی مبهمه ایمیلاشون ولی فکر کنم یه کورسوی امیدی هست هر چند که آخر ایمیل گفته شما هنوز در مرحله اداری به سر میبرید بیشتر از 5 ماه گذشته و من نگران تاریخ انقضای مدیکالم هستم. یه سوال دیگه آیا باید قبل از انقضای مدیکال بریم و تمدید کنیم؟ یا اینکه هر موقع ویزا اومد بریم دوباره مدیکال؟؟
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
تشکر کنندگان: ترنم هستی ، Paniz888 ، milad.abadani
(2017-03-12 ساعت 19:35)h.mgh نوشته:  دوستان من به سفارت ارمنستان ایمیل زدم در جوابم گفتند که سفارت ارمنستان بررسی پرونده ها و دادن زمان مصاحبه رو برای تمام پرونده ها انجام میده  و این پروسه بعد از 16 مارچ نیز ادامه خواهد داشت آیا منظورش اینه که بعد از اجرایی شدن حکم دوم آقای ترامپ همچنان ویزای لاتاری صادر میشه؟؟ یا اینکه تحقیقاتشون انجام میدن و بعد از سی روز ویزا میدن؟؟ خیلی مبهمه ایمیلاشون ولی فکر کنم یه کورسوی امیدی هست هر چند که آخر ایمیل گفته شما هنوز در مرحله اداری به سر میبرید بیشتر از 5 ماه گذشته و من نگران تاریخ انقضای مدیکالم هستم. یه سوال دیگه آیا باید قبل از انقضای مدیکال بریم و تمدید کنیم؟ یا اینکه هر موقع ویزا اومد بریم دوباره مدیکال؟؟

با سلام
منظور سفارت اين است كه بررسي پرونده ها و زمان مصاحبه ها بر طبق روال قبلي انجام مي گيرد.
هنوز دستوري مبني بر صدور ويزا بعد از ١٦ مارچ صادر نشده است.
طبق دستور اجرايي بعد از ١٦ مارچ تا ٩٠روز هيچ ويزايي براي پروسه لاتاري صادر نمي شود.
در مورد زمان مديكال هر زمان پروسه مراحل اداري شما به پايان رسيد ، مرحله مديكال مجددا انجام مي دهيد. سفارت در ايميل به شما اعلام خواهد كرد در صورت به اتمام رسيدن زمان مديكال ، مراحل مديكال مجددا انجام دهيد.
موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، ََAfra

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان